Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 17 czerwca 2018 r.

1. Bóg zapłać za ofiary złożone w drugą niedzielę miesiąca podczas tzw. „niedzieli inwestycyjnej”. Zebraliśmy sumę 5.954 zł. Bardzo dziękuję za szczodrość serca i zrozumienie dla prac podejmowanych w naszej parafii. Trwają prace rekonstrukcyjne na wieży kościoła w Świętem. Przyznajemy, że nie spodziewaliśmy się, iż ta wybudowana ponad 170 la temu wieża jest tak zniszczona. Praktycznie był to ostatni moment, aby nie doprowadzić do dalszej degradacji konstrukcji wewnątrz wieży. Postępują prace także na naszej Kolegiacie oraz w tym tygodniu rozpoczynamy remont salek Caritasu. Chcemy zapewnić, że wszystkich dobrodziejów, dobroczyńców, cierpiących ofiarujących swoje cierpienia w intencjach parafii wspominamy w naszej kapłańskiej modlitwie i polecamy miłości samego Boga.

2. Jak wiem, ks. Prałat Henryk Ozga obchodzi w tym roku 60-ty Jubileusz święceń kapłańskich. Uroczysta Eucharystia dziękczynna sprawowana będzie przez Jubilata w środę 27.06. o godzinie 17.00. Już dziś zapraszamy do udziału w tym wspaniałym dziękczynieniu.

3. Kończy się rok szkolny i katechetyczny. Msza św. dziękczynna w intencji wszystkich uczniów i nauczycieli sprawowana będzie w czwartek o godz. 18.00. Wszystkim dzieciom, nauczycielom, katechetom życzymy udanych wakacji i wspaniałego wypoczynku.

4. W najbliższą sobotę o godz. 19.00 zapraszamy pary małżeńskie przygotowujące się do zawarcia sakramentalnego małżeństwa na kurs przygotowujący.

5. Jest do nabycia najnowsza prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny. Serdecznie zapraszamy do lektury. Chciejmy sięgać po prasę katolicką, to prawdziwe źródło obiektywnej wiedzy na tematy życia Kościoła w Polsce i świecie. W naszej Wspólnocie tylu jest ludzi inteligentnych, poszerzających horyzonty swojej wiedzy. Niech i ten kierunek zdobywania potrzebnej informacji będzie dla nas atrakcyjny.

6. Wszystkim solenizantom i Jubilatom, którzy obchodzą swoje uroczystości składamy nasze najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej. Wszystkim drogim i kochanym parafianom, miłym gościom życzymy miłej i spokojnej niedzieli. Niech ten nowy tydzień będzie dla nas wszystkich udany i szczęśliwy.

ks. dr Janusz Posadzy, proboszcz