Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 16 września 2018 r.

1. W Liturgii Kościoła wspominamy: 18 września św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży; w piętek święto św. Mateusza apostoła.

2. W poniedziałek 17.09.br zapraszamy po Mszy św. o godz. 18.00 na nabożeństwo uwielbienia Duch św.. Chcemy w każdy trzeci poniedziałek miesiąca modlić się we wspólnocie i błagać o dary Duch św. dla nas, dla naszych rodzin. Zapraszamy.

3. We wtorek na godzinę 18.00 zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania, czyli uczniów klas VII, VIII i III gimnazjum. Po Mszy św. spotkanie z ks. Marcinem Kalatą. To spotkanie jest obowiązkowe, gdyż ks. Marcin chciałby przekazać ważne informacje dotyczące przygotowania całorocznego do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

4. Zapraszamy serdecznie w najbliższą środę na Mszę św. ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. Przy kaplicy znajduje się skrzyneczka, do której można wrzucać kartki z intencjami, które podczas nabożeństwa będą wyczytywane.

5. W najbliższą sobotę o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Rity, patronki kobiet pragnących zostać matkami. Zdajemy sobie sprawę, że obok działania ze strony lekarzy także szczera i gorąca modlitwa może sprawić, iż kobiety, które pragną macierzyństwa, ten dar otrzymają.

6. Przez cały miesiąc październik sprawować będziemy w naszej Kolegiacie Msze św. gregoriańskie zbiorowe w intencji naszych zmarłych. Intencje można składać w biurze parafialny, albo u ks. Marcina Miczkuły.

7. Naszym pragnieniem jest modlić się za tych, którzy kończą swoją ziemską pielgrzymkę. W przeddzień żałobnej uroczystości w Kolegiacie będziemy się modlili na różańcu o godzinie 17.30. Można przynieść fotografię zmarłej osoby, która zostanie umieszczona w prezbiterium, abyśmy jako wspólnota wypraszali radość nieba dla zmarłych.

8. Jest do nabycia prasa katolicka: Niedziela oraz Gość Niedzielny. Dla nas katolików są to media o tyle istotne, że przekazują informacje na temat życia Kościoła w Polsce i świece. Bardzo się cieszymy, że przeczytane egzemplarze są przekazywane dalej: do rodziny, sąsiadów, przyjaciół.

9. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy najlepsze, najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa na każdy dzień.

10. Wam, kochani Parafianie, mili Goście modlący się z nami w Kolegiacie życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego wypoczynku. Obyśmy każdego dnia mogli doświadczać miłości i życzliwości ludzi.

ks. dr Janusz Posadzy, proboszcz