Ogłoszenia duszpasterskie XVI niedziela zwykła- 18.07.2021

Ogłoszenia duszpasterskie na XVI niedzielę  18 lipca 2021 r.

1. Utrudzonym, zmęczonym posługą głoszenia Ewangelii apostołom Chrystus nakazuje, aby odpoczęli i nabrali sił. Czas urlopów, wyjazdów to również okazja, aby zaczerpnąć nowej energii do pracy i nabrać nowej perspektywy dla swojego codziennego życia.
  2. Informujemy, że biuro parafialne podczas wakacji czynne jest we wtorki i czwartki od 16.00-17.00.  W nagłych przypadkach: wezwanie do chorego, sprawy pogrzebowe lub inne sprawy losowe prosimy zgłaszać pod numerem telefonu 535-124-678.
  3. W Liturgii w najbliższy czwartek czcić będziemy św. Marię Magdalenę; w piątek święto św. Brygidy, współpatronki Europy.
  4. W minioną niedzielę na cele inwestycyjne zebraliśmy kwotę 6.211 zł. Z całego serca dziękujemy za to materialne wsparcie i przede wszystkim za życzliwość dla podejmowanych prac w naszej Kolegiacie. W przyszłym tygodniu rozpoczniemy nowe zadanie odkopywania fundamentów naszej plebanii. Pilnie trzeba wykonać nową izolację pionową w budynku, gdyż praktycznie od wybudowania naszej plebanii, a było to pod koniec XV wieku, nie izolowano fundamentów. I znowu coś czekało ponad 500 lat, abyśmy się tego podjęli.  Widać jesteśmy wybranym pokoleniem, aby takie zadania zrealizować.
  5. Zapraszamy w środę na godz. 21.00 na Apel Jasnogórski przy figurze Matki Bożej, obok Kolegiaty. Zapraszamy do modlitwy w intencji naszej Ojczyzny.
  6. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy nasze najlepsze i najserdeczniejsze życzenia.  Bożego błogosławieństwa i opieki św. Patronów. Przeżywający swoje święto niech cieszą się przede wszystkim życzliwością ludzi.
  7. Wszystkim drogim Parafianom, wszystkim modlącym się z nami życzymy miłej i spokojnej niedzieli, udanego tygodnia. Tym, którzy wybierają się na urlop życzymy wspaniałego wypoczynku i szczęśliwego powrotu do domu.