Ogłoszenia duszpasterskie Wniebowstąpienie Chrystusa 16.05.2021

Ogłoszenia duszpasterskie Wniebowstąpienie Pańskie 16 maja 2021 r.

1. Chrystus wstępuje do nieba, ukierunkowuje naszą uwagę na to, co jest celem człowieka- jest nim życie w Bogu, w nowej rzeczywistości, Nieba.
  2. W maju oddajemy szczególną cześć Najświętszej Maryi Pannie. Zapraszamy codziennie na nabożeństwo majowe o godz. 17.30 i wieczorem na godz. 21.00 na Apel Jasnogórski przy figurze Matki Bożej, obok Kolegiaty. Cieszy nas, że wspólnota modlitwy podczas Apelu Jasnogórskiego poszerza się i znajdujemy czas na modlitwę w intencji naszej Ojczyzny.
  3. W poniedziałek, 10.05 br. na godz. 18.00 zapraszamy młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania; obecność obowiązkowa, po Mszy św. spotkanie formacyjne z księdzem Danielem. Przypominamy, że sakrament bierzmowania zostanie udzielony w naszej Wspólnocie 5 czerwca (sobota) o godz. 11.00. Mszy św. przewodniczyć będzie Jego Ekscelencja ks. biskup prof. Henryk Wejman.
  4. Jutro także o godz.20.00 wstawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ramach nabożeństwa uwielbienia. Modlitwa dziękczynna zakończy się Apelem Jasnogórskim.
  5. Trwamy na nowennie przed uroczystością Zesłania Ducha Św. W sobotę, w wigilię Uroczystości Pentakoste, o godz. 21.00 Apel Jasnogórski oraz wystawienie Najświętszego Sakramentu, czuwanie modlitewne i o godz. 22.00 Msza św. Zapraszamy do udziału we wspólnotowej modlitwie.
  6. Tydzień temu na cele inwestycyjne zebraliśmy 7.217 zł. Z całego serca dziękujemy za każdy gest życzliwości, wsparcia. Pracy jest bardzo dużo a w międzyczasie wychodzą pilne naprawy, które musimy z własnych środków pokrywać. Tym bardziej dziękujemy za zrozumienie i pomoc. Możemy już podziwiać piękno odnowionego prezbiterium, to rezultat ciężkiej pracy konserwatorów, pracowników Firmy „Konsart” ze Szczecina, ale także Firmy „In-tech” ze Świdwina,  która postawiła gigantyczne rusztowania i bezpiecznie je zdemontowała.  Jest za co Bogi dziękować; przede wszystkim za wspaniałych Parafian i Przyjaciół Kolegiaty.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Najnowsza „Niedziela” i „Gość niedzielny” czekają na swoich odbiorców. Mamy tylu wspaniałych, inteligentnych Parafian, którzy chętnie chcą poszerzyć swoją wiedzę na temat życia Kościoła w Polsce i świecie. Gazety jak zwykle wyłożone są na stoliku przy wejściu do zakrystii.
  8.  Mamy wiele wolnych terminów, aby zamawiać intencje Mszy św. za naszych zmarłych, ale także w intencji żyjących z okazji urodzin, imienin, jubileuszy. Chciejmy zamiast kwiatów naszym najbliższym „podarować” intencję Mszy św.
  9. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy nasze najlepsze i najserdeczniejsze życzenia.  Bożego błogosławieństwa i opieki św. patronów. Niech Matka Boża wyprasza potrzebne dary i łaski.
  10. Wszystkim drogim Parafianom, miłym Gościom modlącym się z nami życzymy dużo pogody ducha. Niech Zmartwychwstały Pan nam, naszym rodzinom, Ojczyźnie i światu błogosławi; darzy łaską pokoju i wspiera w codzienności. Wam wszystkim Kochani życzymy błogosławionej niedzieli i udanego tygodnia.