Ogłoszenia duszpasterskie V niedziela wielkanocna 2.05.2021

Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę wielkanocną 2 maja 2021 r.

1. Chrystus jest prawdziwym, życiodajnym krzewem winnym; każdy kto nie trwa w Chrystusie naraża siebie- swoje życie duchowe- na obumieranie.
  2. Rozpoczęliśmy piękny maj,   miesiąc poświęcony Matce Bożej. Zapraszamy codziennie na nabożeństwo majowe o godz. 17.30 i wieczorem na godz. 21.00 na Apel Jasnogórski przy figurze Matki Bożej, obok Kolegiaty. Zapraszamy do modlitwy w intencji naszej Ojczyzny.
  3. W miniony poniedziałek odszedł do Domu Ojca były proboszcz naszej Kolegiaty, ks. biskup Jan Gałecki. Pogrzeb ks. Biskupa odbył się wczoraj w katedrze szczecińskiej. Ciało Zmarłego spoczęło w grobowcu kapłańskim na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie. Ks. Prałat Henryk Ozga, przyjaciel ks. Biskupa Jana, przez cały miesiąc maj będzie celebrował Mszę św. gregoriańską w intencji ks. Biskupa. W tygodniu o godz. 7.00; w środy o godz. 18.00. Prosimy na bieżąco śledzić naszą stronę internetową: www.parafia.stargard.pl lub stronę na FB Kolegiata. Stargard. Znajdziemy tam dokładne informacje, kiedy będą celebrowane Msze św. za śp. bpa Jana.
  4. W środę, 5.05 br. na godz. 18.00 zapraszamy młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania; obecność obowiązkowa, po Mszy św. spotkanie formacyjne z księdzem Danielem. Zapraszamy także dorosłych pragnących przyjąć sakrament dojrzałości chrześcijańskiej o zgłaszanie się do ks. Daniela.
  5. Jutro, 3.05.2021 r obchodzić będziemy uroczystość NMP Królowej Polski.  O godz. 10.30 przy pomniku patriotycznym władze naszego Miasta, Powiatu, służby mundurowe, mieszkańcy Stargardu złożą wiązanki kwiatów. O godz. 11.00 rozpocznie się  uroczysta Eucharystia w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny. W tym dniu Msze św. w naszej Kolegiacie będą sprawowane według porządku niedzielnego.
  6. W Strachocinie 3.05. 2021 Msza św. o godz. 10.00. Wiernych ze Świętego prosimy o uczestnictwo w Eucharystii w Strachocinie.
  7. W pierwszy czwartek miesiąca o godz. 18.00 modlić się będziemy w intencji tegorocznych maturzystów, prosząc, aby Pan powołał wielu z ich do służby w Kościele.
  8. W pierwszy piątek miesiąca od godz. 17.00 okazja do spowiedzi św. Ze względu na trwające prace przy demontażu rusztowań w prezbiterium nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu.
  9. W sobotę 8.05. obchodzić będziemy uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika. Jest to także dzień imienin ks. Stanisława Szlijana. Solenizant będzie celebrował Eucharystię o godz. 18.00. Będzie to okazja, aby złożyć ks. Stanisławowi życzenia i podziękować za jego posługę duszpasterską w naszej Wspólnocie.
  10. W przyszłą niedzielę, drugą miesiąca, ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na cele inwestycyjne. Jak możemy się przekonać na własne oczy, znikają rusztowania w przestrzeni prezbiterium. Wyłania się nowa aranżacja kolorystyczna, nowe oświetlenie i odrestaurowane z wielką pieczołowitością sklepienie. Freski są nawiązaniem do realizacji Heinricha Denekego sprzed 115 lat. Z całą pewnością, kiedy zostaną ukończone wszystkie elementy dekoracji sklepienia, będziemy mogli wyrazić, że warto dla takich chwil żyć, warto mieć swój wkład w to dzieło. Ono pozostanie dla przyszłych pokoleń.
  11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Najnowsza „Niedziela” i „Gość niedzielny” czekają na swoich odbiorców. Gazety jak zwykle wyłożone są na stoliku przy wejściu do zakrystii.
  12.  Mamy wiele wolnych terminów, aby zamawiać intencje Mszy św. za naszych zmarłych, ale także w intencji żyjących z okazji urodzin, imienin, jubileuszy. Chciejmy zamiast kwiatów naszym najbliższym „podarować” intencję Mszy św.
  13. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy nasze najlepsze i najserdeczniejsze życzenia.  Bożego błogosławieństwa i opieki św. patronów. Niech Matka Boża wyprasza potrzebne dary i łaski.
  14. Wszystkim drogim Parafianom, miłym Gościom modlącym się z nami życzymy dużo pogody ducha. Niech Zmartwychwstały Pan nam, naszym rodzinom, Ojczyźnie i światu błogosławi; darzy łaską pokoju i wspiera w codzienności. Wam wszystkim Kochani życzymy błogosławionej niedzieli i udanego tygodnia.