Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela Miłosierdzia Bożego 11.04.2021 r

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Miłosierdzia  11 kwietnia 2021 r.

1. Niedziela Miłosierdzia Bożego, święto ustanowione przez papieża św. Jana Pawła II, ukazuje tajemnicę Bożej miłości do człowieka, która wyraża się w miłosierdziu bez granic. Bóg jest miłosiernym Ojcem, który przygarnia każdego człowieka pragnącego zmiany, nawrócenia, powrotu. W tym trudnym czasie, kiedy przeżywamy pandemię, koronka do Bożego Miłosierdzia niech będzie dla nas umocnieniem w przeżywaniu naszej wiary; niech dodaje nam wewnętrznego ukojenia.
  2. Dziś o godzinie 15.00  w godzinie miłosierdzia pragniemy modlić się na zakończenie Nowenny do Miłosierdzia Bożego w intencji wszystkich mieszkańców Stargardu, Polaków w kraju i za granicą.
  3. Dziś druga niedziela miesiąca, tradycyjnie ofiary złożone na tacę są przeznaczone na cele inwestycyjne. W prezbiterium została częściowo zdjęta platforma, która do tej pory zasłaniała efekt prac konserwatorskich; można już zobaczyć sklepienie. Poza tym trwają prace konserwatorskie w nawie południowej; zbijane są stare, zmurszałe tynki, zdejmowana jest farba z filarów, służek. Jedocześnie prowadzone są intensywne prace w obszarze instalacji elektrycznej i zabezpieczenia przeciwpożarowego. Bardzo dziękujemy wszystkim Parafianom, Przyjaciołom Kolegiaty za wsparcie, zrozumienie dla naszych działań. Wielu Dobroczyńców dokonuje systematycznych wpłat na nasze koto parafialne. Bóg zapłać za każdy gest życzliwości. Wielokrotnie to podkreślamy, że jest wiele prac, które trzeba zrealizować, aby w przyszłości nie było potrzeby ponownego stawiania rusztowań lub dokonywać poprawek.
  4. Jutro, w poniedziałek wieczorną Eucharystią rozpocznie się całodobowe czuwanie Jerycha Różańcowego. Zapraszamy do wspólnotowej modlitwy. Niech każdy z nas znajdzie czas na adorację Najświętszego Sakramentu, medytację Słowa Bożego.
  5. Informujemy, iż sakrament bierzmowania dla młodzieży z naszej parafii zostanie udzielony 5.06.br o godz. 11.00. Młodzież przygotowującą się do tego ważnego wydarzenia zapraszamy jutro na Mszę św. o godz. 18.00. Po Eucharystii spotkanie z ks. Danielem.
  6. W związku z przeżywanym Dniem Miłosierdzia we wszystkich parafiach przeprowadzana jest zbiórka d o puszek dla „Caritas”. W naszej wspólnocie działa prężnie zespół woluntariuszy, którzy spieszą z pomocą najbardziej potrzebującym. Jeśli Państwo odczuwają taką potrzebę serca, aby wspomóc dzieła charytatywne można złożyć ofiarę przy wyjściu z kościoła.
  7. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy nasze najlepsze i najserdeczniejsze życzenia.  Bożego błogosławieństwa i opieki św. patronów. Niech Matka Boża wyprasza potrzebne dary i łaski, aby Wasze życie przepełnione było przede wszystkim miłością Boga i bliźniego.
  8. Wszystkim drogim parafianom życzymy w tym trudnym okresie zmagania się z epidemią przede wszystkim cierpliwości i wiary, iż uda nam się z Bożą pomocą pokonać wszelkie trudności. Niech Zmartwychwstały Pan nam, naszym rodzinom, Ojczyźnie i światu błogosławi.