dodano: 2021-01-10 08:31:35 edycja: 2023-05-12 20:09:12 autor: 49 odsłon: 993

Ogłoszenia duszpasterskie | II niedziela zwykła | 17 stycznia 2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie  II niedziela zwykła 17.01. 2021r.

1.  „Ty jesteś Piotr, Opoka”. Chrystus powołuje apostołów i jednocześnie wskazuje na Piotra, który będzie czytelnym znakiem budowania jedności Kościoła.
  2. W Liturgii nadchodzącego tygodnia we wtorek obchodzić będziemy wspomnienie św. Józefa Pelczara; w czwartek wspomnienie liturgiczne św. Agnieszki.
  3. W poniedziałek o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji zmarłego cztery lata temu Prezydenta Miasta p. Sławomira Pajora. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  4. W minioną niedzielę na cele inwestycyjne zebraliśmy kwotę 5.211 zł. Z całego serca dziękujemy za okazywane wsparcie, zainteresowanie „remontem stulecia” naszej Kolegiaty. Cały czas postępują prace przy wymianie instalacji eklektycznej. Jak zapewnia wykonawca Firma „Elektra” ze Stargardu, ułożono, jak dotąd ponad 5 km kabla, który będzie zasilał oświetlenie naszej świątyni. Poza tym układana jest posadzka w obejściu prezbiterium oraz na sklepieniach trwają ostatnie zabiegi konserwatorskie zachowanych fresków. Wiele jest prac, które musimy udźwignąć jako parafia; wszystkie te sprawy zawierzamy naszej świętej Patronce.  Wszystkim ofiarodawców, wspierających parafię w tym ogromnym przedsięwzięciu zapewniamy o naszej kapłańskiej modlitwie.
  5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Na stoliku przy zakrystii można nabyć najnowsze egzemplarze „Niedzieli” i „Gościa niedzielnego”. Kupując te gazety wspieramy niezależne, katolickie, obiektywne media.
  6.   Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy nasze najlepsze i najserdeczniejsze życzenia.  Bożego błogosławieństwa i opieki św. Patronów. Przeżywający swoje święto niech cieszą się dobrym zdrowiem, pogodą ducha i pełnym wiary i optymizmu sercem.
  7.  Wszystkim drogim Parafianom, wszystkim modlącym się z nami życzymy przede wszystkim nadziei, która pozwoli przetrwać ten trudny czas epidemii.

• Ogłoszenia duszpasterskie 3 niedziela zwykła 24.01.2021

23 stycznia 2021r. 930