dodano: 2023-02-18 17:20:17 edycja: 2023-02-18 17:21:16 autor: 48 odsłon: 275

Ogłoszenia duszpasterskie niedziela 19.02.2023

Ogłoszenia duszpasterskie niedziela 19 lutego 2023 r.

1. Kierować się zasadą miłości, kierować się przykładem Zbawiciela, to dla chrześcijanina program na całe życie.
  2. Ostatnia niedziela karnawału przypomina nam, że wkrótce rozpocznie się w Kościele Wielki Post, czas refleksji, modlitwy, pokuty, wyrzeczenia i przede wszystkim czas nawracania się. W najbliższą środę rozpoczniemy ten szczególny od posypania głów popiołem, na znak podjętej pokoty i powrotu do miłującego Boga. W naszej Kolegiacie w środę popielcową będą sprawowane Msze św. o godz. 7.00, 9.00,  oraz wieczorem o godz. 18.00. W Strachocinie  Msza św. będzie celebrowana o godz. 17.00. Wiernych ze Świętego prosimy o przyjście do kościoła w Starachocinie. Pamiętajmy, że w środę popielcową obowiązuje nas post ścisły. Nie spożywamy pokarmów mięsnych.
  3. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa drogi krzyżowej. W najbliższy piątek droga krzyżowa o godz. 7.30, o 16.30 dla dzieci i o godz. 17.30 dla dorosłych i młodzieży. Chciejmy przez uczestnictwo w tym pasyjnym nabożeństwie przeżywać wewnętrznie chwalebną mękę i śmierć Chrystusa.
  4. W najbliższą niedzielę zapraszamy na nabożeństwo „Gorzkich żali” na godzinę 17.15. To szlachetny zwyczaj w okresie wielkiego postu przeżywać mękę Zbawiciela śpiewając pieśni pasyjne. Nabożeństwo połączone jest z kazaniem pasyjnym.
  5. Wielu katolików ze Stargardu i dekanatów przyległych wyrażało wolę uczestnictwa w celebracji Mszy św. sprawowanej po łacinie tzw. „ Mszy św. trydenckiej”.  Ks. Arcybiskup Andrzej Dzięga ustanowił kościół pw. św. Antoniego w Świętem świątynią w której w każdą niedzielę o godz. 15.00 sprawowana będzie Najświętsza Ofiara po łacinie. To ogromne wyróżnienie dla tego kościoła i dla całej wspólnoty parafialnej. Pierwsza Msza św. sprawowana będzie 5.03.2023 o godz. 15.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  6. Tydzień temu na parafialny fundusz remontowy zebraliśmy kwotę 6.387 zł. To bardzo pokaźne wsparcie, które umożliwia nam podejmowanie prac nie objętych głównym projektem, ale koniecznych z punktu widzenia troski o naszą świątynię. Trzeba wiele prac podejmować tu i teraz, aby nie wracać za jakichś czas do remontów. Wszystkim ofiarodawcom składamy nasze staropolskie: „Bóg zapłać.”.
  7. Wiemy to z mediów, iż mieszkańców wschodniej Turcji i Syrii dotknęła ogromna tragedia trzęsienia ziemi. Miliony ludzi straciło swój dach nad głową. „Caritas Polska” zwraca się z prośbą o pomoc dla poszkodowanych. Jeśli Państwo maja takie życzenie to przy wyjściu z kościoła Panie z naszego Caritas zbierają ofiary do puszek. Bardzo dziękujemy za zrozumienie i wsparcie tych, którzy znaleźli się w dramatycznej sytuacji życiowej.
  8. Jest do nabycia najnowsza pasa katolicka: „Niedziela”. Chciejmy korzystać z daru słowa drukowanego. Po lekturze czasopism prosimy przekazywać te egzemplarze dalej: sąsiadom, znajomym, aby jak największa liczba wiernych mogła poszerzać swoja wiedzę na temat życia Kościoła w Polsce i świecie.
  9. Wszystkim solenizantom i Jubilatom, którzy obchodzą swoje uroczystości składamy nasze najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego. Niech Nasza Patronka wyprasza potrzebne dary i łaski.
  10. Naszym Kochanym Parafianom, Przyjaciołom Kolegiaty, miłym Gościom modlącym się z nami życzymy z całego serca dobrego czasu wypoczynku i błogosławionego nowego tygodnia. Czyńmy wiele dobra szczególnie dla tych, którzy teraz potrzebują naszej pomocy, wsparcia, życzliwości.

proboszcz parafii

18 lutego 2023r. 18 lutego 2023r. 48 275