dodano: 2020-05-16 23:31:25 edycja: 2020-05-16 23:31:32 autor: 49 odsłon: 1852

Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę wielkanocną 17 maja 2020 r.

1. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. 

2. Zostały zmienione przepisy dotyczące uczestnictwa w Liturgii podczas trwania epidemii. Praktycznie w naszej Kolegiacie może uczestniczyć we Mszy św. ok. 270 osób. Z naszego doświadczenia wiemy, że przed stanem epidemii w kościele modliło się maksymalnie 220 osób. Mamy więc możliwość powrotu do normalności. Pytanie, czy  wielu parafian nie pożegnało się na dobre z naszą wspólnotą, tłumacząc to koronawirusem? Oby tak nie było! Prosimy, aby w nabożeństwach uczestniczyć w maseczkach; przystępując do Komunii św. zachować odpowiedni dystans. Informujemy, że przy wyjściu można zdezynfekować ręce przy pomocy chusteczek nawilżających. Informujemy także, że kapłani celebrujący Msze św. także dezynfekują ręce, wszystko w tym celu, aby chronić się przed ewentualnym zarażeniem. Dezynfekowane są klamki i konfesjonały. 

3. W minioną niedzielę na cele inwestycyjne zabraliśmy kwotę 4.672 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie. Prace remontowe trwają, na zewnątrz czyszczona jest elewacja wokół prezbiterium. Zmywane są osady z cegieł, zamówione są nowe kształtki, aby odtworzyć pierwotny wygląd zdobień. Wewnątrz Kolegiaty trwają ostatnie prace przy montażu rusztowań, a także prowadzone są prace badawcze na warstwami malatur, aby można było odtworzyć pierwotne freski. Od jutra także zaczniemy szklić okna wokół prezbiterium, gdyż chcemy w ten sposób uszczelnić naszą świątynię, aby maksymalnie ograniczyć wnikanie wilgoci. Te działania wyłącznie spoczywają w gestii parafii, gdyż nie są objęte dotacją unijną.

4. Młodzież klas ósmych, która przygotowuje się do bierzmowania prosimy o pilny kontakt z księdzem Bartoszem. Najlepiej telefonicznie pod numerem 513784303. Bierzmowanie planowane jest na 31.05. o godz. 16.00. Prosimy także dorosłych, którzy chcieliby przystąpić do sakramentu bierzmowania o kontakt.

5. Miesiąc maj to w naszej polskiej tradycji miesiąc maryjny. Zapraszamy codziennie na nabożeństwo majowe o godz. 17.30 i wieczorem na godz. 21.00 na Apel Jasnogórski przy figurze Matki Bożej, obok Kolegiaty. Zapraszamy do modlitwy w intencji naszej Ojczyzny. 

6. Zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Rity, patronki kobiet oczekujących potomstwa i pragnących daru macierzyństwa. 22 maja nabożeństwo rozpocznie się o godz. 17.30

7. Dzięki uprzejmości właściciela stacji radiowej Twoje Radio FM możliwa jest transmisja Mszy św. z naszej Kolegiaty. W każdą niedzielę będzie można wysłuchać Mszy św. o godz. 8.00 rano.

8. Informujemy, że w tygodniu biuro parafialne będzie czynne w wyznaczonych dniach tzn. we wtorki i czwartki od godz. 16.00- 17.00 i w soboty od godz. 10.00-12.00

9. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy nasze najlepsze i najserdeczniejsze życzenia.  Bożego błogosławieństwa i opieki św. Patronów. Niech Matka Boża wyprasza potrzebne dary i łaski, aby Wasze życie przepełnione było przede wszystkim miłością Boga i bliźniego. 

10. Wszystkim drogim parafianom życzymy przede wszystkim cierpliwości i wiary, iż uda nam się z Bożą pomocą pokonać wszelkie trudności. Niech  Matka Boża, Królowa Polski ma naszą Ojczyznę i wszystkich Polaków w swojej szczególnej opiece.  

 

 

ks. dr Janusz Posadzy

proboszcz

 


16 maja 2020r. 16 maja 2020r. 49 1852