Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Zesłania Ducha Św. 23.05.2021

Ogłoszenia duszpasterskie Zesłanie Ducha św. 23 maja 2021 r.

1. Duch św. zstępujący na Maryję, Apostołów w wieczerniku daje łaskę i moc, iż zalęknieni, zwątpieni uczniowie Chrystusa odważnie głoszą Prawdę o zmartwychwstaniu Pana.
  2.  Zapraszamy codziennie na nabożeństwo majowe o godz. 17.30 i wieczorem na godz. 21.00 na Apel Jasnogórski przy figurze Matki Bożej, obok Kolegiaty. Cieszy nas, że wspólnota modlitwy podczas Apelu Jasnogórskiego poszerza się i znajdujemy czas na modlitwę w intencji naszej Ojczyzny.
  3. W poniedziałek, 24.05 br. na godz. 18.00 zapraszamy młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania; obecność obowiązkowa, po Mszy św. spotkanie formacyjne z księdzem Danielem.
  4. W poniedziałek swoje podwoje na nowo otwiera nasz „Klub Seniora- Starówka”, spotkanie o godz. 16.00. Jak zwykle przewidziane są ciekawe tematy do dyskusji, a także jest to okazja do spotkań, wymiany myśli, spędzenia czasu.  Zapraszamy serdecznie.
  5. W środę zapraszamy na nabożeństwo ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Jest to szczególny dzień, gdyż obchodzimy Dzień Matki. Chcemy podziękować wszystkim matkom- żyjącym i zmarłym- za dar życia, troski i wychowywania. Wszystkie matki zawierzyć pragniemy naszej Matce i Królowej. Niech w tym dniu na wspólnotowej modlitwie nie zabraknie dzieci i młodzieży.
  6.  W najbliższą sobotę  o godz. 12.00 dzieci naszej parafii przystąpią do I Komunii św. To ważny dzień dla całej Wspólnoty parafialnej; chciejmy otoczyć naszą szczególna modlitwą dzieci i ich rodziny, aby uroczystość Pierwszej Komunii św. była okazją do odnowienia życia religijnego.
  7. W Niedzielę Trójcy Przenajświętszej o godz. 11.00 dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do Komunii św.  będą miały swoją uroczystość rocznicową. Spowiedź dla dzieci oraz próba zaplanowana jest w środę na godz. 18.45.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Najnowsza „Niedziela” i „Gość niedzielny”. Sięgajmy do prasy katolickiej; kupując te gazety wspieramy niezależne media, które ukazują inny wymiar życia społecznego i religijnego.
  9. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy nasze najlepsze i najserdeczniejsze życzenia.  Bożego błogosławieństwa i opieki św. patronów. Niech Matka Boża wyprasza potrzebne dary i łaski.
  10. Wszystkim drogim Parafianom, miłym Gościom modlącym się z nami życzymy dużo pogody ducha. Niech Duch św. dodaje, nam siły i odwagi w mężnym wyznawaniu naszej wiary. Wam wszystkim Kochani życzymy błogosławionej niedzieli i udanego tygodnia.