dodano: 2020-05-30 13:54:32 edycja: 2020-05-30 13:55:04 autor: 49 odsłon: 1808

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Zesłania Ducha Św. 31 maja 2020 r.

1.    Jutro obchodzić będziemy Uroczystość NMP Matki Kościoła, głównej patronki naszej Archidiecezji; a w czwartek  Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana.

 

2.    Uroczystość Pięćdziesiątnicy uświadamia nam moc Duch Św., który działa we wspólnocie Kościoła; stanowi jego ożywczą energię i prowadzi wspólnotę wiary ku ostatecznemu celowi jakim jest życie wieczne z Chrystusem Zmartwychwstałym.

3.    Dziś o godz. 16.00 młodzież naszej parafii przystąpi do sakramentu bierzmowania. Prośmy, aby  Boży Duch zagości w ich sercach i przemieni, aby byli dobrymi uczniami Chrystusa, aby podejmowali dojrzałe, dobre życiowe decyzje. Niech w swoim życiu kierują się przede wszystkim Dekalogiem i nauką Ewangelii. 

4.    Od dzisiejszej niedzieli została przywrócona możliwość uczestnictwa we Mszy św. bez ograniczeń w sensie liczby uczestników. Został utrzymany wymóg noszenia maseczek w miejscach kultu, stąd bardzo prosimy o zastosowanie się do tego zalecenia. Z naszej strony, parafii, zapewniamy, że czynimy wszystko, aby każdy czuł się bezpieczny. Dezynfekujemy ławki, klamki, konfesjonały. Przystępując do Komunii św. zachowujemy dystans społeczny. Nie ma absolutnie powodów do tego, aby w Kolegiacie czuć się niepewnie w czasie Mszy św.. Nie ma powodów do niepokoju. Stąd z czystym sumieniem zapraszamy do wspólnej modlitwy. 

5.     W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek podczas wieczornej Eucharystii będziemy się modlili o nowe, liczne powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.

6.    W pierwszy piątek miesiąca, przed południem ks. Prałat i księża wikariusze odwiedzą chorych z Komunią św. Prosimy o poinformowanie swoich bliskich.

7.    W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 7.00 gromadzimy się w Kolegiacie na Eucharystii połączonej z „Męskim Różańcem.” Po Mszy św.  pójdziemy w procesji do Pomnika św. Jana Pawła II modląc się w intencji naszej Ojczyzny i wszystkich Polaków. Zapraszamy szczególnie mężczyzn, którzy pragną wraz z Matką Bożą iść przez życie drogą Ewangelii. Po południu nabożeństwo pierwszej soboty ku czci Niepokalanej o godz. 17.15.  Zapraszamy do wspólnej modlitwy i medytacji. 

8.    Miesiąc czerwiec poświęcony jest tajemnicy Najświętszego Serca Pana Jezusa. . Zapraszamy codziennie na nabożeństwo „czerwcowe” o godz. 17.30 i w środę na godz. 21.00 na Apel Jasnogórski przy figurze Matki Bożej, obok Kolegiaty. Zapraszamy do modlitwy w intencji naszej Ojczyzny. 

9.    W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca, wszystkich członków tej Wspólnoty modlitwy i zawierzenia Matce Bożej zapraszamy.

10.    Dzięki uprzejmości właściciela stacji radiowej Twoje Radio FM możliwa jest transmisja Mszy św. z naszej Kolegiaty. W każdą niedzielę będzie można wysłuchać Mszy św. o godz. 8.00 rano.

11.    Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy nasze najlepsze i najserdeczniejsze życzenia.  Bożego błogosławieństwa i opieki św. Patronów. Niech Matka Boża wyprasza potrzebne dary i łaski, aby nasze życie przepełnione było zawsze mocą Ducha Świętego. 

12.    Wszystkim drogim parafianom życzymy przede wszystkim Bożego Ducha, który pozwoli nam przetrwać ten trudny czas, który niestety niesie wiele niepokoju o przyszłość.  Niech  Matka Boża, Królowa Polski ma naszą Ojczyznę i wszystkich Polaków w swojej szczególnej opiece.  

 

 

ks. dr Janusz Posadzy

proboszcz


30 maja 2020r. 30 maja 2020r. 49 1808