Ogłoszenia duszpasterskie na niedzielę 13.11.2022

Ogłoszenia duszpasterskie- niedziela 13 listopada 2022 r.

1. Trwa adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach „Jerycha różańcowego.” Zapraszamy do kaplicy mariackiej na modlitwę wspólnotową, chwilę refleksji i uwielbienia Chrystusa ukrytego w Sakramencie Ołtarza.
  2. Zapraszamy codziennie  na godz. 17.30 na szczególną modlitwę wypominkową w intencji zmarłych z naszych rodzin polecanych na kartkach wypominkowych. Dla nas żyjących jest to szczególny przywilej móc polecać Miłosierdziu Bożemu naszych bliskich, a także wszystkich zmarłych, którzy poprzedzili nas w pielgrzymce do wiecznej Ojczyzny.
  3. W środę ks. Andrzej zaprasza na spotkanie „Kręgu biblijnego” o godz. 19.00. Spotkanie ma formułę otwartą, każdy może skorzystać z czasu szczególnego rozważania i pochylenia się  nad Słowem Bożym.
  4. W przyszły czwartek o godz. 20.00 rozpocznie się nabożeństwo uwielbienia, które poprowadzi ks. Stanisław Szlijan. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w ten nurt modlitwy dziękczynnej.
  5. Z całego serca pragniemy podziękować za ofiary składane na tace, ale również i te wpłacane na konto parafialne. Dzięki temu wsparciu możliwym jest kontynuowanie prac, które nie są objęte projektem ze środków Unii Europejskiej. Jak Państwo widzą, wymontowane są kolejne ławki, które poddane są gruntownej renowacji; łącznie z wymianą zjedzonych przez korniki elementów. To bardzo mozolna praca i nie ma co ukrywać bardzo kosztowna. Bóg w swojej Opatrzności jest łaskawy i znajdują się cudowni ludzie, którzy mają intencję ufundowania remontu ławki; dzięki temu krok po kroku będziemy przywracali do pierwotnej świetności ławki, które zostały wykonane ponad 100 lat temu. Wszystkim wspaniałym Ofiarodawcom i Wam Kochani Parafianie z całego serca dziękujemy za zrozumienie i wsparcie naszych działań.
  6. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Ostatnia niedziela w „starym roku liturgicznym”. Wkrótce rozpoczniemy adwent. Od pierwszej niedzieli adwentu 27.11.2022 będzie możliwość nabycia poświęconych opłatków wigilijnych i świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W każdą niedziele można nabyć najnowszy egzemplarz „Niedzieli.” W każdą niedzielę zachęcamy Drogich nam Parafian, aby nabywali prasę katolicką i cieszymy się, że wielu spośród nas pragnie w ten sposób pogłębiać swoją wiedzę na temat życia Kościoła w Polsce i świecie. Wszystkim stałym czytelnikom serdecznie dziękujemy za ich troskę o rozwój intelektualny.
  8. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom, którzy w nadchodzącym czasie przeżywać będą swoje uroczystości składamy nasze najlepsze, kapłańskie życzenia: obfitości darów Ducha św. na każdy dzień życia oraz opieki naszej Świętej Patronki, Najświętszej Maryi Królowej Świata.
  9.  Naszym Kochanym Parafianom, miłym Gościom modlącym się z nami w naszej przepięknej Kolegiacie życzymy błogosławionej, spokojnej niedzieli i udanego nadchodzącego tygodnia.