loading...
Zamknij wpis

Ogłoszenia duszpasterskie na 20. niedzielę 16 sierpnia 2020 r.

 1. Uzdrowienie kobiety z ziemi Kaanan stanowi jasne wskazanie, że orędzie Ewangelii kierowane jest do wszystkich ludzi na ziemi, a nie tylko do członków narodu wybranego. Chrystus chce zbawić każdego człowieka bez względu na jego pochodzenie, kolor skóry, poglądy.

 2. W Liturgii bieżącego tygodnia jutro wspominamy św. Jacka; w czwartek św. Bernarda.

 3. Wczoraj rozpoczęliśmy Tydzień Odpustowy. Szczególny czas łaski dla naszej parafii. Przy wyjściu można zabrać ze sobą szczegółowy program spotkań modlitewno- medytacyjnych. Codziennie wieczorna modlitwa dedykowana w intencjach, które w sposób szczególny dotykają naszych serc i codziennego życia. Ukoronowaniem naszych obchodów odpustowych będzie Msza św. 23.08.2020 o godz. 12.30. Celebrować ja będzie ks. Daniel Grocholewski, nowo mianowany wikariusz naszej parafii, który rozpoczyna posługę duszpasterską w naszej wspólnocie. Będzie to okazja do przywitania nowego kapłana i pożegnania ks. Bartosza Adamiaka, który decyzją ks. Arcybiskupa Andrzej Dzięgi został skierowany do pracy duszpasterskiej w parafii Recz. 

 4. W przyszłą niedzielę 23.08. po każdej Mszy św. zapraszamy na nasze biesiadowanie przy kawie, cieście. Nasza parafialna „Caritas” przygotowała loterię fantową, w której każdy los wygrywa. A czas przy wspólnym świętowaniu umilą nam zespoły folklorystyczne. Już dziś chcielibyśmy podziękować za przygotowanie, upieczenie ciast na nasze parafialne dziękczynienie. 

 5. W ramach tygodnia odpustowego czeka nas wyjątkowe wydarzenie kulturalne. W piątek 21.08.2020 o godz. 20.00 wystąpi w naszej Kolegiacie Krzysztof Meisinger, światowej sławy gitarzysta. Razem z panem Krzysztofem Mesingerem wystąpi pani Alicja Węgorzewska, którą znamy z wielu występów estradowych, ale także i programów telewizyjnych. Będzie okazja zdobyć jej autograf, jak również płyty z nagraniami. W programie muzyka Astora Piazzolli.  Wstęp  wolny. Musimy pamiętać, aby uczestniczyć w tym wydarzeniu w maseczkach zakrywających usta i nos. 

 6. Tydzień temu na cele inwestycyjne zebraliśmy kwotę 6.833 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy podziękowanie na wsparcie naszych działań budowalnych i konserwatorskich. To ogromne wsparcie, szczególnie w tym okresie, kiedy musimy niestety podjąć wiele wyzwań uzupełniających prowadzony projekt, licząc jedynie na własne środki. Dla osłody zapraszamy po Mszy św. do Kaplicy Mariackiej. Można zobaczyć nowe ławki jak również figurę Matki Bożej Królowej Świata. Ciekawi jesteśmy Państwa opinii, czy się podoba?

 7. Nie zapominajmy, że trwa czas pandemii i należy przestrzegać przepisów obowiązujących szczególnie w miejscach publicznych. Jesteśmy bardzo wdzięczni, że nasi Parafianie i Goście stosują się do zaleceń władz państwowych i uczestniczą w Liturgii zakrywając usta i nos.  

 8. Zapraszamy w środę na godz. 21.00 na Apel Jasnogórski przy figurze Matki Bożej, obok Kolegiaty. Zapraszamy do modlitwy w intencji naszej Ojczyzny.

 9. Jest do nabycia najnowsza prasa katolicka. Ponownie możemy się cieszyć „Niedzielą”, w której dołączony jest nasz diecezjalny dodatek: „Kościół na Odrą i Bałtykiem.” Na stoliku przy zakrystii można nabyć również najnowszy egzemplarz „Gościa niedzielnego.” Zapraszamy do lektury. 

 10. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy nasze najlepsze i najserdeczniejsze życzenia.  Bożego błogosławieństwa i opieki św. Patronów. Przeżywający swoje święto niech cieszą się dobrym zdrowiem i pogoda ducha. 

 11. Wszystkim drogim Parafianom, wszystkim modlącym się z nami życzymy miłej i spokojnej niedzieli i udanego tygodnia. Niech Bóg ma w swojej szczególnej opiece podróżujących, aby zawsze szczęśliwie wracali do domu. 

 12. Przewodniczący Episkopatu Polski zwrócił się do wszystkich wiernych Kościoła w Polsce, aby zebrać do puszek ofiary na rzecz poszkodowanych w wielkim wybuchu saletry w Bejrucie (Liban). Widzieliśmy na własne oczy, przez przekaz medialny, do jakiej tragedii doszło w mieście. Kto ma potrzebę serca, aby wspomóc odbudowę miasta i mieszkańców może złożyć ofiarę do puszki u pań z „Caritas”.

 

ks. dr Janusz Posadzy

         proboszcz