Ogłoszenia duszpasterskie III niedziela wielkanocna 1.05.2022

Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę wielkanocną 1 maja 2022 r.

1. „Chwalcie łąki umajone, góry, doliny zielone…”
  2. Rozpoczęliśmy miesiąc poświęcony Matce Bożej. Zapraszamy codziennie na nabożeństwo majowe o godz. 17.30 i wieczorem na godz. 21.00 na Apel Jasnogórski przy figurze Matki Bożej, obok Kolegiaty. Zapraszamy do modlitwy w intencji naszej Ojczyzny.
  3. W przyszły wtorek przeżywać będziemy Uroczystość NMP Królowej Polski. Tradycyjnie o godz. 11.00 modlić się będziemy w intencji naszej Ojczyzny; naszej świętej Patronce zawierzać będziemy wszystkich Polaków mieszkających w kraju, jak i poza granicami. Tradycyjnie o godz. 10.30 przy Pomniku Patriotycznym władze Miasta, Powiatu, służby mundurowe, mieszkańcy oddadzą hołd naszym bohaterom, którzy walczyli o wolną, niepodległą Polskę. W tym dniu bądźmy zjednoczeni zarówno w miejscach pamięci jak również w naszej Kolegiacie modląc się  o pomyślność dla nas, naszych rodzin i w intencji pokoju w Europie.
  4. 3 maja br. w Strachocinie Msza św. o godz. 10.00. Wiernych ze Świętego zapraszamy na Eucharystię do Strachocina.
  5. W tym tygodniu przezywać będziemy pierwszy czwartek miesiąca; podczas wieczornego nabożeństwa modlić się będziemy w intencji powołań do życia zakonnego i kapłańskiego. W pierwszy piątek ks. Prałat i ks. Daniel odwiedzą przed południem chorych z Komunią św.; o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja w ciszy i okazja do spowiedzi świętej.
  6. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 7.00 Msza św. wspólnoty Męskiego Różańca, na którą zapraszamy wszystkich mężczyzn: kawalerów, żonatych, młodzieńców i wdowców. Chcemy jako rodzina różańcowa upraszać łaski dla naszych wspólnot i przede wszystkim błagać o pokój na świecie. Po Eucharystii w modlitewnym skupieniu udamy się do Statuy św. Jana Pawła II. Po południu o godz. 17.15 nabożeństwo pierwszosobotnie.
  7. W przyszłą niedzielę, drugą miesiąca, chcemy wesprzeć naszymi ofiarami fundusz budowlany. Z całego serca dziękujemy za dotychczasowe wsparcie, pomoc i modlitwę. Ufamy, że do końca tego roku uda nam się zakończyć nasz remont stulecia.
  8. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy nasze najlepsze i najserdeczniejsze życzenia.  Bożego błogosławieństwa i opieki św. patronów. Niech Matka Boża wyprasza potrzebne dary i łaski, aby Wasze życie przepełnione było przede wszystkim miłością Boga i bliźniego.
  9. Wszystkim drogim parafianom życzymy przede wszystkim cierpliwości i wiary, iż uda nam się z Bożą pomocą pokonać wszelkie trudności. Niech Zmartwychwstały Pan nam, naszym rodzinom, Ojczyźnie i światu błogosławi; darzy łaską pokoju i wspiera w tych trudnych dniach walki z epidemią.