dodano: 2023-03-04 10:29:09 edycja: 2023-03-04 10:30:10 autor: 48 odsłon: 164

Ogłoszenia duszpasterskie II niedziela Wielkiego Postu 5.03.2023

Ogłoszenia duszpasterskie niedziela 5.03.2023 r.

1. Góra Tabor to symbol przemiany i przede wszystkim objawienia trzem apostołom chwały i bóstwa Chrystusa, który pragnie umocnić wiarę uczniów przed wydarzeniami paschalnymi.
  2. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa drogi krzyżowej. W najbliższy piątek droga krzyżowa o godz. 7.30, o 16.30 dla dzieci i o godz. 17.30. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania będzie uczestniczyć w drodze krzyżowej o godz. 17.30 Chciejmy przez uczestnictwo w tym pasyjnym nabożeństwie przeżywać wewnętrznie chwalebną mękę i śmierć Chrystusa.
  3.  Zapraszamy dziś na nabożeństwo „Gorzkich żali” na godzinę 17.15. To szlachetny zwyczaj w okresie wielkiego postu przeżywać mękę Zbawiciela śpiewając pieśni pasyjne. Nabożeństwo połączone jest z kazaniem pasyjnym.
  4. Przed głównym ołtarzem można złożyć ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu. Dla wielu z nas jest to sposobność włączenia się w przygotowania do Świąt Wielkanocnych. Niech w tym roku Boży Grób będzie szczególnie pięknie udekorowany, gdyż umiejscowiony będzie w nowo wyremontowanej kaplicy.
  5. W przyszłą niedzielę prosimy o wsparcie naszego funduszu remontowego, dzięki któremu przed wszystkim możliwe są inwestycje w prace nie objęte głównym projektem. Cieszymy się, że renowacja ławek postępuje zgodnie z planem i wkrótce na nowo wybudowanym podejście będą montowane piękne, zakonserwowane ławki. Wszystkim Parafianom i Przyjaciołom Kolegiaty za dary serca i umiłowanie naszej Świątyni składamy serdeczne podziękowanie.
  6. Jest do nabycia najnowsza pasa katolicka: „Niedziela”. Chciejmy korzystać z daru słowa drukowanego. Po lekturze czasopism prosimy przekazywać te egzemplarze dalej: sąsiadom, znajomym, aby jak największa liczba wiernych mogła poszerzać swoja wiedzę na temat życia Kościoła w Polsce i świecie.
  7. Dziś przy wyjściu z kościoła można nabyć świece „Caritasu”, która stanowić będzie w koszyczku wielkanocnym znak solidarności z biednymi, potrzebującym, uchodźcami. Niech każdy z nas ten symbol jedności i pomocy umieści na wielkanocnym stole, aby łączyć się z tymi, którzy stracili dobytek całego życia. Są do nabycia także kartki świąteczne, które zawsze stanowią miłe przypomnienie dla naszych bliskich o pamięci, życzliwości.
  8. Naszym Kochanym Parafianom, Przyjaciołom Kolegiaty, miłym Gościom modlącym się z nami życzymy z całego serca dobrego czasu wypoczynku i błogosławionego nowego tygodnia. Czyńmy wiele dobra szczególnie dla tych, którzy teraz potrzebują naszej pomocy, wsparcia, życzliwości.

proboszcz parafii

04 marca 2023r. 04 marca 2023r. 48 164