Ogłoszenia duszpasterskie II Niedziela Adwentu 5.12.2021

II NIEDZIELA ADWENTU

05.12.2021

1. Rozpoczęliśmy Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela w tajemnicy Narodzenia i nadziei na powtórne nadejście Mesjasza na końcu czasów. Nasza piękna polska tradycja nakazuje chrześcijanom oczekiwać Zbawiciela o świcie, dlatego zapraszamy na Msze święte roratnie codziennie od poniedziałku do soboty o godzinie 6.15. Dzieci zapraszamy na Mszę św. roratnią we wtorek i czwartek na godz. 16.30. Prosimy dzieci, aby na Mszę św. przygotowały lampiony, które będą widocznym znakiem ich oczekiwania na Chrystusa. Niech uczestnictwo w tym wyjątkowym nabożeństwie przysłuży się do naszego duchowego odrodzenia.

2. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia opłatki na świąteczny stół, którymi połamiemy się z najbliższymi podczas wieczerzy wigilijnej. Zatroszczmy się o to, aby poświęcony opłatek trafił także do osób chorych, cierpiących, samotnych. Ofiary składane przy okazji opłatków przeznaczone są na utrzymanie naszego Wyższego Seminarium Duchownego. Ministranci rozprowadzają też sianko, zbierając w ten sposób ofiary na fundusz ministrancki.

3. Przy wyjściu z kościoła Caritas rozprowadza świece na stół wigilijny w ramach „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Niech świeca wigilijna będzie znakiem zaproszenia samego Chrystusa do naszych rodzin i domów. Przy okazji zakupu świec można zabrać papierową torbę, którą wypełniamy produktami spożywczymi, o dłuższym terminie spożycia. Zebrana żywność zostanie przekazana potrzebującym. Bóg zapłać za ofiarne i wrażliwe na biedę ludzką serca!

4. Wszystkich, którzy chcieliby posłuchać uroczystego i podniosłego bizantyjskiego hymnu ku czci Bogurodzicy – Akatystu – zapraszamy dzisiaj na godzinę 17.30. To jeden z najpiękniejszych utworów Kościołów Wschodu, wykonywany a cappella, głoszący pochwałę Maryi, Matki Kyriosa – Jezusa Chrystusa.

5. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia we wtorek obchodzimy wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła a w środę uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w uroczystość Matki Bożej o godz. 6.15 i 18 00.

6. Przyszła niedziela jest drugą miesiąca, zbierane ofiary podczas Mszy świętych przeznaczone będą na cele inwestycyjne. Cieszy nas, że w kaplicach nawy południowej została ułożona nowa posadzka. Taka sama zostanie w przyszłości położona na całym kościele. Kończą się równie prace przy termoizolacji plebanii. Jak widać zakres prac jest niezwykle szeroki, dlatego już dzisiaj dziękujemy za każdy gest życzliwości i ofiarności.

7. Informujemy, że rekolekcje adwentowe w naszej wspólnocie rozpoczną się w IV niedzielę Adwentu.

8. W przyszłą niedzielę, po Mszy św. wieczornej rozpocznie się całodobowe czuwanie w ramach Jerycha Różańcowego.

9. Jest do nabycia najnowsza pasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny. Serdecznie zapraszamy do lektury.

10. Wszystkim solenizantom i Jubilatom, którzy obchodzą swoje uroczystości składamy nasze najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej. Wszystkim drogim parafianom oraz miłym gościom życzymy miłej i spokojnej niedzieli. Niech ten nowy tydzień będzie dla nas wszystkich udany i szczęśliwy.