Ogłoszenia duszpasterskie I niedziela adwentu 27.11.2022

Ogłoszenia duszpasterskie I niedziela Adwentu 27.11.2022

1. Rozpoczęliśmy adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Jest piękną tradycją, oczekiwać narodzin Zbawiciela razem z Maryją. Codziennie od poniedziałku do soboty Msza św. roratnia o godzinie 6.30. Dzieci zapraszamy na Mszę św. roratnią od poniedziałku do piątku  na godz. 18.00. Niech uczestnictwo w tym wyjątkowym nabożeństwie przysłuży się do naszego duchowego odrodzenia.
  2. Dziś na wszystkich Mszach św. święcimy opłatki na stów wigilijny, a także sianko. Podobnie jak święcimy pokarmy w Wielką Sobotę, aby spożyć śniadanie wielkanocne, tak i przed Bożym Narodzeniem święcimy opłatki, aby tym chlebem jedności i miłości połamać się z najbliższymi. Zatroszczmy się o to, aby ten poświęcony opłatek trafił, a także do osób chorych, cierpiących, samotnych. Ofiary składane przy okazji opłatków przeznaczone są na utrzymanie naszego Wyższego Seminarium Duchownego.
  3. Od tej niedzieli Caritas będzie rozprowadzała świece na stół wigilijny w ramach „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Można zabrać papierową torbę, którą można wypełnić produktami spożywczymi, o dłuższym terminie do spożycia. Zebrana żywność zostanie przekazana potrzebującym. Bóg zapłać za ofiarne i wrażliwe na biedę ludzką serca!
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek od godz. 17.00  adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. Przed południem ks. Prałat i księża wikariusze odwiedzą chorych z Komunią św.
  5. W sobotę zapraszamy na 6.30 wszystkich mężczyzn, którzy pragną włączyć się w dzieło modlitwy „Męski Różaniec”. Po Eucharystii w modlitewnym skupieniu, rozważając tajemnice różańcowe udamy się do statuy św. Jana Pawła II. Po południu nabożeństwo pierwszej soboty rozpocznie się o godz. 17.15.
  6. Jest do nabycia najnowsza pasa katolicka: „Niedziela”. Serdecznie zapraszamy do lektury. Chciejmy sięgać po prasę katolicką, to prawdziwe źródło obiektywnej wiedzy na tematy życia Kościoła w Polsce i świecie. Otrzymujemy 10 egzemplarzy „Niedzieli” i z przykrością musimy to stwierdzić, nie zawsze te egzemplarze są rozprowadzone. A przecież w naszej Wspólnocie tylu jest ludzi inteligentnych, poszerzających horyzonty swojej wiedzy. Niech i ten kierunek zdobywania potrzebnej informacji będzie dla nas atrakcyjny.
  7. Dziś w naszej wspólnocie gościmy panie ze Stowarzyszenia „Razem po sprawność.” Kupując rękodzieło, ciasta wspieramy rehabilitację dzieci, która jest konieczna, aby dzieci mogły dobrze funkcjonować i tym samym nie cierpieć. Kiermasz w naszej Kolegiacie będzie po każdej Mszy św. Zapraszamy serdecznie.
  8. Wszystkim solenizantom i Jubilatom, którzy obchodzą swoje uroczystości składamy nasze najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej. Wszystkim drogim i kochanym parafianom, miłym gościom życzymy miłej i spokojnej niedzieli. Niech ten nowy tydzień będzie dla nas wszystkich udany i szczęśliwy.

ks. dr Janusz Posadzy, proboszcz