dodano: 2021-11-18 18:46:05 edycja: 2021-11-18 18:47:38 autor: 48 odsłon: 264

Ogłoszenia duszpasterskie- Chrystusa Króla 21.11.2021

Ogłoszenia duszpasterskie- niedziela 21 listopada 2021 r.

1. Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata kończy kolejny w naszym życiu rok kościelny. Chrystus przyjdzie na końcu czasów, aby sądzić żywych i umarłych; czyńmy wszystko, abyśmy mogli dostąpić godności zasiadania w Królestwie Jezusa Chrystusa.
  2. W listopadzie  modlimy się w intencji polecanych na kartkach wypominkowych zmarłych z naszych rodzin. O godz. 17.30 wspólnotowa modlitwa za bliskich naszemu sercu.
  3. Tydzień temu na cele inwestycyjne zebraliśmy kwotę 6.108 zł. To bardzo znaczące wsparcie, za które z całego serca dziękujemy. Wkrótce zakończą się prace przy fundamentach plebanii i budynku „Caritas-u”; nowa izolacja i odwodnienie z całą pewnością przyczyni się do wyeliminowania wilgoci z piwnic, dotąd bowiem mur wewnętrzy bardzo nasączony wodą niszczał. Układane są nowe nawierzchnie; wkrótce także zostaną zamontowane nowe, estetyczne tablice ogłoszeniowe, w których będzie można przeczytać aktualne ogłoszenia parafialne oraz intencje mszalne.
  4. Przypominamy, aby podczas Liturgii używać maseczek i zakrywać usta i nos. To nasza odpowiedzialność, abyśmy uniknęli kolejnej fali zachorowań na COVID.  Jest to gorący apel Ministerstwa Zdrowia; dbajmy o własne bezpieczeństwo, ale także osób z którymi się spotykamy.
  5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W każdą niedziele można nabyć najnowszy egzemplarz „Niedzieli” i „Gościa niedzielnego”. Dziś w świecie pojawia się wiele źródeł dezinformacji i wypaczania prawdy. Stąd miejmy zaufanie do autorów katolickich, którzy w innym świetle ukazują obecną sytuację w świecie i Kościele.
  6. Zapraszamy w najbliższy czwartek na godz. 16.30 do naszego „Klubu Seniora”. Spotkanie jak zawsze pełne radości i ciekawych tematów.
  7. Dziś w całej Polsce, na prośbę przewodniczącego Episkopatu, prowadzona jest zbiórka do puszek na pomoc dla tych, którzy szukają swojej nowej ojczyzny i przestrzeni do życia. Kto z Państwa ma taką potrzebę serca, aby wesprzeć uchodźców swoją ofiarą można to uczynić przy wyjściu z kościoła. Pani z parafialnej „Caritas”, którym jesteśmy ogromnie wdzięczni za pomoc i zaangażowanie, prowadzą wspomnianą zbiórkę do puszek. Ofiarodawcom z całego serca dziękujemy.
  8. Jak co roku nasza Parafialna Caritas pragnie wesprzeć osoby najbardziej potrzebujące. Wychodząc z kościoła można zabrać ze sobą „torbę miłosierdzia”, do której można włożyć produkty o przedłużonym terminie ważności. Zebrane produkty zostaną rozdysponowane wśród osób samotnych, biednych, schorowanych.
  9. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom, którzy w nadchodzącym czasie przeżywać będą swoje uroczystości składamy nasze najlepsze, kapłańskie życzenia: obfitości darów Ducha św. na każdy dzień życia.
  10.  Naszym Kochanym Parafianom, miłym Gościom modlącym się z nami w naszej przepięknej Kolegiacie życzymy błogosławionej, spokojnej niedzieli i udanego nadchodzącego tygodnia.

www.parafia.stargard.pl   FB- kolegiata.stargard      Tel. 535124678

18 listopada 2021r. 18 listopada 2021r. 48 264