Ogłoszenia duszpasterskie 4 niedziela wielkanocna 8.05.2022

Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę wielkanocną 8 maja 2022 r.

1. Chrystus- dobry Pasterz prowadzi nas wszystkich bezpieczną, pewną drogą ku naszemu wyzwoleniu z zepsucia i grzechu. Idąc za pasterzem nigdy nie zgubimy właściwej drogi.
  2. W Liturgii nadchodzącego tygodnia w poniedziałek czcić będziemy głównego patrona Polski św. Stanisława Biskupa i męczennika. To także dzień imienin ks. Stanisława Szlijana, który przebywa obecnie z wiernymi z naszej parafii w Medjugorie. Pamiętajmy o dostojnym solenizancie w naszej modlitwie.
  3. Informujemy że 12.05.2020 wieczorną Mszą św. o godz. 18.00 rozpocznie się modlitwa w ramach Jerycha Różańcowego, modlitwa potrwa od 19.00- 21.00 i następnego dnia od godz. 7.00- 17.30. Zapraszamy do tej medytacji, modlitwy, rozważań; niech każdy z nas znajdzie czas, aby pomodlić się przed Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie.
  4. Piękną tradycją naszej wspólnoty parafialnej są procesje fatimskie. Także w tym roku chcemy wraz z Matką Bożą modlić się o pokój na świecie, szczególni modlimy się o zakończenie wojny na Ukrainie. Rozpoczęcie modlitewnego czuwania   13.05.  o godz. 17.00. W trakcie nabożeństwa udamy się w procesji z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół naszej świątyni.
  5. W przyszłą niedzielę ks. Arcybiskup Andrzej Dzięga udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży i dorosłym z naszej parafii. Uroczysta Eucharystia rozpocznie się o godz. 15.00. Zapraszamy szczególnie rodziców, krewnych kandydatów do bierzmowania do wspólnej modlitwy.
  6. Miesiąc maj to w naszej polskiej tradycji miesiąc maryjny. Zapraszamy codziennie na nabożeństwo majowe o godz. 17.30 i wieczorem na godz. 21.00 na Apel Jasnogórski przy figurze Matki Bożej, obok Kolegiaty. Zapraszamy do modlitwy w intencji naszej Ojczyzny.
  7. Dziś druga niedziela miesiąca. Ofiary, które zostały złożone na tacę przeznaczone są na cele inwestycyjne. Jak widzimy front prac jest szeroki. Układane są w nawie północnej nowe płytki na podłodze, wkrótce zostanie ta część Kolegiaty udostępniona; poza tym trwają ostatnie prace rekonstrukcyjne na sklepieniu w obejściu prezbiterium. W przyszłym tygodniu planowana jest wizyta komisji konserwatorskiej, która te prace odbierze i wytyczy kierunki prac na najbliższe miesiące. Obok tych prac prowadzimy wiele innych działań mających na celu zabezpieczenie naszej świątyni pod względem monitoringu przeciwpożarowego oraz oświetlenia. Wszystkim ofiarodawcom składamy nasze najszczersze podziękowanie za okazywaną miłość i przywiązanie dla naszej Parły Gotyku Ceglanego- Kolegiaty.
  8. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy nasze najlepsze i najserdeczniejsze życzenia.  Bożego błogosławieństwa i opieki św. patronów. Niech Matka Boża wyprasza potrzebne dary i łaski, aby Wasze życie przepełnione było przede wszystkim miłością Boga i bliźniego.
  9. Wszystkim drogim parafianom życzymy  przede wszystkim cierpliwości i wiary, iż uda nam się z Bożą pomocą pokonać wszelkie trudności. Niech  Matka Boża, Królowa Polski ma naszą Ojczyznę i wszystkich Polaków w swojej szczególnej opiece.