Ogłoszenia duszpasterskie 3 niedziela Wielkanocna 18.04.2021

Ogłoszenia duszpasterskie na 3. Niedzielę  Wielkanocną 18 kwietnia 2021 r.

1. „Uczniowie opowiadali, jak poznali Pana na łamaniu chleba.” Chrystus spożywa z uczniami posiłek, aby wiarę umocnić Apostołów, że żyje i nie jest jakimś duchem, ale żywym Bogiem- Człowiekiem.
  2. W najbliższy piątek obchodzić będziemy uroczystość św. Wojciecha, głównego Patrona Polski.
  3. W sobotę na godz. 12.00 ks. Stanisław zaprasza wszystkich kandydatów na ministrantów, całą służbę liturgiczną na spotkanie podsumowujące Wielki Tydzień. Będzie to także okazja, aby podziękować ministrantom za ich gorliwą służbę przy Ołtarzu Pańskim.
  4. Tydzień temu na cele remontowe zebraliśmy kwotę 6.018 zł. Z całego serca dziękujemy za wspieranie naszego „remontu stulecia”; również dziękujemy za wpłaty na nasze konto parafialne dedykowane na ten cel. Jutro o godz. 11.00 zbierze się komisja, która dokona odbioru prac na sklepieniu. Ufamy, że wkrótce zobaczymy efekt żmudnej pracy konserwatorów sztuki. Raz jeszcze wszystkim Parafianom, Przyjaciołom Kolegiaty, mieszkańcom Stargardu za okazywane wsparcie i pomoc mówimy staropolskie: „Bóg zapłać.”
  5. Jest do nabycia najnowsza prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”. Zachęcamy i zapraszamy do lektury.
  6. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy nasze najlepsze i najserdeczniejsze życzenia.  Bożego błogosławieństwa i opieki św. patronów. Niech Matka Boża wyprasza potrzebne dary i łaski, aby Wasze życie przepełnione było przede wszystkim miłością Boga i bliźniego.
  7. Wszystkim drogim parafianom życzymy w tym trudnym okresie zmagania się z epidemią przede wszystkim cierpliwości i wiary. Niech Zmartwychwstały Pan nam, naszym rodzinom, Ojczyźnie i światu błogosławi.