dodano: 2021-10-04 10:19:33 edycja: 2021-10-09 11:33:15 autor: 48 odsłon: 234

Ogłoszenia duszpasterskie 27 niedziela zwykła 3.10.2021

Ogłoszenia duszpasterskie XXVII niedziela zwykła  3.10. 2021 r.

1. Mimo różnych prób ideologicznych nie można zmienić boskiego prawa na temat definicji małżeństwa i rodziny. Chrystus ustanawiając sakrament małżeństwa podkreśla jego przymioty: jedności, nierozerwalności, świętości.
  2. W Liturgii w poniedziałek obchodzić będziemy wspomnienie św. Franciszka z Asyżu; we wtorek św. Faustyny Kowalskiej; w czwartek wspomnienie NMP Różańcowej.
  3. Rozpoczęliśmy październik, poświęcony jest Matce Bożej Różańcowej. Chcemy modlić się za naszą Ojczyznę, miasto, parafię, za nasze rodziny i nas samych. Zapraszamy codziennie na nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. w październiku będą miały swoje spotkania różańcowe we wtorki i czwartki o godz. 16.30.
  4. W przyszłą niedzielę, drugą miesiąca, ofiary które złożymy są przeznaczone na cele inwestycyjne. Podjęliśmy się izolacji pionowej fundamentów plebanii. Są to prace konieczne, aby uratować zabytkowe budynki przed dalszą degradacją. Poza tym już wkrótce zostaną odsłonięte kaplice w nawach bocznych i zobaczymy efekt ogromnej pracy konserwatorów, którzy praktycznie milimetr po milimetrze najpierw usuwają stare wtórne warstwy malatur, aby następnie na pierwotnych powierzchniach odtwarzać zachowane malowidła i freski.
  5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Czekają na nas najnowsze egzemplarze „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”. To bardzo ważne media, które trzeba wspierać; a jedyną drogą by to czynić najlepiej, jest po prostu  kupować i czytać. Mamy tylu wspaniałych, inteligentnych Parafian i trochę szkoda, że po każdej niedzieli nie wszystkie egzemplarze znajdują swoich nabywców.
  6. Wspólnota ze Strachocina zaprasza wszystkich wiernych na uroczystości odpustowe ku czci św. Faustyny na niedzielę 10.10. Eucharystia o godz. 10.00. Wiernych ze Świętego zapraszamy na odpust, nie będzie Mszy św. o godz. 11.00
  7. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy nasze najlepsze i najserdeczniejsze życzenia.  Bożego błogosławieństwa i opieki św. Patronów. Przeżywający swoje święto niech cieszą się przede wszystkim życzliwością ludzi.
  8. Wszystkim drogim Parafianom, wszystkim modlącym się z nami życzymy miłej i

spokojnej niedzieli, udanego tygodnia. Niech Matka Boża Różańcowa wyprasza nam potrzebne dary i łaski do realizacji wszystkich naszych dobrych zamierzeń.

04 października 2021r. 09 października 2021r. 48 234