dodano: 2021-08-29 22:26:08 edycja: 2021-08-29 22:27:57 autor: 48 odsłon: 166

Ogłoszenia duszpasterskie 22. niedziela zwykła 29.08.2021

XXII niedziela w ciągu roku

29. 08. 2021 r.

1. W kalendarzu liturgicznym bieżącego tygodnia w środę przeżywamy rocznicę wybuchu Drugiej Wojny Światowej. Pamiętajmy w modlitwie o ofiarach tej tragedii ludzkości. W piątek obchodzimy wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, Papieża i doktora Kościoła.

2. Z całego serca wyrażamy serdeczne podziękowanie tym wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do godnego przeżycia odpustu parafialnego ku czci Matki Bożej Królowej Świata. Dziękujemy służbie liturgicznej ołtarza, lektorom i ministrantom, wszystkim organizującym festyn przy kościele, paniom, które upiekły i dostarczyły ciasto na nasze święto, wszystkim członkom parafialnego zespołu Caritas za koordynację całego wydarzenia. Za wszelkie przejawy życzliwości i dobroci serca składamy staropolskie – Bóg zapłać!

3. Pierwszy września jest dniem rozpoczęcia nowego roku szkolnego i katechetycznego. Wszystkim dzieciom i młodzieży życzymy powodzenia i zapału w zdobywaniu wiedzy i wszelkich umiejętności, potrzebnych w dorosłym życiu. Całą dziatwę szkolną wraz z nauczycielami zapraszamy w środę na godz. 18.00 na Mszę św. inaugurującą nowy rok zajęć dydaktycznych. Będziemy prosili Boga o dary Ducha Świętego i wszelkie łaski potrzebne w nauce i pracy.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek po Mszy św. wieczornej odprawimy nabożeństwo do Jezusa Chrystusa – Najwyższego i Wiecznego Kapłana z prośbą o nowe, liczne i święte powołania do kapłaństwa. W piątek księża wikariusze wraz z Księdzem Prałatem odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. Po południu w piątek o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, okazja do spowiedzi św. a o 17.30 – nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W sobotę o godz. 17.15 odprawimy nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

5. Od tego tygodnia biuro parafialne będzie czynne we wtorki i czwartki w godz. od 16.00 do 17.00 a w soboty od godz. 10.00 do godz. 12.00.

6. Jest do nabycia najnowsza pasa katolicka: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Nie zapominajmy o tym ważnym źródle informacji na temat Kościoła w naszej Ojczyźnie i Archidiecezji.

7. Wszystkim solenizantom i Jubilatom, którzy obchodzą swoje uroczystości składamy nasze najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej. Wszystkim drogim i kochanym Parafianom, miłym Gościom życzymy błogosławionej niedzieli.

ks. dr Andrzej Posadzy

administrator parafii