Ogłoszenia duszpasterskie 2 niedziela adwentu 4.12.2022

Ogłoszenia duszpasterskie II niedziela Adwentu 4.12.2022

1. Zapraszamy od poniedziałku do soboty Msza św. roratnia o godzinie 6.30. Dzieci zapraszamy na Mszę św. roratnią od poniedziałku do piątku  na godz. 18.00. Niech uczestnictwo w tym wyjątkowym czuwaniu razem z Matką Bożą na przyjście Zbawiciela ożywi nasze życie wewnętrze i wleje radość w serca.
  2. W najbliższy czwartek obchodzić będziemy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Podczas wieczornej Eucharystii modlić się będziemy w intencji wszystkich kobiet, prosząc o zdrowie, szczególne błogosławieństwo i opiekę Matki Przenajświętszej.
  3. Dziś na wszystkich Mszach św. święcimy opłatki na stów wigilijny. Podobnie jak święcimy pokarmy w Wielką Sobotę, aby spożyć śniadanie wielkanocne, tak i przed Bożym Narodzeniem święcimy opłatki, aby tym chlebem jedności i miłości połamać się z najbliższymi. Zatroszczmy się o to, aby ten poświęcony opłatek trafił, a także do osób chorych, cierpiących, samotnych. Opłatki można nabyć na stoisku „Caritas” i u pani Edyty przy zakrystii.    Ofiary składane przy okazji opłatków przeznaczone są na utrzymanie naszego Wyższego Seminarium Duchownego.
  4. Nasza parafialna Caritas będzie rozprowadzała świece na stół wigilijny w ramach „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Jest piękną tradycją, iż zapalamy tę święcę siadając do stołu wigilijnego a także podczas kolędy; dla nas ludzi wierzących to symboli solidarności z ubogimi i potrzebującymi. Bogu dziękujemy za prężnie działający w naszej parafii zespół Caritas. Panie  przez swoją cichą, ale bardzo efektywną posługę trafiają do rodzin, które mają trudną sytuację materialną. Bóg zapłać, że jesteście kochanie Panie.
  5. W przyszłą niedzielę, drugą miesiąca, składka podczas Mszy św. przeznaczona jest na cele inwestycyjne. Jak Państwo widzą, sukcesywnie zabierane są ławki do renowacji przez pewien czas będzie dla nas to pewnego rodzaju dyskomfort uczestnictwa w Eucharystii, ale jak obiecuje pracownia stolarska w miarę postępu prac będą przywożone ławki i prowizorycznie montowane, gdyż docelowo wymienimy podłogę pod ławkami i zostanie wykonany nowy podest. Remont ławek wykonujemy własnymi siłami, bo takich prac nie było w planach, a jak sami Państwo widzą, w wielu miejscach można się nawet skaleczyć, gdyż są ostre krawędzie. Ufamy Opatrzności Bożej i na pewno znajdą się dobrzy ludzie, którzy pomogą w realizacji tego zamierzenia.
  6. Jest do nabycia najnowsza pasa katolicka: „Niedziela”. Serdecznie zapraszamy do lektury. Chciejmy sięgać po prasę katolicką, to prawdziwe źródło obiektywnej wiedzy na tematy życia Kościoła w Polsce i świecie. W tym tygodniu do gazety dołączone są kolorowanki dla dzieci. Będzie to miły prezent dla wnuków, którzy w ten sposób przygotowywać będą się do Bożego Narodzenia.
  7. Tydzień temu w naszej wspólnocie gościliśmy panie ze Stowarzyszenia „Razem po sprawność.”  Dzięki Państwa życzliwości i gotowości pomocy dzieciom niepełnosprawnym Stowarzyszenie zebrało 3.766 zł. Bóg zapłać za wsparcie dzieła, które pomaga w rehabilitacji dzieci i tym samym przyczynia się do poprawy komfortu życia.
  8. Wszystkim solenizantom i Jubilatom, którzy obchodzą swoje uroczystości składamy nasze najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej. Wszystkim drogim i kochanym parafianom, miłym gościom życzymy miłej i spokojnej niedzieli. Niech ten nowy tydzień będzie dla nas wszystkich udany i szczęśliwy.

ks. dr Janusz Posadzy, proboszcz