dodano: 2021-08-07 18:56:26 edycja: 2021-08-07 18:57:52 autor: 48 odsłon: 205

Ogłoszenia duszpasterskie 19 niedziela zwykła 8.08.2021

Ogłoszenia duszpasterskie na XIX niedzielę  8 sierpnia 2021 r.

1. Chrystus daje siebie jako pokarm; Komunia św. jesz szczególnym zjednoczeniem człowieka z Bogiem.
  2. W czwartek, wieczorną Eucharystią rozpocznie się całodobowe czuwanie Jerycha Różańcowego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i medytacji. Zakończeniem adoracji będzie nabożeństwo Fatimskie połączone z procesją wokół kolegiaty o godz. 17.00.
  3. Zapraszamy w sobotę 14.08 na wieczorną Mszę św. podczas której zaśpiewa Chór „Pasjonata” z Warmii i Mazur. Będzie okazja, aby posłuchać w wykonaniu chóru również utworów z północno-wschodniej Polski. Cieszymy się ogromnie, że na trasie swojego tournée chórzyści przewidzieli śpiew w naszej Kolegiacie, a my przybądźmy tłumnie, aby zakosztować pięknego śpiewu i przeżyć muzyczną podróż po mazurskiej ziemi.
  4. W przyszłą niedzielę 15.08 o godz. 4.00 wyruszy z naszej Kolegiaty piesza pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Os. Słonecznym w Szczecinie. Zapraszamy do wzięcia udziału w tym pięknym, religijnym i duchowym wydarzeniu.
  5. W Uroczystość Wniebowzięcia NMP o godz. 11.00 wraz z władzami naszego Miasta, Powiatu, Gminy pragniemy się modlić w intencji naszej Ojczyzny. Chciejmy przez udział w tej doniosłej, patriotycznej uroczystości włączyć się w nurt dziękczynienia za dar wolności i Solidarności.
  6. W niedzielę również zapraszamy na godz. 12.30 wszystkich Jubilatów, którzy obchodzą swoje uroczystości 25, 30, 40, 50, 60 lecia zawarcia związku małżeńskiego. Chcemy modlić się za dostojnych Jubilatów i wypraszać im Boże błogosławieństwo na kolejne lata wspólnego, szczęśliwego życia małżeńskiego.
  7. Zapraszamy w środę na godz. 21.00 na Apel Jasnogórski przy figurze Matki Bożej, obok Kolegiaty. Zapraszamy do modlitwy w intencji naszej Ojczyzny.
  8. Dziś druga niedziela miesiąca. Ofiary złożone na tacę przeznczone są na cele inwestycyjne. Z całego serca dziękujemy za życzliwość i hojne serca Parafian i Przyjaciół naszej Kolegiaty.
  9. Przygotowujemy się do naszego odpustu parafialnego, który przypada w tym roku w niedzielę. Jak zwykle chcemy ugościć wszystkich przybywających na nasze parafialne dziękczynienie. Organizujemy festyn połączony z różnymi atrakcjami. Mamy ogromną prośbę, aby wszystkie panie zaplanowały przyniesienie na nasz odpust własnoręcznie upieczone ciasto, które następnie sprzedamy, aby zdobić środki na remont naszej Kolegiaty. Poza tym jak co roku będą „Całuski księdza proboszcza” i inne atrakcje. Suma odpustowa o godz. 11.00 celebrowana będzie przez naszego Metropolitę ks. Arcybiskupa Andrzeja Dzięgę.
  10. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy nasze najlepsze i najserdeczniejsze życzenia.  Bożego błogosławieństwa i opieki św. Patronów. Przeżywający swoje święto niech cieszą się przede wszystkim życzliwością ludzi.
  11. Wszystkim drogim Parafianom, wszystkim modlącym się z nami życzymy miłej i spokojnej niedzieli, udanego tygodnia. Niech Bóg ma  nas zawsze w swojej opiece.

07 sierpnia 2021r. 07 sierpnia 2021r. 48 205