Ogłoszenia duszpasterskie 19 niedziela zwykła 7.08.2022

Ogłoszenia duszpasterskie XIX niedziela  7.08.2022

1. Czuwać i być gotowym na przyjście Pana. Chrystus zachęca nas do takiej postawy: pełnej miłości i zaufania Opatrzności.
  2. W Liturgii nadchodzącego tygodnia jutro wspomnienie św. Dominika, w czwartek św. Klary.
  3. Dziś podczas Mszy św. o godz. 11.00 Wspólnota Żywego Różańca modlić się będzie za całą naszą parafię; po Eucharystii zmiana tajemnic różańcowych.
  4. W najbliższą środę zapraszamy na  nabożeństwo ku czci NMP Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. Wieczorem, o godz. 21.00  przy figurze Niepokalanej Apel Jasnogórski w intencji naszej Ojczyzny.
  5. W piątek wieczorną Mszą św. rozpocznie się czuwanie modlitewne Jerych Różańcowego. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00 zakończy się Apelem Jasnogórskim. W sobotę adoracja potrwa przez cały dzień do godz. 17.00.
  6. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie fatimskim, które rozpocznie się 13.08. o godz. 17.00 i połączone będzie z procesją wokół naszej kolegiaty. Włączmy się jako wspólnota do modlitwy o pokój na świecie, a szczególnie, aby zakończyła się wojna na Ukrainie.
  7. W przyszłą niedzielę 14.08.br  Msza św.  o godz. 11.00 w intencji żołnierzy Wojska Polskiego stacjonującego w naszym mieście. Pragniemy modlić się o Bożą opiekę nad tymi, którzy strzegą naszego bezpieczeństwa, bronią naszych granic.
  8. Informujemy, że 15.08 uroczysta Eucharystia w intencji naszej Ojczyzny sprawowana będzie o godz. 11.00. W uroczystość Wniebowzięcia Msza św. w Strachocinie o godz. 10.00. Wiernych ze Świętego zapraszamy do Strachocina.
  9. Za tydzień naszymi ofiarami chcemy wesprzeć fundusz remontowy. Nasz świątynia nabiera blasku. Krok po kroku, z Bożą pomocą, realizujemy zaplanowane prace. Na sklepieniu nawy głównej zbijane są tynki, które niestety uległy zniszczeniu. Trzeba na nowo nałożyć warstwy specjalnej zaprawy, która będzie zespojone z podłożem. Trwają prace malarskie na filarach oraz odrestaurowywany jest łuk tęczowy, który nabierze pięknego blasku. Wkrótce zobaczymy owoc tej mozolnej pracy restauratorów i konserwatorów sztuki. Wszystkim ofiarodawcom, wspierającym nasz „remont stulecia” Kolegiaty wyrażamy nasze podziękowanie i zapewniamy o naszej kapłańskiej modlitwie.
  10. Jest do nabycia najnowsza pasa katolicka: „Niedziela”. Chciejmy uprzyjemnić sobie czas wakacyjny lekturą i tym samym skorzystać z bogactwa słowa drukowanego.
  11. Solenizantom i Jubilatom, którzy obchodzą swoje uroczystości składamy nasze najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego, opieki świętych Patronów.
  12. Wszystkim kochanym parafianom, miłym gościom uczestniczącym z nami na Eucharystii życzymy błogosławionej niedzieli i udanego tygodnia. Udającym się na zasłużony wypoczynek, urlop życzymy wielu wspaniałych wrażeń i przede wszystkim szczęśliwego powrotu do domu.

ks.dr Janusz Posadzy, proboszcz

www.parafia.stargard.pl