dodano: 2021-03-13 10:47:19 edycja: 2021-03-13 10:47:58 autor: 48 odsłon: 1248

Ogłoszenia duszpasterskie 14.03.2021

Ogłoszenia Duszpasterskie. 4. Niedziela Wielkiego Postu 14.03.2021 r.

1. „Bóg nie posłał swego Syna na świat po to, aby świat potępił, ale po to, by świat został przez Niego zbawiony.” (Ewangelia św. Jana 3)
  2. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa drogi krzyżowej. W najbliższy piątek droga krzyżowa o godz. 7.30, o 16.30 dla dzieci i o godz. 17.30 Starajmy sobie tak zaplanować czas, aby uczestniczyć w rozważaniu chwalebnej męki, śmierci naszego Zbawiciela.
  3. Dziś zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich żali na godzinę 17.15. Nabożeństwo połączone jest z kazaniem pasyjnym.
  4. W najbliższy piątek obchodzić będziemy Uroczystość św. Józefa, Opiekuna Chrystusa. W parafii u Księży Chrystusowców o godz. 18.30 rozpocznie się  uroczystość odpustowa. Do wspólnej modlitwy w Roku Św. Józefa serdecznie zapraszamy.
  5. W przyszłą niedzielę w naszej Wspólnocie rozpoczną się rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy. Naszym duchowym rozważaniom przerodzić będzie ks. Robert Kaszak, notariusz Kurii Arcybiskupiej w Szczecinie. Plan rekolekcji: w niedzielę nauki rekolekcyjne na wszystkich. Mszach św. W poniedziałek, wtorek, środę nauki rekolekcyjne o godz. 9.00 i 18.00. W Strachocinie Eucharystia połączona z nauką rekolekcyjną o godz. 17.00. Wiernych ze Świętego zapraszamy do świątyni w Strachocinie.
  6. Jest do nabycia najnowsza pasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny. Do dzisiejszej gazety „Niedziela” dołączony jest modlitwa ułożona przez  Ojca św. Franciszka. Zachęcamy do jej odmawiania w tym trudnym czasie zmagania się świata z pandemią tego aktu zawierzenia własnych losów i świata całego św. Józefowi.
  7. Dziś druga niedziela miesiąca, ofiary złożone na tacę przeznaczone są na cele inwestycyjne. Obok głównych prac malarskich, instalacyjnych prowadzimy szereg działań mających na celu przeprowadzenie konserwacji bocznych ołtarzy, które zostały zaatakowane przez drewnojady. Te zabiegi wykonujemy własnym siłami przy użyciu kosztownych preparatów. Krok po kroku realizujemy nasze zamierzenia, aby całościowo wyremontować naszą Kolegiatę. Wszystkim Ofiarodawcom, Dobrodziejom za dobre i hojne Serca składamy nasze staropolskie: „Bóg zapłać.”
  8. W najbliższy czwartek o godz. 16.00 planowane jest spotkanie naszej Kawiarence „Starówka”. Cieszy nas, że z każdym tygodniem przychodzi coraz więcej ludzi, aby wspólnie spędzać czas i tym samym poczuć na nowo wspólnotę.
  9. Pamiętajmy, że cały czas obowiązują nas przepisy związane ze stanem epidemii. Uczestnicząc we Mszy św. zakrywajmy usta i nos, zachowujmy dystans społeczny.  Z całą pewnością drogą do normalności są sczepienia, do których my także zachęcamy.
  10. Wszystkim solenizantom i Jubilatom, którzy obchodzą swoje uroczystości składamy nasze najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego. Niech Nasza Patronka wyprasza potrzebne dary i łaski.
  11. Naszym Kochanym Parafianom, Przyjaciołom Kolegiaty, miłym Gościom modlącym się z nami życzymy z całego serca dobrego czasu wypoczynku i błogosławionego nowego tygodnia.

13 marca 2021r. 13 marca 2021r. 48 1248