Niech będzie pochwalony
Jezus Chrystus.

Witamy na stronie internetowej parafii rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.

Dziękujemy że nas odwiedziliście
i zapraszamy do częstych wizyt.

Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz i księża wikariusze.

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica


Zapraszamy na XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na polach Lednickich w sobotę 6 czerwca 2008 r. Koszt wyjazdu 50 zł. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do księdza Grzegorza.

Program Spotkania...

Strona informacyjna...strona główna
Dziś piątek, 19 kwietnia 2019 r, imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

KOMUNIKAT KURII METROPOLITALNEJ

Komitet Inicjatywy Ustawodawczej "stop aborcji" przedstawił projekt ustawy zakazującej aborcji eugenicznej, czyli zabijania w okresie prenatalnym dzieci podejrzanych o chorobę lub wadę genetyczną. Projekt ustawy stanowi wyraz sprzeciwu przeciwko zabijaniu dzieci tylko dlatego, że są chore. W związku z tym zgodnie z zaleceniem Ks. Arcybiskupa wszystkie parafie włączają się w akcje zbierania podpisów pod projektem ustawy. Akcja będzie przeprowadzona za tydzień w Niedzielę (26.05). Podpisy będzie można składać przy wyjściu z Kościoła po Mszach Świętych, a także w sklepiku parafialnym. Proszę zabrać ze sobą dowody osobiste.


 
 Dekret Odpustu na Rok Wiary

Dekret Odpustu na Rok Wiary Dekret Wykonawczy do Dekretu Penitencjarii Apostolskiej na Rok Wiary o możliwości uzyskania łaski odpustu zupełnego

Ojciec Święty Benedykt XVI Listem Apostolskim „Porta fidei", ogłosił 11 października 2012 r. Rok Wiary. Aby jeszcze bardziej umożliwić kształtowanie serc przez przemieniającą Chrystusową łaskę, zachęca się, by Rok ten był czasem sprzyjającym większemu zaangażowaniu religijnemu, przystępowaniu z większą wiarą i częściej do sakramentu pokuty i pojednania oraz podejmowaniu uczynków przyczyniających się do nawrócenia na nowo do Pana Jezusa.

Zgodnie z dekretem Penitencjarii Apostolskiej z dnia 5 października 2012 r. o odpustach na Rok Wiary, istnieje dodatkowa możliwość zyskiwania odpustu zupełnego, czyli darowania przez Miłosiernego Boga kary doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy. Odpust ten można ofiarować za dusze wiernych zmarłych. Wierni odpowiednio usposobieni, a więc w duchu prawdziwej skruchy za własne grzechy, wzbudziwszy wewnętrzną postawę całkowitego oderwania od każdego grzechu, także powszedniego, po sakramentalnej spowiedzi, przyjęciu Komunii Świętej i modlitwie w intencjach Ojca Świętego, mogą uzyskać tę łaskę w czasie trwania Roku Wiary, od 11 października 2012 r. do 24 listopada 2013 r. w następujących okolicznościach i miejscach:


 Kolęda

PORZĄDEK KOLĘDY:

13.01.2013 - niedziela - Szewska 8, 10, Królowej Bony, Anny Jagiellonki, Dąbrówki, Ochronna,

14.01.2013 - poniedziałek - Wiejska, Złotników 1, 2

15.01.2013 - wtorek - Złotników 3, 4, Kuśnierzy 2, 7, 8, 10

16.01.2013 - środa - Złotników 5, 6, 7, Garncarska 2, 4, Okrężna, Tuwima

17.01.2013 - czwartek - Łokietka 1, 3, 5, Święte

18.01.2013 - piątek - Łokietka 7, 8, Strachocin

19.01.2013 - sobota - Sikorskiego n-ry nieparzyste, Nowowiejska

20.01.2013 - niedziela - Sikorskiego n-ry parzyste, Dębowa

21.01.2013 - poniedziałek - Andersa n-ry nieparzyste, Jesionowa,

22.01.2013 - wtorek - Andersa n-ry parzyste, Wyspiańskiego,

23.01.2013 - środa - Orkana, Nałkowskiej, Kolęda uzupełniająca,

Kolęda w tym tygodniu w sobotę i niedzielę od godz. 15.00 a w tygodniu od godz.16.00.


 
 28. Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

28. Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy w tym roku po raz 28. na pątniczy szlak. Uroczyste rozpoczęcie tegorocznej Pielgrzymki Pieszej będzie miało miejsce 29 lipca o godz. 7.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na os. Słonecznym w Szczecinie.
Są dwie możliwości zapisania się na pielgrzymkę:
1) zapisy poprzez stronę internetową pielgrzymki www.szczecinska.pl
2) zapisy w przeddzień wymarszu:


 
 40-lecie Diecezji Szczecińsko-Kamieńskiej

40-lecie Diecezji Szczecińsko-Kamieńskiej Zapraszamy wszystkich do udziału w Uroczystej Mszy Świętej pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi z okazji 40 rocznicy powstania Diecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, która odbędzie się w czwartek, 28 czerwca br., w Bazylice Archikatedralnej o godz. 18.00.


 
 Jubileusz Księdza Biskupa Seniora

Jubileusz Księdza Biskupa Seniora Uprzejmie informujemy, że w nadchodzący tygodniu Biskup Senior Jan Gałecki będzie odchodził swoje 80. urodziny - w poniedziałek, 18 czerwca br. - oraz 55. rocznicę święceń kapłańskich - w sobotę, 23 czerwca br. Z tej okazji Dostojny Jubilat będzie przewodniczyć głównej Mszy Świętej odpustowej w Bazylice św. Jana Chrzciciela w Szczecinie, 24 czerwca br., o godz. 18.00. Jest to równocześnie dzień imienin Księdza Biskupa Jana. Słowo Boże podczas liturgii wygłosi Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tej uroczystości i zachęcamy do modlitwy w intencji Księdza Biskupa Jana Gałeckiego.


 
 25. ROCZNICA WIZYTY OJCA ŚWIĘTEGO

25. ROCZNICA WIZYTY OJCA ŚWIĘTEGO W niedzielę, 10 czerwca zapraszamy do udziału w Apelu Maryjnym na Jasnych Błoniach w Szczecinie, który rozpocznie diecezjalne obchody 25. rocznicy wizyty Bł. Jana Pawła II w Szczecinie.

W poniedziałek, 11 czerwca, zapraszamy do udziału w nabożeństwie Słowa Bożego w kaplicy na Lotnisku w Goleniowie, o godz. 8.30. Modlitwie przewodniczyć będzie Ks. Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki Metropolita Lwowski.


 
projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. NMP Królowej Świata

ul. B. Krzywoustego 12
73-110 Stargard Szczeciński
Woj. Zachodniopomorskie
Diecezja Szczecińsko-Kamieńska


Home | Wydarzenia | Galerie | O parafii | Kościoły | Nabożeństwa | LSO | Wspólnoty | Kontakt | Historia parafii | Ludzie parafii | D K F