Niech będzie pochwalony
Jezus Chrystus.

Witamy na stronie internetowej parafii rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.

Dziękujemy że nas odwiedziliście
i zapraszamy do częstych wizyt.

Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz i księża wikariusze.

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica


Zapraszamy na XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na polach Lednickich w sobotę 6 czerwca 2008 r. Koszt wyjazdu 50 zł. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do księdza Grzegorza.

Program Spotkania...

Strona informacyjna...strona główna
Dziś wtorek, 19 lutego 2019 r, imieniny: Bettiny, Konrada, Mirosława

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 4 czerwca 2017 r.

1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zalęknieni, zebrani w Wieczerniku Apostołowie zostają napełnieni Duchem Świętym, który sprawia, że stają się mężni, pełni nadziei głoszą Ewangelię. Niech moc Ducha Świętego ożywia nasze życie modlitwy, medytacji, naszą codzienność chrześcijańską.

2. Dziś przeżywamy "Dzień Dziękczynienia”. Bogu składamy dzięki za dar niepodległości. Symbolem odzyskania przez Polskę wolności jest budowana w Wilanowie Świątynia Opatrzności Bożej. Po Mszy św. można złożyć ofiarę na ten szczytny cel. Niech dom Boży, który powstaje w centrum Polski będzie wsparty „cegiełką” także od nas, od naszej rodziny.

3. W tym tygodniu w liturgii: jutro obchodzimy Uroczystość NMP Matki Kościoła, Patronki naszej Archidiecezji, a w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana.

4. Codziennie zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17:30.

5. W poniedziałek o godz. 18:30 spotkanie dla wszystkich przygotowujących się do przyjęcia bierzmowania w tym roku.

6. Od poniedziałku w naszej Archidiecezji będziemy przeżywać Tydzień Ewangelizacyjny. W naszej kolegiacie będzie on miał następujący przebieg: od poniedziałku do środy po Mszy św. wieczornej sprawowane będą nabożeństwa uwielbienia. W czwartek o 16:30 w kolegiacie rozpoczniemy różaniec w intencji Ojczyzny, który będziemy odmawiać w procesji ulicami naszego miasta. W piątek po Mszy św. wieczornej będziemy przeżywać wieczór misyjny, natomiast w sobotę wieczorem będziemy modlić się o świętość naszych rodzin.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 28 maja 2017 r.

1. W środę zakończymy nabożeństwa majowe. Od 01 czerwca zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17:30.

2. Przez najbliższy tydzień podczas nabożeństwa wieczornego nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

3. Dzieci pierwszokomunijne przychodzą od poniedziałku do piątku na nabożeństwo o godz. 17:30, a następnie uczestniczą we Mszy św. wieczornej. Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy zatroszczyli się o religijne wychowanie swoich dzieci i poprzez ich świadectwo wiary dzieci mogły podczas I Komunii św. potwierdzić akt wiary.

4. W poniedziałek o godz. 18:30 spotkanie dla wszystkich przygotowujących się do przyjęcia bierzmowania w tym roku.

5. W I czwartek miesiąca modlimy się o nowe i liczne powołania kapłańskie i zakonne do Chrystusowego kapłaństwa.

6. W I piątek miesiąca o godz. 12:00 Msza św. w int. chorych. Ks. Prałat i ks. Marcin Miczkuła odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 21 maja 2017 r.

1. W liturgii nadchodzącego tygodnia wspominamy w środę NMP Wspomożycielkę Wiernych, a w piątek, św. Filipa Nereusza, jest to jednocześnie Dzień Matki. Podczas Mszy św. o godz. 18:00 chcemy modlić się w intencji wszystkich matek prosząc dla żyjących o Boże błogosławieństwo, a dla zmarłych o radość Nieba.

2. W minioną niedzielę na nasze inwestycje zabraliśmy 7218 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy nasze podziękowanie. W tzw. "międzyczasie” zostały oszklone doświetlenia nad drzwiami wejściowymi, a także okno po prawej stronie od wejścia bocznego. Wkrótce w tym miejscu pojawi się witraż ku czci św. Antoniego.

3. W poniedziałek o godz. 18:30 spotkanie dla wszystkich przygotowujących się do przyjęcia bierzmowania w tym roku.

4. W najbliższy piątek podczas wieczornego nabożeństwa rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Niech nasza modlitwa i wewnętrzne otwarcie się na działanie łaski płynącej od Chrystusa przemienia nasze życie osobiste i rodzinne.

5. Zapraszamy do udziału w spotkaniu modlitewnym na Polach Lednickich. Młodzież i dorosłych prosimy o skontaktowanie się z p. Małgosią lub ks. Marcinem Miczkułą.

6. Nasza parafialna Caritas wychodzi z inicjatywą pomocy rodzinom syryjskim "Rodzina - rodzinie”. Chętnych pragnących wspomóc tę inicjatywę, wpłacając środki na ten cel prosimy o kontakt w naszym parafialnym sklepiku.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - V Niedziela Wielkanocna 14 maja 2017 r.


1. W Liturgii nadchodzącego tygodnia wspominamy we wtorek św. Zofię a we wtorek św. Andrzeja Bobolę, patrona naszej Ojczyzny. W tym dniu swoje imieniny obchodzić będzie nasz Metropolita, ks. Abp Andrzej Dzięga. Chciejmy otoczyć naszego Pasterza szczególną modlitwą, aby Bóg dawała mu wiele siły w posłudze dla dobra Kościoła. Niech Matka Najświętsza obdarza potrzebnymi łaskami, aby mógł jak najdłużej służyć Ludowi Bożemu nad Odrą i Bałtykiem.

2. Dziś druga niedziela miesiąca, ofiary złożone na tacę przeznaczone są na cele inwestycyjne. Cieszy nas, że nasza Kolegiata pięknieje i w ostatnim czasie została zamontowany nowy ołtarz w kaplicy Patrona Stargardu św. Jana Chrzciciela. Obraz Matki Bożej Ostrobramskiej w ołtarzu przypomina wszystkich mieszkańców, którzy zostali wysiedleni po II wojnie światowej z terenów wschodniej Rzeczpospolitej. Niech będzie to miejsce szczególnej pamięci, o tych którzy budowali podwaliny naszej niepodległości i tożsamość narodową na ziemiach zachodnich. Wkrótce zakończą się prace na wieży od strony wschodniej, kolejny etap przywracania świetności naszej największej na Pomorzu Zachodnim Świątyni. Jest za co Bogu i ludziom dziękować!! Wam Kochani przede wszystkim za każdy gest życzliwości, wsparcia i modlitwy.

3. Jutro tj. w poniedziałek 16.05 zapraszamy młodzież, klas III przygotowującą się do sakramentu bierzmowania na spotkanie o godz. 18.30. Odbędzie się próba przed bierzmowaniem. Zapraszamy na to spotkanie także osoby dorosłe, które będą przyjmowały sakrament dojrzałości chrześcijańskiej.

4. Informujemy, uroczystość I Komunii św. w Stargardzie będzie miała miejsce 27.05 o godzinie 12.00. Następnego dnia o godzinie 11.00 swoją uroczystość będą miały dzieci, które rok temu przystąpiły do Komunii św. O godzinie 12.30 dzieci pierwszokomunijne uczestniczyć będą w Eucharystii, po której będzie możliwość wykonania wspólnej fotografii.

5. Zwracam się z gorącą prośbą do wszystkich Parafian, aby modlić się w intencji naszego kościelnego p. Zenona. Obecnie przebywa w szpitalu. Nie wiemy, kiedy wróci do sprawności fizycznej, aby mógł dalej pełnić swoją posługę. Stąd istnieje pilna konieczność znalezienia osób, które podjęłyby się posługi w zakrystii. Może jest jakaś pani, pan dysponujący czasem, aby podjąć się tego zadania. Idealnym rozwiązaniem byłoby znaleźć kilka osób, aby pracę podzielić na dyżury i nie byłoby to zbyt dużym obciążeniem. Zainteresowanych proszę o kontakt.

6. W niedzielę, 21 maja o godz. 15.00 z Jasnych Błoni wyruszy XV Szczeciński Marsz dla Życia. Manifestacja w obronie wartości życia ludzkiego przejdzie do Bazyliki Archikatedralnej, gdzie zostanie odprawiona uroczysta Msza święta, podczas której będzie można podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Po Mszy świętej organizatorzy Marszu zapraszają na poczęstunek w siedzibie Fundacji Małych Stópek przy ul. Ducha Świętego 9.


 
projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. NMP Królowej Świata

ul. B. Krzywoustego 12
73-110 Stargard Szczeciński
Woj. Zachodniopomorskie
Diecezja Szczecińsko-Kamieńska


Home | Wydarzenia | Galerie | O parafii | Kościoły | Nabożeństwa | LSO | Wspólnoty | Kontakt | Historia parafii | Ludzie parafii | D K F