Niech będzie pochwalony
Jezus Chrystus.

Witamy na stronie internetowej parafii rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.

Dziękujemy że nas odwiedziliście
i zapraszamy do częstych wizyt.

Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz i księża wikariusze.

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica


Zapraszamy na XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na polach Lednickich w sobotę 6 czerwca 2008 r. Koszt wyjazdu 50 zł. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do księdza Grzegorza.

Program Spotkania...

Strona informacyjna...strona główna
Dziś czwartek, 18 kwietnia 2019 r, imieniny: Apoloniusza, Bogusławy,

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 27 sierpnia 2017 r.

1. W liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek św. Augustyna, we wtorek męczeństwo św. Jana Chrzciciela, a w piątek bł. Bronisławę.

2. W minioną niedzielę do puszek Caritas zebraliśmy sumę 1319 zł. Pieniądze zostały przekazane dla poszkodowanych przez trąbę powietrzną na Pomorzu. Wszystkim Ofiarodawcom z całego serca dziękujemy.

3. We wtorek, 29 sierpnia, o godz. 17:00 będzie sprawowana Msza św. z okazji 55 rocznicy powstania Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów i Rencistów w Stargardzie.

4. W sobotę, 02 września br., o godz. 19.00 w salce parafialnej rozpoczniemy cykl spotkań w ramach kursu przedmałżeńskiego, dla osób przygotowujących się do zawarcia sakramentu małżeństwa. Bardzo prosimy o poinformowaniu zainteresowanych o tym wydarzeniu.

5. W I piątek miesiąca o godz. 12:00 Msza św. w int. chorych. Ks. Prałat i ks. Marcin Miczkuła odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.

6. W piątek, 01 września, na Mszę św. o godz. 18:00 zapraszamy wszystkich uczniów, ich rodziców, nauczycieli i wychowawców z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018, aby prosić o dary Ducha Świętego na czas nauki.

7. W I sobotę miesiąca wieczorna Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP. Po Mszy św. nabożeństwo pierwszosobotnie. Tego dnia ks. Marcin Kalata odwiedzi chorych z posługą sakramentalną.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 20 sierpnia 2017 r.

1. Dziś od rana trwa festyn parafialny zorganizowany przez Członków Caritas i fantastycznych Parafian, którzy pragną w ten sposób rozpocząć obchody 60-lecia powstania naszej parafii. Zapraszamy do udziału w tym festynie. Koniecznie trzeba spróbować specjału przygotowywanego na świeżo „Całuski Ks. Proboszcza”.

2. W minioną niedzielę, tzw. „niedzielę inwestycyjną” zebraliśmy sumę 7.832 zł. To znaczna suma, która pozwala nam spłacać zobowiązania po remoncie plebanii, a także myśleć o nowych inwestycjach. Wszystkim Ofiarodawcom składamy nasze podziękowanie. Cieszy nas, że na początku września zostanie zamontowany witraż ku czci św. Antoniego.

3. Z okazji jubileuszu 60-lecia powstania naszej parafii przez najbliższy tydzień będziemy dziękować za sakramenty, które były udzielane w naszej parafii. Dziś dziękujemy za sakrament namaszczenia chorych i małżeństwa. Jutro będziemy dziękować za sakrament chrztu. Podczas wieczornej Mszy św. odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. Na tę Mszę św. przynosimy świece. We wtorek będziemy odnawiać zobowiązania podjęte podczas sakramentu bierzmowania. W środę dziękujemy za sakrament Eucharystii. Po Mszy św. wieczornej adoracja Najśw. Sakramentu aż do apelu. W czwartek dziękujemy za sakrament święceń. Będziemy się modlić za kapłanów i siostry zakonne pochodzących z naszej parafii. W tym dniu będziemy również prosić o nowe, liczne i święte powołania z naszej wspólnoty. W piątek dziękujemy za sakrament pokuty i pojednania. Tego dnia w Godzinie Miłosierdzia nabożeństwo pokutne połączone ze spowiedzią św. W sobotę Dzień Maryjny. Dziękujemy za 300 lat koronacji Matki Bożej Częstochowskiej i 100-lecie Objawień w Fatimie. Każdego dnia od dziś o 15:00 Godzina Miłosierdzia. Od jutra do czwartku podczas tego nabożeństwa będziemy polecać zmarłych parafian oraz duszpasterzy. Każdego dnia o 21:00 nabożeństwo maryjne. Dziś o 21:00 procesja fatimska ulicami miasta. Z soboty na niedzielę, o północy, zapraszamy na Godzinę Czytań wraz z wigilią. Wspólne świętowanie zakończymy sumą odpustową ku czci Matki Bożej Królowej Świata w przyszłą niedzielę o godz. 12:30. Obchodom naszego jubileuszu towarzyszyć będzie na Rynku Staromiejskim Jarmark u Królowej Świata. Rozpocznie się on w piątek, 25 sierpnia, a zakończy w niedzielę 27 sierpnia. Podczas trwania jarmarku będą występy i koncerty wielu zespołów. Szczegółowy plan jubileuszu parafii rozdawany jest przy wyjściu z kościoła. Serdecznie zapraszamy do udziału w uroczystościach jubileuszowych.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 13 sierpnia 2017 r.

1. Dziś niedziela inwestycyjna. Ofiary zebrane na tacę przeznaczone są na cele inwestycyjne. W ostatnim czasie przygotowaliśmy pełną dokumentację remontu kościoła w Świętem. Całość dokumentacji kosztowała 20 000 zł. Jako wspólnota czujemy się odpowiedzialni za tę cząstkę lokalnego kościoła. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie.

2. Dziś o godz. 18.00 rozpoczniemy uroczyste nabożeństwo fatimskie połączone z precesją. Serdecznie zapraszamy, szczególnie, że obchodzimy w tym roku setna rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie.

3. W uroczystość Wniebowzięcia NMP, 15 sierpnia, Msze św. w naszej Kolegiacie sprawowane będą według porządku niedzielnego. O godz. 11:00 zostanie odprawiona uroczysta Eucharystia w intencji Ojczyzny. Przypominamy o szlachetnym zwyczaju poświęcania wianków z kwiatów polnych i ziół. Aktu poświęcenia dokonamy na zakończenie każdej Mszy św.

4. Dnia 15 sierpnia z naszej Kolegiaty wyruszy już XXIX Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium na Osiedlu Słonecznym w Szczecinie. Wymarsz o godz. 4:00. Msza św. kończąca pielgrzymkę w sanktuarium o godz. 13:00. Zapisy na trasie pielgrzymki.

5. W tym roku przypada 60-ta rocznica powstania naszej parafii. Jest to doniosłe wydarzenie, do którego też chcemy się duchowo przygotować. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy tydzień dziękczynienia za powstanie naszej Wspólnoty Parafialnej, szczególnie będziemy dziękować za sakramenty, które były udzielane w naszej parafii. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11:00 będziemy dziękować za sakrament namaszczenia chorych. Po Mszy św. udzielenie sakramentu namaszczenia chorych. Wszystkich, którzy opiekują się chorymi prosimy o przywiezienie do kościoła chorych i starszych, aby oni również mogli przeżyć, umocnieni sakramentami, odpust i jubileusz parafialny. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 12:30 będziemy dziękować za sakrament małżeństwa. Podczas tej Mszy św. specjalne błogosławieństwo dla jubilatów, którzy ślubowali w 1957, 1967 i 1992 r. Prosimy, parafian, którzy nie otrzymali jeszcze zaproszenia, aby zgłosili się dziś po Mszy św. w zakrystii. W przyszłą niedzielę o godz. 15:00 zapraszamy do Kolegiaty na Godzinę Miłosierdzia. Również w przyszłą niedzielę o godz. 21:00 zapraszamy na procesję fatimską ulicami naszego miasta. Wraz z figurą Matki Bożej i modlitwą różańcową wyruszymy pomiędzy nasze domy, aby w tym szczególnym roku jubileuszu Fatimy dać świadectwo naszej wiary. Szczegółowy plan jubileuszu parafii będzie dostępny w przyszłą niedzielę.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - XVIII Niedziela zwykła 6 sierpnia 2017 r.

1. W tym roku przypada 60-ta rocznica powstania naszej parafii. Jest to doniosłe wydarzenie w historii Kościoła na Pomorzu Zach i Stargardu. Kolegiata została dźwignięta z ruin i stała się Świątynią poświęconą NMP Królowej Świata. W niedzielę 20.08 rozpoczniemy tydzień dziękczynienia za powstanie naszej Wspólnoty Parafialnej. Tradycyjnie w tym dniu nasza parafialna „Caritas” wraz w woluntariuszami i ludźmi zaangażowanymi zorganizuje „Festyn Parafialny”. Dasze informacje na temat obchodów naszego Jubileuszu zostaną podane w najbliższym czasie.

2. W najbliższą środę, 9.08 po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie pielgrzymów udających się do Wilna w dniach od 25.09-30.09. Prosimy zabrać ze sobą dowód osobisty.

3. W przyszłą niedzielę tzw. „niedzielę inwestycyjna” ofiary, które złożymy na tacę przeznaczone są na cele budowlano- remontowe prowadzone w naszej Kolegiacie.

4. Mszą św. O godz. 18 w najbliższą sobotę rozpoczniemy „Jerycho różańcowe”. , które potrwa do niedzieli do godziny 18.00. zapraszamy do wspólnotowej modlitwy.

5. W przyszłą niedzielę 13.08 o godz. 18.00 rozpoczniemy uroczyste nabożeństwo fatimskie połączone z precesją. Serdecznie zapraszamy, szczególnie, że obchodzimy w tym roku setna rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie.

6. Informujemy, że 2.09. br. o godz. 19.00 w salce parafialnej rozpoczniemy cykl spotkań w ramach kursu przedmałżeńskiego, dla osób przygotowujących się do zawarcia sakramentu małżeństwa. Bardzo prosimy o poinformowaniu zainteresowanych o tym wydarzeniu.


 
projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. NMP Królowej Świata

ul. B. Krzywoustego 12
73-110 Stargard Szczeciński
Woj. Zachodniopomorskie
Diecezja Szczecińsko-Kamieńska


Home | Wydarzenia | Galerie | O parafii | Kościoły | Nabożeństwa | LSO | Wspólnoty | Kontakt | Historia parafii | Ludzie parafii | D K F