Niech będzie pochwalony
Jezus Chrystus.

Witamy na stronie internetowej parafii rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.

Dziękujemy że nas odwiedziliście
i zapraszamy do częstych wizyt.

Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz i księża wikariusze.

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica


Zapraszamy na XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na polach Lednickich w sobotę 6 czerwca 2008 r. Koszt wyjazdu 50 zł. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do księdza Grzegorza.

Program Spotkania...

Strona informacyjna...strona główna
Dziś źroda, 16 października 2019 r, imieniny: Ambrożego, Florentyny, Gawła

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 25 lutego 2018 r.

1. Wielki Post to szczególny czas modlitwy i pokuty. Duchowo przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych. Doskonałą sposobnością, by wniknąć w tę atmosferę i poczuć głębię wołania św. Jana Chrzciciela "Prostujcie ścieżki, przygotujcie drogę dla Pana” jest uczestnictwo w nabożeństwach pokutnych: Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach.

2. W piątek o 17:00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum.

3. W piątek nabożeństwa Drogi Krzyżowej o 7:30, 16:30 dla dzieci i 17:30 dla młodzieży i dorosłych. W każdą niedzielę, o godz. 17:30, nabożeństwo Gorzkich Żali połączone z kazaniem pasyjnym.

4. Możemy jeszcze polecać zmarłych, za których będziemy się modlić we Mszy św. gregoriańskiej zbiorowej. Modlitwę za zmarłych rozpoczynamy 28 lutego.

5. Informujemy, że w sobotę o godz. 19:00 odbywają się spotkania w ramach kursu przedmałżeńskiego.

6. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I czwartek modlimy się o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie zakonne i misyjne z naszej wspólnoty parafialnej. W I piątek miesiąca Ks. Prałat i ks. Marcin Miczkuła odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. Spowiedź św. od godz. 17:00. W I sobotę miesiąca ks. Marcin Kalata odwiedzi chorych z posługą sakramentalną. Nabożeństwo pierwszosobotnie o godz. 17:15.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 18 lutego 2018 r.

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła w czwartek obchodzimy Święto Katedry św. Piotra.

2. W minioną niedzielę na cele inwestycyjne zebraliśmy sumę 6318 zł. Bardzo dziękujemy wszystkim Parafianom i Przyjaciołom Kolegiaty za wsparcie dla naszych działań. Cieszy nas, że Kolegiata pięknieje i ten proces będzie kontynuowany.

3. Rozpoczęliśmy Wielki Post. Odrobina popiołu, który przyjęliśmy na nasze głowy ma nam wszystkim przypomnieć, że jesteśmy tylko pielgrzymami na Ziemi, przemija postać tego świata i naszym kierunkiem jest życie w Bogu. Chciejmy ten czas pokuty, refleksji, modlitwy wykorzystać dla naszego duchowego wzrostu.

4. Dziś po każdej Mszy św. stargardzcy harcerze zbierać będą dobrowolne ofiary na operację nóżki małego mieszkańca Stargardu – Lucjana.

5. We wtorek o 17:00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VII i II gimnazjum, natomiast w piątek o 17:00 dla kandydatów z klas III gimnazjum.

6. W piątek nabożeństwa Drogi Krzyżowej o 7:30, 16:30 dla dzieci i 17:30 dla młodzieży i dorosłych. W każdą niedzielę, o godz. 17:30, nabożeństwo Gorzkich Żali połączone z kazaniem pasyjnym.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 11 lutego 2018 r.

1. Dziś druga niedziela miesiąca. Ofiary, które złożyliśmy na tacę przeznaczone są na cele inwestycyjne. Jesteśmy bardzo wdzięczni Drogim Parafianom, a także licznym Przyjaciołom Kolegiaty za wsparcie i pomoc dla naszych inwestycji i zamierzeń. Niech Bóg hojnym błogosławieństwem wynagrodzi dobroć serc.

2. Jutro po Mszy św. wieczornej rozpoczniemy adorację Najśw. Sakramentu podczas Jerycha Różańcowego. Zakończenie adoracji przed Mszą św. wieczorną we wtorek.

3. We wtorek o 17:00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas III.

4. W najbliższą środę rozpoczniemy Wielki Post. W naszej Kolegiacie Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem będą sprawowane o godz. 7:00, 9:00 17:00 i 18:00. Msza św. w Świętem o godz. 16:00, w Strachocinie o godza. 17:00. Pamiętajmy, że w tym dniu obowiązuje nas post ścisły – nie spożywamy pokarmów mięsnych.

5. W najbliższy piątek nabożeństwa Drogi Krzyżowej o 7:30, 16:30 dla dzieci i 17:30 dla młodzieży i dorosłych. Chciejmy, Siostry i Bracia, tak zaplanować sobie czas, aby w okresie Wielkiego Postu uczestniczyć w tych nabożeństwach, podczas których rozważamy mękę i śmierć Zbawiciela. W przyszłą niedzielę, o godz. 17:30, nabożeństwo Gorzkich Żali połączone z kazaniem pasyjnym.

6. Msza św. gregoriańska zbiorowa rozpocznie się 28 lutego br. Imiona zmarłych, których chcemy polecać modlitwie Kościoła można przekazywać ks. Marcinowi Miczkule.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 4 lutego 2018 r.

1. W przyszłą niedzielę druga niedziela miesiąca. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na cele inwestycyjne.

2. Na prośbę wielu parafian, by w Wielkim Poście celebrować Mszę św. gregoriańską zbiorową, informujemy, że imiona zmarłych, których chcemy polecać modlitwie Kościoła można przekazywać ks. Marcinowi Miczkule. Gregorianka zbiorowa rozpocznie się 28 lutego br.

3. Kończy się czas karnawału, zbliżamy się nieuchronnie do czasu Wielkiego Postu. Niech w naszej modlitwie nie zabraknie prośby do Miłosiernego Boga, aby czas pokuty był dla nas okazją do odnowienia naszej relacji z Bogiem.

4. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas III we wtorek o godz. 17:00.

5. W poniedziałek wspominamy św. Agatę, dziewicę i męczennicę. Z tej okazji podczas Mszy św. wieczornej poświęcenie chleba.

6. Informujemy, że w każdą sobotę o godz. 19:00 organizowany jest kurs przedmałżeński przygotowujący do zawarcia sakramentu małżeństwa. Bardzo prosimy o zainteresowanie tym wydarzeniem osoby, o których wiemy, że pragną zawrzeć ten sakrament.


 
projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. NMP Królowej Świata

ul. B. Krzywoustego 12
73-110 Stargard Szczeciński
Woj. Zachodniopomorskie
Diecezja Szczecińsko-Kamieńska


Home | Wydarzenia | Galerie | O parafii | Kościoły | Nabożeństwa | LSO | Wspólnoty | Kontakt | Historia parafii | Ludzie parafii | D K F