Niech będzie pochwalony
Jezus Chrystus.

Witamy na stronie internetowej parafii rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.

Dziękujemy że nas odwiedziliście
i zapraszamy do częstych wizyt.

Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz i księża wikariusze.

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica


Zapraszamy na XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na polach Lednickich w sobotę 6 czerwca 2008 r. Koszt wyjazdu 50 zł. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do księdza Grzegorza.

Program Spotkania...

Strona informacyjna...strona główna
Dziś źroda, 16 października 2019 r, imieniny: Ambrożego, Florentyny, Gawła

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 25 marca 2018 r.

1. Z całego serca dziękujemy Paniom i Panom za przygotowanie palm, które symbolizują uroczysty wjazd Zbawiciela do Jerozolimy i rozpoczęcie Wielkiego Tygodnia.

2. Gorzkie Żale połączone z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 17:30.

3. Wielki Czwartek - Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00. Po liturgii wieczornej czuwanie modlitewne do godz. 22:00.

4. Jutrznia - poranna modlitwa Kościoła, w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę o godz. 8:00.

5. Wielki Piątek. Czuwanie modlitewne dzieci o godz. 10:00, młodzieży gimnazjalnej i szkół średnich o godz. 14:00. Droga Krzyżowa, którą poprowadzi Straż Honorowa Serca Jezusowego o godz. 15:00. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18:00. Gorzkie Żale w Wielki Piątek o godz. 21:00.

6. Wielka Sobota. Poświęcenie pokarmów w kościele parafialnym od 9:00 do 14:30 co pół godziny, w Strachocinie o 10:00, w Świętem o 10:30. Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 19:00.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 18 marca 2018 r.

1. Rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi ks. Mirosław Oliwiak. Dziś podczas wszystkich Mszy św. nauki ogólne, a w tygodniu od poniedziałku do środy o godz. 9:00 i 18:00. Spowiedź święta pół godziny przed rozpoczęciem Mszy św. rekolekcyjnych.

2. Jutro obchodzimy Uroczystość Św. Józefa. Nabożeństwo ku czci św. Józefa o godz. 17:30.

3. We wtorek o godz. 19:00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy III gimnazjum.

4. W sobotę o godz. 16:00 nabożeństwo odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Bardzo prosimy o zabranie świec chrzcielnych.

5. W minioną niedzielę na cele inwestycyjne zebraliśmy 6 930 zł. Bardzo dziękujemy za zrozumienie i wsparcie działań, które służą upiększaniu naszej Kolegiaty. Zaraz po Świętach Wielkanocnych rozpoczynamy prace przy renowacji ściany południowej naszej świątyni, a także - o czym wspominaliśmy tydzień temu - remont budynku, w którym mieści się Caritas.

6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Niedzielę Palmową, pamiątkę uroczystego wjazdu Chrystusa do Jerozolimy. Parafialna Caritas przygotowuje palmy do poświęcenia. Bardzo dziękuję wszystkim zaangażowanym w przygotowanie palm i ich rozprowadzenie. W Niedzielę Palmową o godz. 12:00 gromadzimy się na Rynku, gdzie zostaną poświęcone palmy i w uroczystej procesji wejdziemy do kościoła. Wśród dzieci rozstrzygnięty zostanie konkurs na najbardziej kolorową palmę.

7. Trwamy w duchowym przygotowaniu do Świąt Wielkanocnych. Chciejmy w tym szczególnym czasie wesprzeć naszą parafialną Caritas. Kupując świece na stół wielkanocny, kartki świąteczne przyczyniamy się do przygotowania dla najuboższych paczek świątecznych. Bóg zapłać, Kochani, za Wasze dobre serca.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 11 marca 2018 r.

1. Dziś o godzinie 17.30 nabożeństwo Gorzkich żali połączone z kazaniem pasyjnym. Zapraszamy serdecznie do wspólnej modlitwy i rozważania męki Pańskiej.

2. Dziś druga niedziela miesiąca, ofiary złożone na tacę przeznaczone są na cele inwestycyjne. Wkrótce przystąpimy do prac związanych z remontem budynku, w którym mieści się siedziba "Caritas”. Koniecznym jest wymiana dachu, instalacji grzewczej, instalacji eklektycznej oraz ogólny remont toalet i salek. Naszym pragnieniem jest przygotować salki, z których mogłyby korzystać grupy młodzieży z także seniorów. Wszystkim ofiarodawcom składamy nasze podziękowanie i zapewniamy, iż zebrane środki zostaną wydane zgodnie z wolą ofiarodawców.

3. Jak mogliśmy się naocznie zorientować zostały wykonane prace dokonane cięcia pielęgnacyjne drzew przy naszej Kolegiacie. Były to prace konieczne, gdyż wiele gałęzi było suchych i zagrażało bezpieczeństwu ludzi korzystających z ciągów pieszych. Chciałbym zapewnić - bo były takie głosy - iż na korekcję drzew, jak również na wycinkę zagrażających bezpieczeństwu ludzi nasadzeń, mieliśmy stosowne zezwolenia od Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

4. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach Jerycha Różańcowego. Modlitwa zakończy się przed wtorkową Mszą św. wieczorną.

5. We wtorek o godz. 19:00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum.

6. W najbliższy piątek zapraszamy na nabożeństwa drogi krzyżowej. Pierwsze nabożeństwo o godz. 7.30. O godzinie 16.30 nabożeństwo dla dzieci i o godz. 17.30 dla młodzieży i dorosłych.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 4 marca 2018 r.

1. W piątek nabożeństwa Drogi Krzyżowej o 7:30, 16:30 dla dzieci i 17:30 dla młodzieży i dorosłych. W każdą niedzielę, o godz. 17:30, nabożeństwo Gorzkich Żali połączone z kazaniem pasyjnym.

2. W piątek o 17:00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum.

3. W przyszłą niedzielę ofiary zbierane na tacę przeznaczone są na cele inwestycyjne.

4. Nasz parafialny zespół Caritas rozpoczął akcję charytatywną przez świętami wielkanocnymi. Przy wyjściu z kościoła można nabyć świecę paschalną. Niech nie zabraknie jej na naszych stołach podczas śniadania wielkanocnego. Są także do nabycia kartki świąteczne. Przez nabycie tych symboli świątecznych wspieramy zakup artykułów spożywczych dla ubogich.

5. W dniach 09-16 kwietnia organizujemy pielgrzymkę do San Giovanni Rotondo, Monte Sant Angelo, Asyżu z okazji 50 rocznicy śmierci św. Ojca Pio. Zapisy w zakrystii lub biurze parafialnym.


 
projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. NMP Królowej Świata

ul. B. Krzywoustego 12
73-110 Stargard Szczeciński
Woj. Zachodniopomorskie
Diecezja Szczecińsko-Kamieńska


Home | Wydarzenia | Galerie | O parafii | Kościoły | Nabożeństwa | LSO | Wspólnoty | Kontakt | Historia parafii | Ludzie parafii | D K F