Niech będzie pochwalony
Jezus Chrystus.

Witamy na stronie internetowej parafii rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.

Dziękujemy że nas odwiedziliście
i zapraszamy do częstych wizyt.

Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz i księża wikariusze.

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica


Zapraszamy na XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na polach Lednickich w sobotę 6 czerwca 2008 r. Koszt wyjazdu 50 zł. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do księdza Grzegorza.

Program Spotkania...

Strona informacyjna...strona główna
Dziś źroda, 16 października 2019 r, imieniny: Ambrożego, Florentyny, Gawła

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 11.08.2019 r.

1. W Liturgii nadchodzącego tygodnia: wspominamy w środę św. Maksymiliana Marię Kolbego a sobotę św. Jacka.

2. W poniedziałek 12.08. Mszą św. wieczorną rozpocznie się czuwanie modlitewne w ramach "Jerycha Różańcowego”. Niech każdy z nas znajdzie choć kwadrans, aby adorować Najświętszy Sakrament i modlić się w intonacjach naszych rodzin.

3. W środę o godz. 17.15 rozpocznie się nabożeństwo fatimskie. Chcemy spełniać prośbę Matki Bożej skierowaną do trojga pastuszków, aby odmawiać różaniec w instancji pokoju na świecie.

4. W czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Podczas wszystkich Mszy św. zostaną poświęcone zboża, zioła i owoce. W tym dniu o godz. 11.00 zostanie odprawiona uroczysta Liturgia w intencji naszej Ojczyzny z udziałem: władz naszego miasta, powiatu, służb mundurowych, pocztów sztandarowych. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. W uroczystość Wniebowzięcia NMP z naszej Kolegiaty wyruszy tradycyjna piesza pielgrzymka organizowana przez środowiska kolejarzy do Sanktuarium Matki Bożej na os. Słonecznym w Szczecinie. Pielgrzymka wyruszy z naszej Kolegiaty o godz. 4.00 rano. Zapisy na pielgrzymkę w dniu rozpoczęcia, dodatkowe informacje znajdują się na plakatach.

6. W najbliższy piątek o godzinie 18.00 rozpoczną się w naszej wspólnocie "Rekolekcje u stóp Krzyża”. Zostanie przywieziony do nas kopia "Krzyża Ottonowego”, przy którym w całej naszej Archidiecezji gromadzą się wierni, aby podziękować za dar świętej wiary i prosić Boga o miłosierdzie dla nas i świata całego. Program nabożeństw można wziąć ze sobą przy wyjściu z kościoła.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 4.08.2019 r.

1. W Liturgii nadchodzącego tygodnia: we wtorek obchodzić będziemy święto Przemienienia Pańskiego; 8.08 wspomnienie liturgiczne św. Dominika, a w piątek święto św. Teresy Benedykty - Edyty Stein

2. Informujemy, iż 15.08 br. z naszej Kolegiaty wyruszy tradycyjna piesza pielgrzymka organizowana przez środowiska kolejarzy do Sanktuarium Matki Bożej na os. Słonecznym w Szczecinie. Pielgrzymka wyruszy z naszej Kolegiaty o godz. 4.00 rano. Zapisy na pielgrzymkę w dniu rozpoczęcia, dodatkowe informacje znajdują się na plakatach.

3. "Caritas parafialna” zorganizowała także w tym roku akcję "Tornister pełen uśmiechów”. Bardzo dziękujemy Państwu za wyposażenie plecaków w przybory szkolne, które zapewne ucieszą naszych małych Rodaków mieszkających na Białorusi. Przy tej okazji wyrażamy naszą wdzięczność członkom naszej "Caritas”, wiele godzin pracy i zaangażowania ofiarują Panie dla posługi wobec najbardziej potrzebujących. Za to jesteśmy bardzo wdzięczni.

4. W przyszłą niedzielę ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na cele inwestycyjne.

5. Zapraszamy w najbliższą środę na nabożeństwo ku czci NMP Nieustającej Pomocy. Do skarbonki przy kapicy można składać kartki z intencjami modlitewnymi; wieczorem natomiast zapraszamy na "Apel Jasnogórski” w intencji naszej Ojczyzny o godz. 21.00.

6. Jest do nabycia najnowsza pasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny. Do naszej parafii trafia 15 egzemplarzy "Niedzieli” z naszym ekskluzywnym dodatkiem "Kościół nad Odrą i Bałtykiem”. Stąd gorąca prośba, aby lektura "Niedzieli” stała się stałym punktem naszego życia. Zapraszamy do lektury.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 28.07.2019 r.

1. W Liturgii nadchodzącego tygodnia jutro wspomnienie św. Marty; w najbliższą środę św. Ignacego z Loyoli.

2. W najbliższy czwartek w naszej Kolegiacie będzie sprawowana o godz. 17.00 uroczysta Msza św. w intencji poległych podczas Powstania Warszawskiego. Zapraszamy do udziału w tej uroczystości, która stanowi wyraz hołdu dla tych, którzy oddali swoje życie w obronie naszej Ojczyzny.

3. W pierwszy piątek miesiąca ks. Prałat odwiedzi chorych z Komunia św. Od godziny 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja w ciszy i okazja do spowiedzi św.

4. W pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 17.15. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. Już dziś informujemy, iż 15.08 br. z naszej Kolegiaty wyruszy tradycyjna piesza pielgrzymka organizowana przez środowiska kolejarzy do Sanktuarium Matki Bożej na os. Słonecznym w Szczecinie. Pielgrzymka wyruszy z naszej Kolegiaty o godz. 4.00 rano. Zapraszamy do wzięcia udziału w tym pięknym wydarzeniu.

6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca. Zachęcamy, aby przyłączyć się do tej wspólnoty permanentnej modlitwy w intencjach naszych rodzin i naszej wspólnoty Parafialnej.

7. "Caritas parafialna” organizuje także w tym roku akcję "Tornister pełen uśmiechu”. Biorąc ze sobą plecak, wyposażając go w materiały piśmiennicze, zeszyty, przybory szkolne włączamy się w dzieło pomocy dla dzieci polskich mieszkających na Białorusi. Pozostało kilka plecaków, które czekają, aby je wyposażyć. Tym z Państwa, którzy tydzień temu zainteresowali się tą akcją w imieniu małych Polaków mieszkających na Białorusi z całego serca dziękujemy.


 Ogłoszenia Duszpasterskie Niedziela 21.07.2019 r.

1. W Liturgii nadchodzącego tygodnia wspominamy: jutro wspomnienie św. Marii Magdaleny; w środę wspomnienie św. Kingi, a w czwartek święto św. Jakuba Apostoła.

2. Jutro, w poniedziałek o godz. 17.30 nabożeństwo do św. Rity, patronki kobiet oczekujących potomstwa i pragnących zostać matkami; a o 19.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji śp. Grzegorza Grzyba, stargardzkiego muzyka, który odszedł tragicznie rok temu. Eucharystia będzie celebrowana przy udziale muzyków, przyjaciół, ludzi kultury i sztuki.

3. W czwartek obchodzić będziemy wspomnienie liturgiczne św. Krzysztofa, patrona kierowców i użytkowników dróg. Po Mszy św. poświęcenie pojazdów (samochodów, pojazdów mechanicznych, rowerów). Prosić będziemy o Boże błogosławieństwo dla kierujących tymi pojazdami, jak również ich pasażerów.

4. Już dziś informujemy, iż 15.08 br. z naszej Kolegiaty wyruszy tradycyjna piesza pielgrzymka organizowana przez środowiska kolejarzy do Sanktuarium Matki Bożej na os. Słonecznym w Szczecinie. Dokładne informacje wywieszone są w gablotach.

5. W minioną niedzielę na cele inwestycyjne zebraliśmy kwotę 6732 zł. Z całego serca dziękujemy za hojność i przede wszystkim zrozumienie dla naszych działań i projektów. Chciałbym poinformować, że rozpoczęliśmy prace projektowe wyposażenia Kaplicy Mariackiej. Nowymi elementami będzie figura Matki Bożej, ołtarz, ambonka i ławki. Naszym pragnieniem jest, aby nowe miejsce kultu Królowej Świata było nie tylko estetyczne, ale przede wszystkim godne. Ufamy, że projekt zyska akceptację naszych kochanych Parafian. Raz jeszcze "Bóg zapłać” za życzliwość i pomoc dla naszej Kolegiaty.

6. "Caritas parafialna” organizuje także w tym roku akcję "Tornister pełen uśmiechu”. Biorąc ze sobą plecak, wyposażając go w materiały piśmiennicze, zeszyty, przybory szkolne włączamy się w dzieło pomocy dla dzieci polskich mieszkających na Białorusi. Zainteresowanych tą pomocą prosimy o kontakt z paniami z Caritasu. Myślimy, że to będzie piękny gest naszej solidarności z naszymi młodymi Rodakami.


 
projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. NMP Królowej Świata

ul. B. Krzywoustego 12
73-110 Stargard Szczeciński
Woj. Zachodniopomorskie
Diecezja Szczecińsko-Kamieńska


Home | Wydarzenia | Galerie | O parafii | Kościoły | Nabożeństwa | LSO | Wspólnoty | Kontakt | Historia parafii | Ludzie parafii | D K F