Niech będzie pochwalony
Jezus Chrystus.

Witamy na stronie internetowej parafii rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.

Dziękujemy że nas odwiedziliście
i zapraszamy do częstych wizyt.

Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz i księża wikariusze.

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica


Zapraszamy na XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na polach Lednickich w sobotę 6 czerwca 2008 r. Koszt wyjazdu 50 zł. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do księdza Grzegorza.

Program Spotkania...

Strona informacyjna...strona główna
Dziś poniedziałek, 24 czerwca 2019 r, imieniny: Danuty, Jana, Janiny

Ogłoszenia Duszpasterskie - III Niedziela Wielkanocna 5.05.2019 r.

1. W Liturgii nadchodzącego tygodnia obchodzić będziemy uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika.

2. Informujemy, uroczystość I Komunii św. w Stargardzie będzie miała miejsce 25.05 o godzinie 12.00. Następnego dnia o godzinie 11.00 swoją uroczystość będą miały dzieci, które rok temu przystąpiły do Komunii św. O godzinie 12.30 dzieci pierwszokomunijne uczestniczyć będą w Eucharystii, po której będzie możliwość wykonania wspólnej fotografii. W związku z przygotowaniami do I Komunii św. zapraszamy dzieci na próbę we wtorek i czwartek o godz. 19.00.

3. Dziś rozpoczynamy Tydzień Biblijny, tydzień wspólnotowego rozważania Pisma św. Dziś o 15:00 Droga Światła, a o 19:00 nabożeństwo słowa Bożego połączone z 200 urodzinami Stanisława Moniuszki, polskiego kompozytora i wielkiego patrioty. Dzisiaj Apel Jasnogórski zostanie odśpiewany na zakończenie nabożeństwa. W tygodniu od poniedziałku do soboty o godz. 20:30 nabożeństwa słowa Bożego, które zakończą się o 21:00 Apelem Jasnogórskim.

4. Zapraszamy codziennie na nabożeństwo majowe o godzinie 17.30. Jest to piękna tradycja, aby wspólnotowo śpiewać Litanię Loretańską. dzieci przygotowujące się do pierwszej Komunii św. zapraszamy w środę i piątek na nabożeństwo majowe.

5. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz na Nowennę do św. Rity, patronki matek oczekujących potomstwa.

6. W przyszłą niedzielę o godz. 18.00 rozpocznie się całodobowa modlitwa w ramach "Jerycha różańcowego.” Zachęcamy do wzięcia udziału w adoracji Najświętszego Sakramentu.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 28 kwietnia 2019 r.

1. Dziś Niedziela Miłosierdzia, zapraszamy o 15:00 na Godzinę Miłosierdzia. Nabożeństwo będzie zwieńczeniem nowenny, którą odprawiliśmy jako wspólnota. Niech Bóg bogaty w miłosierdzie błogosławi wszystkim czcicielom.

2. W tym tygodniu, 3 maja, obchodzić będziemy uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze św. sprawowane będą według porządku niedzielnego. O godz. 11:00 sprawowana będzie uroczysta Eucharystia w intencji Ojczyzny z udziałem władz miasta, powiatu, wojska, służb mundurowych, delegacji i pocztów sztandarowych. Niech w tym dniu z naszej Kolegiaty rozbrzmiewa modlitwa błagalna: "Ojczyznę wolną pobłogosław Panie!”.

3. Serdecznie zapraszamy do naszej Kolegiaty na godz. 19:00 na koncert światowej sławy gitarzysty Krzysztofa Meisingera, który wystąpi wraz z zespołem. Wstęp na koncert bezpłatny.

4. W środę Święto Pracy. Podczas Mszy św. o godz. 18:00 będziemy polecać w modlitwie wszystkich pracujących.

5. Od środy rozpoczynamy miesiąc maj poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe codziennie o 17:30. Apel Jasnogórski przy figurze Matki Bożej w maju o 21:00.

6. Nabożeństwo majowe w środę połączone będzie z nowenną do św. Rity. Chcemy prosić św. Ritę o wstawiennictwo dla matek oczekujących potomstwa.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 21 kwietnia 2019 r.

1. Dziś na całym świecie wybrzmiewa radosne Alleluja! Chrystus Zmartwychwstał, prawdziwie zmartwychwstał. Dzieląc się to radością prosimy Was Kochani Parafianie, mili Goście modlący się z nami, abyście przekazali to wielkanocne przesłanie do tych, którzy nie mogli być z nami: chorych, cierpiących, samotnych, przebywających w szpitalach, zmagających się z różnymi trudnościami zdrowotnymi. Niech Zmartwychwstały Pan wszystkich przeniknie nadzieją, iż On jest prawdziwym zwycięzcą nad śmiercią; niech obdarza swoją łaską i wewnętrznym pokojem.

2. Z całego serca chciałbym podziękować za przygotowanie tych świąt. Szczególne słowa wdzięczności kieruję pod adresem barci kapłanów: ks. Prałata Henryka, ks. Andrzeja, ks. Marcina Kalaty i Ks. Marcina Miczkuły za posługę w konfesjonale, wspólnotową modlitwę oraz za żywe świadectwo wiary. Bóg zapłać za przygotowanie ciemnicy, Grobu Pańskiego - szczególnym zaangażowaniem wykazał się ks. Marcin Miczkuła, jego siostra Agnieszka, ale także ojcowe naszych kapłanów: p. Grzelak i p. Regucki oraz młodzież. Jesteśmy wdzięczni wszystkim lektorom, ministrantom za ich posługę przy ołtarzu. Zawsze można na was liczyć i zawsze posługujecie z wielka godnością i zaangażowaniem. Dziękujemy naszym organistom, panu kościelnemu. Przede wszystkim dziękujemy Wam Kochani za świadectwo wiary i przywiązania do tego kościoła, za wspólną modlitwę.

3. Dziś Nieszpory kończące Triduum Paschalne połączone z nowenną do Miłosierdzia Bożego o godz. 17:30.

4. Jutro zapraszamy wszystkich panów na procesję Emaus. Rozpocznie się ona o godz. 7:00 przy kościele w Strachocinie, a zakończy Mszą św. o godz. 8:00 w Kolegiacie.
Nowenna do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do soboty o godz. 17:50. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Święto Miłosierdzia Bożego. Koronka do Bożego Miłosierdzia i zakończenie nowenny o godz. 15:00.

5. Jutro drugi dzień świąt wielkanocnych, porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Tradycyjne w tym dniu swoimi ofiarami chcemy wesprzeć Katolicki Uniwersytet Lubelski. Już dziś w imieniu ks. rektora KUL za wsparcie dziękujemy.

6. Święta zawsze kojarzą się z pomocą dla najuboższych i w tym roku nasza Parafialna Caritas przygotowała pomoc dla najuboższych. Bardzo wszystkim wspierającym dzieło miłosierdzia dziękuję. Paczka od Caritas-u, to często był jedyny promyk wsparcia. Za Wasze serca czułe i wrażliwe gorąco dziękujemy.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 14 kwietnia 2019 r.

1. Niedziela Palmowa, pamiątka uroczystego wjazdu Chrystusa do Jerozolimy, rozpoczyna obchody Wielkiego Tygodnia. Dla chrześcijan jest to najważniejszy okres w kalendarzu liturgicznym, obchodzimy pamiątkę chwalebnej męki, śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Chciejmy tak zaplanować czas, aby we wspólnocie przeżywać tajemnice Misterium Paschalnego.

2. Gorzkie Żale połączone z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 17:30.

3. Wielki Czwartek - Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00. Po liturgii wieczornej czuwanie modlitewne do godz. 22:00.

4. Jutrznia - poranna modlitwa Kościoła, w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę o godz. 8:00.

5. Wielki Piątek. Czuwanie modlitewne dzieci o godz. 9:00, młodzieży gimnazjalnej i szkół średnich o godz. 14:00. Droga Krzyżowa o godz. 15:00. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18:00. Gorzkie Żale w Wielki Piątek o godz. 21:00.

6. Wielka Sobota. Poświęcenie pokarmów w kościele parafialnym od 9:00 do 14:30 co pół godziny, w Strachocinie o 10:00, w Świętem o 10:30. Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 19:00.


 
projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. NMP Królowej Świata

ul. B. Krzywoustego 12
73-110 Stargard Szczeciński
Woj. Zachodniopomorskie
Diecezja Szczecińsko-Kamieńska


Home | Wydarzenia | Galerie | O parafii | Kościoły | Nabożeństwa | LSO | Wspólnoty | Kontakt | Historia parafii | Ludzie parafii | D K F