Niech będzie pochwalony
Jezus Chrystus.

Witamy na stronie internetowej parafii rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.

Dziękujemy że nas odwiedziliście
i zapraszamy do częstych wizyt.

Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz i księża wikariusze.

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica


Zapraszamy na XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na polach Lednickich w sobotę 6 czerwca 2008 r. Koszt wyjazdu 50 zł. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do księdza Grzegorza.

Program Spotkania...

Strona informacyjna...strona główna
Dziś niedziela, 18 sierpnia 2019 r, imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 22 kwietnia 2018 r.

1. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza. Słowo Boże zachęca nas do szczególnej modlitwy o nowe, liczne i święte powołania do kapłaństwa i życia zakonnego Pamięcią modlitewną otoczmy też tegorocznych maturzystów, którzy za kilka dni rozpoczną zdawanie egzaminu dojrzałości. Msza św. na zakończenie nauki dla maturzystów, nauczycieli i rodziców sprawowana będzie w Kolegiacie w środę o godz. 14:00. Niech ci, którzy słyszą głos powołania nie lękają się odpowiedzieć Chrystusowi.

2. Spotkanie dla kandydatów przygotowujących się do bierzmowania z klas III gimnazjum we wtorek, 24 kwietnia, o godz. 18:45. Obecność obowiązkowa!

3. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Na stoliku przy zakrystii są wyłożone egzemplarze Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Miłujcie się. Zapraszamy do lektury.

4. Solenizantów i Jubilatów, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje święto, zapewniamy o modlitwie i składamy najlepsze życzenia.

5. W minionym tygodniu odeszły do domu Ojca śp. Aniela Orysiak i Marianna Świadek. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

ks. dr Janusz Posadzy, proboszcz


 
 Ogłoszenia Duszpasterskie - III Niedziela wielkanocna 15 kwietnia 2018 r.

1. Z całego serca pragniemy podziękować za ofiary złożone w minioną niedzielę na cele inwestycyjne. Zebraliśmy sumę 7521 zł. Zaczęliśmy szeroki front prac rekonstrukcyjnych naszej Kolegiaty, a także remont salek parafialnych i siedziby "Caritas-u”. Jesteśmy wdzięczni władzom naszego Miasta, p. Prezydentowi Rafałowi Zającowi, radnym Rady Miasta, za wspieranie naszych inicjatyw przywracania piękna naszej Kolegiacie. Cieszy nas także rozpoczęty remont kościoła pw. św. Antoniego w Świętym. Remont wieży jest konieczny, aby zachować ten przepiękny kościół dla przyszłych pokoleń. Rada Gminy razem z p. wójtem Kazimierzem Szarżanowiczem wsparła ten projekt, i za to jesteśmy również bardzo wdzięczni. Wszystkim Parafianom, Przyjaciołom Kolegiaty składamy nie tylko nasze podziękowanie, ale zapewniamy o naszej kapłańskiej modlitwie.

2. Dziś o godzinie 15.00 na Jasnych Błoniach w Szczecinie rozpocznie się biały "Marsz dla życia”. Organizatorzy zapraszają wszystkich obrońców życia, rodziny, dzieci. Niech to będzie wydarzenie afirmujące ten bezcenny dar, jakim jest życie ludzkie.

3. Chcielibyśmy podziękować p. Irenie Mazurek za wieloletnie zaangażowanie w przygotowanie i dbałość o nasze gabloty parafialne. Dekoracje i materiały zamieszczane w tych miejscach są źródłem wielu cennych informacji na temat bieżących wydarzeń liturgicznych i organizowanych spotkań duszpasterskich.

4. W najbliższy wtorek 17.04.2017 o godz. 18.00 ks. Marcin Miczkuła będzie sprawował Mszę św. imieninową. Chciejmy ogarnąć naszego drogiego Solenizanta naszą modlitwą i życzliwością. Ks. Marcin Miczkuła znany jest ze swojego pogodnego usposobienia, a również z wielu inicjatyw, które podejmuje dla dobra dzieci i młodzieży. Ufamy, że tych ostatnich nie zabraknie na Mszy św. dziękczynnej za jego posługę na stargardzkiej ziemi. Najpiękniejszym prezentem dla Ks. Marcina będzie nasza szczera, spontaniczna, głęboka modlitwa w Jego intencji.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 8 kwietnia 2018 r.

1. Dziś Niedziela Miłosierdzia – uroczystość ustanowiona przez św. Jana Pawła. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, koronka oraz zakończenie nowenny, dziś o godz. 15:00. Serdecznie zapraszamy.

2. Dziś II niedziela miesiąca. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na cele inwestycyjne. Tuż po świętach rozpoczęło się odnawianie południowej ściany naszej Kolegiaty. Zaczęły się także prace związane z remontem salek parafialnych. Salki te po przeprowadzeniu gruntownego remontu będą wyposażone i udostępnione na spotkania dla grup parafialnych, seniorów i młodzieży. W najbliższym czasie rozpocznie się również remont kościoła filialnego w Świętem. Zdajemy sobie sprawę, że te działania możliwe są dzięki wielu osobom, Dobrodziejom i Przyjaciołom naszej Kolegiaty. Składamy serdeczne podziękowanie za hojność serca i zapewniamy o naszej kapłańskiej modlitwie.

3. Jutro po Mszy św. przy wyjściu z kościoła będzie można nabyć książkę p. Gabrieli Wiśniewskiej Miłosierdzie nieskończone. Jest to niesamowita pomoc katechetyczna dla naszych młodszych parafian, aby potrafili zawierzyć się Miłosierdziu Bożemu.

4. W absydzie kościoła znajduje się wystawa o Kard. Stefanie Wyszyńskim. Podczas jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości jest to dobra okazja, by poznać bliżej osobę tego wielkiego Polaka, który wywarł ogromny wpływ na kształtowanie naszej tożsamości religijnej i narodowej.

5. W czwartek po Mszy św. wieczornej rozpocznie się Jerycho Różańcowe, które zakończy się w piątek przed wieczorną Eucharystią.

6. We wtorek, 10 kwietnia, o godz. 16:00 w kościele św. Jana sprawowana będzie Msza św. w int. Ojczyzny i Ofiar Katastrofy Smoleńskiej. Po Eucharystii przejście pod pomnik i złożenie kwiatów.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 1 kwietnia 2018 r.

1. Radość płynąca z tajemnicy Zmartwychwstania Chrystusa przenika te dni, kiedy dziękujemy Bogu za dar Odkupienia. Niech Zmartwychwstały Pan obdarza wszystkich drogich nam Parafian i miłych Gości swoją łaską, niech obdarza pokojem i swoim błogosławieństwem.

2. Bardzo dziękujemy za wspólne przeżycie Wielkiego Tygodnia, za wspólną modlitwę, czuwanie, dobre postanowienia. W sposób szczególny chcemy podziękować wszystkim zaangażowanym w przygotowanie naszej Kolegiaty na Święta Zmartwychwstania. Szczególne podziękowanie składamy p. Monice Kujawie, która wraz z księżmi wikariuszami przygotowała dekoracje Grobu Pańskiego, Ciemnicy i ołtarza głównego. Wszystkie te elementy wystroju zachwycają swoim pięknem. Bóg zapłać Wam za ofiary na kwiaty. To wyraz waszej miłości.

3. Nasza parafialna Caritas przygotowała ponad 150 paczek dla rodzin potrzebujących. Ogromny wysiłek nie tylko w przygotowanie tej pomocy materialnej, ale także w rozprowadzenie świec, kartek świątecznych. Wszystkim z całego serca dziękujemy. Dzięki życzliwości Dyrekcji Zakładu Karnego w Stargardzie do dystrybucji paczek zostali zaangażowani osadzeni, którzy z radością podjęli się posługi drugiemu, potrzebującemu człowiekowi.

4. Jestem wdzięczny Ks. Prał. Henrykowi, Ks. Andrzejowi, Wikariuszom za ich ofiarną posługę w konfesjonale podczas Wielkiego Tygodnia. Dzięki tej posłudze wielu parafian mogło skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Gorące podziękowania kieruję także pod adresem p. Organisty, p. Antoniego - naszego kościelnego, oraz służby liturgicznej. Ministranci i lektorzy, którzy tak licznie przybywali na celebracje Wielkiego Tygodnia, są naszą ogromną radością.

5. Dziś Nieszpory kończące Triduum Paschalne połączone z nowenną do Miłosierdzia Bożego o godz. 17:30.

6. Jutro zapraszamy wszystkich panów na procesję Emaus. Rozpocznie się ona o godz. 7:00 przy kościele w Strachocinie, a zakończy Mszą św. o godz. 8:00 w Kolegiacie.

7. Jutro Msze św. według porządku niedzielnego. Tego dnia naszymi ofiarami chcemy wesprzeć KUL, który kształci ponad 15 tys. studentów.


 
projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. NMP Królowej Świata

ul. B. Krzywoustego 12
73-110 Stargard Szczeciński
Woj. Zachodniopomorskie
Diecezja Szczecińsko-Kamieńska


Home | Wydarzenia | Galerie | O parafii | Kościoły | Nabożeństwa | LSO | Wspólnoty | Kontakt | Historia parafii | Ludzie parafii | D K F