Niech będzie pochwalony
Jezus Chrystus.

Witamy na stronie internetowej parafii rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.

Dziękujemy że nas odwiedziliście
i zapraszamy do częstych wizyt.

Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz i księża wikariusze.

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica


Zapraszamy na XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na polach Lednickich w sobotę 6 czerwca 2008 r. Koszt wyjazdu 50 zł. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do księdza Grzegorza.

Program Spotkania...

Strona informacyjna...strona główna
Dziś źroda, 16 października 2019 r, imieniny: Ambrożego, Florentyny, Gawła

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 17 czerwca 2018 r.

1. Bóg zapłać za ofiary złożone w drugą niedzielę miesiąca podczas tzw. „niedzieli inwestycyjnej”. Zebraliśmy sumę 5.954 zł. Bardzo dziękuję za szczodrość serca i zrozumienie dla prac podejmowanych w naszej parafii. Trwają prace rekonstrukcyjne na wieży kościoła w Świętem. Przyznajemy, że nie spodziewaliśmy się, iż ta wybudowana ponad 170 la temu wieża jest tak zniszczona. Praktycznie był to ostatni moment, aby nie doprowadzić do dalszej degradacji konstrukcji wewnątrz wieży. Postępują prace także na naszej Kolegiacie oraz w tym tygodniu rozpoczynamy remont salek Caritasu. Chcemy zapewnić, że wszystkich dobrodziejów, dobroczyńców, cierpiących ofiarujących swoje cierpienia w intencjach parafii wspominamy w naszej kapłańskiej modlitwie i polecamy miłości samego Boga.

2. Jak wiem, ks. Prałat Henryk Ozga obchodzi w tym roku 60-ty Jubileusz święceń kapłańskich. Uroczysta Eucharystia dziękczynna sprawowana będzie przez Jubilata w środę 27.06. o godzinie 17.00. Już dziś zapraszamy do udziału w tym wspaniałym dziękczynieniu.

3. Kończy się rok szkolny i katechetyczny. Msza św. dziękczynna w intencji wszystkich uczniów i nauczycieli sprawowana będzie w czwartek o godz. 18.00. Wszystkim dzieciom, nauczycielom, katechetom życzymy udanych wakacji i wspaniałego wypoczynku.

4. W najbliższą sobotę o godz. 19.00 zapraszamy pary małżeńskie przygotowujące się do zawarcia sakramentalnego małżeństwa na kurs przygotowujący.

5. Jest do nabycia najnowsza prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny. Serdecznie zapraszamy do lektury. Chciejmy sięgać po prasę katolicką, to prawdziwe źródło obiektywnej wiedzy na tematy życia Kościoła w Polsce i świecie. W naszej Wspólnocie tylu jest ludzi inteligentnych, poszerzających horyzonty swojej wiedzy. Niech i ten kierunek zdobywania potrzebnej informacji będzie dla nas atrakcyjny.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 10 czerwca 2018 r.

1. Dziś druga niedziela miesiąca, tzw. niedziela inwestycyjna. Dzięki dobroci i hojności serca naszych Parafian i Przyjaciół Kolegiaty możliwe jest podjęcie inwestycji, które zabezpieczą na wiele lat naszą Kolegiatę, a także kościół filialny w Świętem. Bóg zapłać wszystkim rozumiejącym i wspierającym nasze inwestycje. Wszystkim Dobrodziejom mówimy staropolskie: "Bóg zapłać”.

2. Dziś po Mszy św. o godz. 12:30 rozpocznie się Marsz dla Życia. Chciejmy włączyć się w tę piękną inicjatywę afirmującą ten najcenniejszy dar, dar życia.

3. Zapraszamy codziennie na nabożeństwo czerwcowe. Sercu Bożemu pragniemy zawierzać naszą Ojczyznę i nasze rodziny.

4. We wtorek po Mszy św. wieczornej rozpocznie się Jerycho Różańcowe, a zakończy nabożeństwem fatimskim w środę o godz. 17:15.

5. W środę o 21:00 Apel Jasnogórski przy figurze Matki Bożej. Serdecznie zapraszamy.

6. W sobotę o godz. 19:00 kurs przedmałżeński przygotowujący do zawarcia sakramentu małżeństwa.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 3 czerwca 2018 r.

1. Z całego serca dziękujemy Kochanym Parafianom za przygotowanie i uczestnictwo w procesji Bożego Ciała. Bóg zapłać za wszelkie dobro.

2. W przyszłą niedzielę ofiary, które złożymy na tacę przeznaczone są na cele inwestycyjne.

3. Codziennie w naszej Kolegiacie nabożeństwo czerwcowe połączone z tradycyjną oktawą Bożego Ciała o godz. 17:30.

4. W środę o 17:00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy VII i II gimnazjum.

5. Apel Jasnogórski przy figurze Matki Bożej w środę o 21:00.

6. W piątek obchodzimy uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa a w sobotę wspominamy Niepokalane Serce Maryi.

7. W sobotę w Świętem celebrować będziemy odpust ku czci św. Antoniego. Uroczysta Msza św. odpustowa o godz. 14:00. Po Mszy św. organizowany jest festyn. Serdecznie zapraszamy.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 27 maja 2018 r.

1. Wczoraj dzieci z naszej parafii przystąpiły pierwszy raz do Komunii św. Piękna uroczystość była możliwa dzięki zaangażowaniu ks. Marcina Kalaty, p. Moniki Kujawy, p. Jolanty Labudy, p. Organisty oraz Rodziców. Wyrażamy wszystkim nasze podziękowanie. Dziękuję znacznej grupie rodziców komunijnych za posprzątanie świątyni.

2. Rodzice dzieci pierwszokomunijnych ufundowali dla naszej Kolegiaty witraż św. Dominika. Ta piękna pamiątka pozostanie na wiele dziesięcioleci świadectwem umiłowania tego miejsca. Bóg zapłać Wam, rodzice, za ten szlachetny dar! Poświęcenie witraża dziś o godz. 12:30.

3. Dziś o godz. 16:00 do Cerkwi Greckokatolickiej przybędą relikwie św. Jozafata Kuncewicza. Peregrynacji relikwii towarzyszy nabożeństwo i błogosławieństwo. Na uroczystość serdecznie zaprasza ks. proboszcz parafii greckokatolickiej..

4. W najbliższy czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Chrystus ukryty w Najświętszym Sakramencie pragnie pobłogosławić naszym rodzinom, miastu, Polsce. Uroczysta procesja z Kolegiaty do czterech ołtarzy wyruszy po Mszy św. o godz. 9:30. W Świętem Msza św. o godz. 12:30, a po niej procesja do czterech ołtarzy zakończona w Strachocinie.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W I piątek Msza św. w int. chorych i cierpiących o godz. 12:00. O godz. 17:00 wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja oraz okazja do spowiedzi. W tym dniu chorych z posługą sakramentalną odwiedzi Ks. Prałat i ks. Marcin Kalata. W pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 17:15.

6. Codziennie w naszej Kolegiacie nabożeństwo majowe o godz. 17:30. Zapraszamy do czwartku na Apel Jasnogórski przy figurze Matki Bożej o 21:00. Od 1 czerwca o godz. 17:30 rozpoczniemy nabożeństwa ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa. Niech modlitwa do Serca Jezusowego wyprasza potrzebne łaski nam i naszym bliskim.


 
projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. NMP Królowej Świata

ul. B. Krzywoustego 12
73-110 Stargard Szczeciński
Woj. Zachodniopomorskie
Diecezja Szczecińsko-Kamieńska


Home | Wydarzenia | Galerie | O parafii | Kościoły | Nabożeństwa | LSO | Wspólnoty | Kontakt | Historia parafii | Ludzie parafii | D K F