Niech będzie pochwalony
Jezus Chrystus.

Witamy na stronie internetowej parafii rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.

Dziękujemy że nas odwiedziliście
i zapraszamy do częstych wizyt.

Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz i księża wikariusze.

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica


Zapraszamy na XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na polach Lednickich w sobotę 6 czerwca 2008 r. Koszt wyjazdu 50 zł. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do księdza Grzegorza.

Program Spotkania...

Strona informacyjna...strona główna
Dziś poniedziałek, 24 czerwca 2019 r, imieniny: Danuty, Jana, Janiny

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 29 kwietnia 2018 r.

1. W tym tygodniu, 3 maja, obchodzić będziemy uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze św. sprawowane będą według porządku niedzielnego. O godz. 11:00 sprawowana będzie uroczysta Eucharystia w intencji Ojczyzny z udziałem władz miasta, powiatu, służb mundurowych, delegacji i pocztów sztandarowych. Niech w tym dniu z naszej Kolegiaty rozbrzmiewa modlitwa błagalna: "Ojczyznę wolną pobłogosław Panie!”.

2. Od wtorku rozpoczynamy miesiąc maj poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe codziennie o 17:30. Apele przy figurze Matki Bożej w maju o 21:00.

3. W pierwszy czwartek miesiąca podczas wieczornej Eucharystii modlić się będziemy za tegorocznych maturzystów, a jednocześnie błagać będziemy o nowe liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

4. W I piątek miesiąca Ks. Prałat i ks. Marcin Miczkuła odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. O godz. 12:00 Msza św. w intencji chorych i cierpiących. O godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz okazja do spowiedzi.

5. W I sobotę miesiąca ks. Marcin Kalata odwiedzi chorych z posługą sakramentalną. Nabożeństwo pierwszosobotnie wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 17:15.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 22 kwietnia 2018 r.

1. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza. Słowo Boże zachęca nas do szczególnej modlitwy o nowe, liczne i święte powołania do kapłaństwa i życia zakonnego Pamięcią modlitewną otoczmy też tegorocznych maturzystów, którzy za kilka dni rozpoczną zdawanie egzaminu dojrzałości. Msza św. na zakończenie nauki dla maturzystów, nauczycieli i rodziców sprawowana będzie w Kolegiacie w środę o godz. 14:00. Niech ci, którzy słyszą głos powołania nie lękają się odpowiedzieć Chrystusowi.

2. Spotkanie dla kandydatów przygotowujących się do bierzmowania z klas III gimnazjum we wtorek, 24 kwietnia, o godz. 18:45. Obecność obowiązkowa!

3. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Na stoliku przy zakrystii są wyłożone egzemplarze Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Miłujcie się. Zapraszamy do lektury.

4. Solenizantów i Jubilatów, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje święto, zapewniamy o modlitwie i składamy najlepsze życzenia.

5. W minionym tygodniu odeszły do domu Ojca śp. Aniela Orysiak i Marianna Świadek. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

ks. dr Janusz Posadzy, proboszcz


 
 Ogłoszenia Duszpasterskie - III Niedziela wielkanocna 15 kwietnia 2018 r.

1. Z całego serca pragniemy podziękować za ofiary złożone w minioną niedzielę na cele inwestycyjne. Zebraliśmy sumę 7521 zł. Zaczęliśmy szeroki front prac rekonstrukcyjnych naszej Kolegiaty, a także remont salek parafialnych i siedziby "Caritas-u”. Jesteśmy wdzięczni władzom naszego Miasta, p. Prezydentowi Rafałowi Zającowi, radnym Rady Miasta, za wspieranie naszych inicjatyw przywracania piękna naszej Kolegiacie. Cieszy nas także rozpoczęty remont kościoła pw. św. Antoniego w Świętym. Remont wieży jest konieczny, aby zachować ten przepiękny kościół dla przyszłych pokoleń. Rada Gminy razem z p. wójtem Kazimierzem Szarżanowiczem wsparła ten projekt, i za to jesteśmy również bardzo wdzięczni. Wszystkim Parafianom, Przyjaciołom Kolegiaty składamy nie tylko nasze podziękowanie, ale zapewniamy o naszej kapłańskiej modlitwie.

2. Dziś o godzinie 15.00 na Jasnych Błoniach w Szczecinie rozpocznie się biały "Marsz dla życia”. Organizatorzy zapraszają wszystkich obrońców życia, rodziny, dzieci. Niech to będzie wydarzenie afirmujące ten bezcenny dar, jakim jest życie ludzkie.

3. Chcielibyśmy podziękować p. Irenie Mazurek za wieloletnie zaangażowanie w przygotowanie i dbałość o nasze gabloty parafialne. Dekoracje i materiały zamieszczane w tych miejscach są źródłem wielu cennych informacji na temat bieżących wydarzeń liturgicznych i organizowanych spotkań duszpasterskich.

4. W najbliższy wtorek 17.04.2017 o godz. 18.00 ks. Marcin Miczkuła będzie sprawował Mszę św. imieninową. Chciejmy ogarnąć naszego drogiego Solenizanta naszą modlitwą i życzliwością. Ks. Marcin Miczkuła znany jest ze swojego pogodnego usposobienia, a również z wielu inicjatyw, które podejmuje dla dobra dzieci i młodzieży. Ufamy, że tych ostatnich nie zabraknie na Mszy św. dziękczynnej za jego posługę na stargardzkiej ziemi. Najpiękniejszym prezentem dla Ks. Marcina będzie nasza szczera, spontaniczna, głęboka modlitwa w Jego intencji.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 8 kwietnia 2018 r.

1. Dziś Niedziela Miłosierdzia – uroczystość ustanowiona przez św. Jana Pawła. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, koronka oraz zakończenie nowenny, dziś o godz. 15:00. Serdecznie zapraszamy.

2. Dziś II niedziela miesiąca. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na cele inwestycyjne. Tuż po świętach rozpoczęło się odnawianie południowej ściany naszej Kolegiaty. Zaczęły się także prace związane z remontem salek parafialnych. Salki te po przeprowadzeniu gruntownego remontu będą wyposażone i udostępnione na spotkania dla grup parafialnych, seniorów i młodzieży. W najbliższym czasie rozpocznie się również remont kościoła filialnego w Świętem. Zdajemy sobie sprawę, że te działania możliwe są dzięki wielu osobom, Dobrodziejom i Przyjaciołom naszej Kolegiaty. Składamy serdeczne podziękowanie za hojność serca i zapewniamy o naszej kapłańskiej modlitwie.

3. Jutro po Mszy św. przy wyjściu z kościoła będzie można nabyć książkę p. Gabrieli Wiśniewskiej Miłosierdzie nieskończone. Jest to niesamowita pomoc katechetyczna dla naszych młodszych parafian, aby potrafili zawierzyć się Miłosierdziu Bożemu.

4. W absydzie kościoła znajduje się wystawa o Kard. Stefanie Wyszyńskim. Podczas jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości jest to dobra okazja, by poznać bliżej osobę tego wielkiego Polaka, który wywarł ogromny wpływ na kształtowanie naszej tożsamości religijnej i narodowej.

5. W czwartek po Mszy św. wieczornej rozpocznie się Jerycho Różańcowe, które zakończy się w piątek przed wieczorną Eucharystią.

6. We wtorek, 10 kwietnia, o godz. 16:00 w kościele św. Jana sprawowana będzie Msza św. w int. Ojczyzny i Ofiar Katastrofy Smoleńskiej. Po Eucharystii przejście pod pomnik i złożenie kwiatów.


 
projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. NMP Królowej Świata

ul. B. Krzywoustego 12
73-110 Stargard Szczeciński
Woj. Zachodniopomorskie
Diecezja Szczecińsko-Kamieńska


Home | Wydarzenia | Galerie | O parafii | Kościoły | Nabożeństwa | LSO | Wspólnoty | Kontakt | Historia parafii | Ludzie parafii | D K F