Niech będzie pochwalony
Jezus Chrystus.

Witamy na stronie internetowej parafii rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.

Dziękujemy że nas odwiedziliście
i zapraszamy do częstych wizyt.

Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz i księża wikariusze.

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica


Zapraszamy na XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na polach Lednickich w sobotę 6 czerwca 2008 r. Koszt wyjazdu 50 zł. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do księdza Grzegorza.

Program Spotkania...

Strona informacyjna...strona główna
Dziś niedziela, 18 sierpnia 2019 r, imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 9 września 2018 r.

1. W Liturgii Kościoła wspominamy: w czwartek 13.09 wspomnienie św. Jana Chryzostoma; w piątek święto Podwyższenia Krzyża Św. a w sobotę wspomnienie NMP Bolesnej.

2. Dziś, podczas Mszy św. o godz. 12.30 zostaną poświęcone tornistry i przybory szkolne. Zaproszenie adresowane jest do wszystkich dzieci, a nie tylko do przygotowujących się do I Komunii św.

3. Dzisiejsze ofiary przeznaczone są na cele inwestycyjne. Trwają w dalszym ciągu prace na ścianie południowej naszej Kolegiaty. Uzupełniane są fugi między cegłami, odtwarzane są malowidła podokapowe, na nowo trzeba wykonać opierzenia dachowe z blachy miedzianej. Poza tym w dalszym ciągu postępują prace w budynku Caritas-u. Wkrótce płytkarze przystąpią do zakładania glazury na korytarzach i w toaletach. Bardzo dziękujemy Kochanym Parafianom, Przyjaciołom Kolegiaty za wspieranie naszych działań, za życzliwe słowa oraz wsparcie duchowo - materialne.

4. W tym roku szkolnym dzieci do pierwszej Komunii św. przygotowywane będą przez panią Jolantę Labudę i ks. Marcina Miczkułę. Natomiast młodzież do bierzmowania przygotowywać się będzie pod troskliwym okiem ks. Marcina Kalaty.

5. W poniedziałek o godz. 8:00 sprzed Kolegiaty wyruszy pielgrzymka do Pragi i Drezna.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 2 września 2018 r.

1. Zakończyły się wakacje dla dzieci młodzieży. Hasło: "Witaj szkoło” niech ucieszy uczniów, nauczycieli, wychowawców. Życzymy wszystkim rozpoczynającym nowy rok szkolny obfitości Bożego błogosławieństwa. W poniedziałek zapraszamy na Eucharystię o godz. 18.00 wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli, katechetów. Chcemy się modlić, by nowy rok pracy, obfitował w dary Ducha św..

2. W przyszłą niedzielę ofiary, które złożymy na tace przeznaczone są na cele inwestycyjne. W tym miesiącu zakończymy prace związane z remontem salek Caritas-u. Zostało jeszcze ocieplenie budynku i prace wykończeniowe wewnątrz. Wkrótce sami ocenimy, co zostało zrobione.

3. Zapraszamy serdecznie w najbliższą środę na Mszę św. ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. Przy kaplicy znajduje się skrzyneczka, do której można wrzucać kartki z intencjami, które podczas nabożeństwa będą wyczytywane.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Podczas wieczornej Eucharystii modlimy się o nowe, liczne powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.

5. W pierwszy piątek miesiąca ks. Prałat i Ks. Marcin Miczkuła odwiedzą chorych z Komunią św. Od godziny 17.00 wystawienie Najświętszego sakramentu, adoracja i okazja do spowiedzi św.

6. W pierwszą sobotę miesiąca ks. Marcin Kalata odwiedzi chorych. O godzinie 17.15 rozpocznie się nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. Zapraszamy do wspólnotowej modlitwy.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 26 sierpnia 2018 r.

1. W liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek św. Augustyna, w środę męczeństwo św. Jana Chrzciciela, a w sobotę bł. Bronisławę.

2. Dziś po każdej Mszy św. można nabyć płytę naszego wspaniałego stargardzkiego pianisty Pana Artura Haftmana. Dziś o godz. 16:00 zapraszamy na koncert fortepianowy Pana Artura Haftmana. Nasz Wirtuoz zaprezentuje utwory podkreślające jubileusz 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Serdecznie zapraszamy.

3. W sobotę, 01 września, będziemy obchodzić już 79 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Zapraszamy na Mszę św. z udziałem asysty wojskowej w int. Ojczyzny i tych, którzy w jej obronie zginęli, do naszej Kolegiaty o godz. 11:00.

4. Bogu niech będą dzięki za wszystko dobro, które wypłynęło z duchowych przeżyć naszego odpustu. Moją wdzięczność kieruję do wszystkich, którzy bardzo się natrudzili, aby uroczystości odpustowe przebiegły pięknie i sprawnie. Wszystkim tym, którzy włączyli się w to dzieło z serca składam: Bóg zapłać!

5. Zachęcamy do lektury Niedzieli i Gościa Niedzielnego. Niech te gazety umilą nam czas wakacji.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 19 sierpnia 2018 r.

1. Dziś rozpoczynamy nasze uroczystości odpustowe, czas szczególnej modlitwy i dziękczynienia Bogu i Jego Matce, Najświętszej Maryi Pannie Królowej Świata, za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę dla nas i dla naszych rodzin. O godzinie 11.00 Msza św. w intencji chorych cierpiących, podczas której zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych. O 12.30 zaniesiemy szczególe dziękczynienie Bogu za Jubilatów, którzy obchodzą w tym roku rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa. O godz. 15.00 gromadzimy się w naszej Kolegiacie przy relikwiach św. Jana Pawła II, aby modlić się za całą naszą parafię, po adoracji wyruszy procesja z relikwiami ulicami naszego miasta. Na zakończenie nabożeństwa będzie można ucałować relikwie Świętego Jana Pawła II. Wieczorem o godzinie 21.00 apel u Królowej Świata.

2. Od poniedziałku 20.08 do soboty 25.08.2018 w ramach przeżywanego odpustu parafialnego gromadzimy się o godz. 15.00 na nabożeństwie wypominkowym połączonym z koronką do Miłosierdzia Bożego. Pragniemy modlić się za tych, z naszych rodzin, którzy odeszli do domu Ojca, błagamy dla nich o miłosierdzie Boże. O 17.45 nabożeństwo do Ducha Świętego - przeżywamy bowiem rok szczególnej modlitwy do Ducha św. Prosimy, aby Duch Święty uzdalniał nas do mężnego wyznawania wiary i dawania świadectwa we współczesnym świecie; Msza św. wieczorna o godz. 18.00 połączona z oddaniem czci relikwiom świętych polskich (zgodnie z programem); okazja do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania od godz. 17.30; wieczorem o godz. 21.00 Apel u Królowej Świata.

3. Już po raz drugi w ramach przeżywanego odpustu parafialnego organizowany będzie w dniach od 24.08- 26.08.2018 r. „Jarmark u Królowej Świata”. Obok przeżyć duchowych, codziennych nabożeństw, okazji do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania, Mszy św., na Rynku Staromiejskim odbywać będą się koncerty, zabawa dla dzieci, będzie także okazja do skorzystania z oferty rękodzielników, artystów, wystawców i producentów zdrowej żywności.

4. W przyszłą niedzielę zakończenie obchodów odpustowych uroczystą Mszą św. o godz. 12.30. Podczas tej Mszy św. chcemy dziękować Bogu za dar naszej umiłowanej Ojczyzny w 100-lecie odzyskania niepodległości.


 
projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. NMP Królowej Świata

ul. B. Krzywoustego 12
73-110 Stargard Szczeciński
Woj. Zachodniopomorskie
Diecezja Szczecińsko-Kamieńska


Home | Wydarzenia | Galerie | O parafii | Kościoły | Nabożeństwa | LSO | Wspólnoty | Kontakt | Historia parafii | Ludzie parafii | D K F