Niech będzie pochwalony
Jezus Chrystus.

Witamy na stronie internetowej parafii rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.

Dziękujemy że nas odwiedziliście
i zapraszamy do częstych wizyt.

Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz i księża wikariusze.

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica


Zapraszamy na XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na polach Lednickich w sobotę 6 czerwca 2008 r. Koszt wyjazdu 50 zł. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do księdza Grzegorza.

Program Spotkania...

Strona informacyjna...strona główna
Dziś wtorek, 19 lutego 2019 r, imieniny: Bettiny, Konrada, Mirosława

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 11 marca 2018 r.

1. Dziś o godzinie 17.30 nabożeństwo Gorzkich żali połączone z kazaniem pasyjnym. Zapraszamy serdecznie do wspólnej modlitwy i rozważania męki Pańskiej.

2. Dziś druga niedziela miesiąca, ofiary złożone na tacę przeznaczone są na cele inwestycyjne. Wkrótce przystąpimy do prac związanych z remontem budynku, w którym mieści się siedziba "Caritas”. Koniecznym jest wymiana dachu, instalacji grzewczej, instalacji eklektycznej oraz ogólny remont toalet i salek. Naszym pragnieniem jest przygotować salki, z których mogłyby korzystać grupy młodzieży z także seniorów. Wszystkim ofiarodawcom składamy nasze podziękowanie i zapewniamy, iż zebrane środki zostaną wydane zgodnie z wolą ofiarodawców.

3. Jak mogliśmy się naocznie zorientować zostały wykonane prace dokonane cięcia pielęgnacyjne drzew przy naszej Kolegiacie. Były to prace konieczne, gdyż wiele gałęzi było suchych i zagrażało bezpieczeństwu ludzi korzystających z ciągów pieszych. Chciałbym zapewnić - bo były takie głosy - iż na korekcję drzew, jak również na wycinkę zagrażających bezpieczeństwu ludzi nasadzeń, mieliśmy stosowne zezwolenia od Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

4. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach Jerycha Różańcowego. Modlitwa zakończy się przed wtorkową Mszą św. wieczorną.

5. We wtorek o godz. 19:00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum.

6. W najbliższy piątek zapraszamy na nabożeństwa drogi krzyżowej. Pierwsze nabożeństwo o godz. 7.30. O godzinie 16.30 nabożeństwo dla dzieci i o godz. 17.30 dla młodzieży i dorosłych.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 4 marca 2018 r.

1. W piątek nabożeństwa Drogi Krzyżowej o 7:30, 16:30 dla dzieci i 17:30 dla młodzieży i dorosłych. W każdą niedzielę, o godz. 17:30, nabożeństwo Gorzkich Żali połączone z kazaniem pasyjnym.

2. W piątek o 17:00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum.

3. W przyszłą niedzielę ofiary zbierane na tacę przeznaczone są na cele inwestycyjne.

4. Nasz parafialny zespół Caritas rozpoczął akcję charytatywną przez świętami wielkanocnymi. Przy wyjściu z kościoła można nabyć świecę paschalną. Niech nie zabraknie jej na naszych stołach podczas śniadania wielkanocnego. Są także do nabycia kartki świąteczne. Przez nabycie tych symboli świątecznych wspieramy zakup artykułów spożywczych dla ubogich.

5. W dniach 09-16 kwietnia organizujemy pielgrzymkę do San Giovanni Rotondo, Monte Sant Angelo, Asyżu z okazji 50 rocznicy śmierci św. Ojca Pio. Zapisy w zakrystii lub biurze parafialnym.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 25 lutego 2018 r.

1. Wielki Post to szczególny czas modlitwy i pokuty. Duchowo przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych. Doskonałą sposobnością, by wniknąć w tę atmosferę i poczuć głębię wołania św. Jana Chrzciciela "Prostujcie ścieżki, przygotujcie drogę dla Pana” jest uczestnictwo w nabożeństwach pokutnych: Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach.

2. W piątek o 17:00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum.

3. W piątek nabożeństwa Drogi Krzyżowej o 7:30, 16:30 dla dzieci i 17:30 dla młodzieży i dorosłych. W każdą niedzielę, o godz. 17:30, nabożeństwo Gorzkich Żali połączone z kazaniem pasyjnym.

4. Możemy jeszcze polecać zmarłych, za których będziemy się modlić we Mszy św. gregoriańskiej zbiorowej. Modlitwę za zmarłych rozpoczynamy 28 lutego.

5. Informujemy, że w sobotę o godz. 19:00 odbywają się spotkania w ramach kursu przedmałżeńskiego.

6. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I czwartek modlimy się o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie zakonne i misyjne z naszej wspólnoty parafialnej. W I piątek miesiąca Ks. Prałat i ks. Marcin Miczkuła odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. Spowiedź św. od godz. 17:00. W I sobotę miesiąca ks. Marcin Kalata odwiedzi chorych z posługą sakramentalną. Nabożeństwo pierwszosobotnie o godz. 17:15.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 18 lutego 2018 r.

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła w czwartek obchodzimy Święto Katedry św. Piotra.

2. W minioną niedzielę na cele inwestycyjne zebraliśmy sumę 6318 zł. Bardzo dziękujemy wszystkim Parafianom i Przyjaciołom Kolegiaty za wsparcie dla naszych działań. Cieszy nas, że Kolegiata pięknieje i ten proces będzie kontynuowany.

3. Rozpoczęliśmy Wielki Post. Odrobina popiołu, który przyjęliśmy na nasze głowy ma nam wszystkim przypomnieć, że jesteśmy tylko pielgrzymami na Ziemi, przemija postać tego świata i naszym kierunkiem jest życie w Bogu. Chciejmy ten czas pokuty, refleksji, modlitwy wykorzystać dla naszego duchowego wzrostu.

4. Dziś po każdej Mszy św. stargardzcy harcerze zbierać będą dobrowolne ofiary na operację nóżki małego mieszkańca Stargardu – Lucjana.

5. We wtorek o 17:00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VII i II gimnazjum, natomiast w piątek o 17:00 dla kandydatów z klas III gimnazjum.

6. W piątek nabożeństwa Drogi Krzyżowej o 7:30, 16:30 dla dzieci i 17:30 dla młodzieży i dorosłych. W każdą niedzielę, o godz. 17:30, nabożeństwo Gorzkich Żali połączone z kazaniem pasyjnym.


 
projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. NMP Królowej Świata

ul. B. Krzywoustego 12
73-110 Stargard Szczeciński
Woj. Zachodniopomorskie
Diecezja Szczecińsko-Kamieńska


Home | Wydarzenia | Galerie | O parafii | Kościoły | Nabożeństwa | LSO | Wspólnoty | Kontakt | Historia parafii | Ludzie parafii | D K F