Niech będzie pochwalony
Jezus Chrystus.

Witamy na stronie internetowej parafii rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.

Dziękujemy że nas odwiedziliście
i zapraszamy do częstych wizyt.

Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz i księża wikariusze.

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica


Zapraszamy na XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na polach Lednickich w sobotę 6 czerwca 2008 r. Koszt wyjazdu 50 zł. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do księdza Grzegorza.

Program Spotkania...

Strona informacyjna...strona główna
Dziś wtorek, 21 maja 2019 r, imieniny: Jana, Moniki, Wiktora

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 8 lipca 2018 r.

1. Dziś druga niedziela miesiąca. Ofiary złożone na tacę są przeznaczone na cele inwestycyjne. Kończymy pilny remont kościoła filialnego w Świętem. Dwie ściany wieży zostały wyremontowane i zakonserwowane. Dopiero po ustawieniu rusztowań można było ocenić zniszczenia, jakim uległa wieża od czasu jej wybudowania. Ponad 130 lat nie dokonywano jakichkolwiek napraw; nie konserwowano metalowych żaluzji, przez które wentyluje się wnętrze wieży. Praktycznie wszystkie fugi należało usunąć i założyć nowe, aby zabezpieczyć ten zabytek na kolejne dziesięciolecia. Nadal musimy jednak zbierać środki, aby uregulować należności i jednocześnie myśleć o dalszych etapach remontu. Stąd też ogromna prośba - nie tylko do mieszkańców Świętego - aby wspomóc nasze działania. W salkach Caritasu zostały położone nowe instalacje wodne i kanalizacyjne; od poniedziałku zostanie założona nowa instalacja elektryczna. Zostały zamówione nowe okna, drzwi; wkrótce także zmieni cię całkowicie bryła budynku od strony ul. Krzywoustego. Architektem odpowiedzialnym za projekt jest p. mgr Sławomir Nowicki, któremu jesteśmy ogromnie wdzięczni za zaangażowanie i owocną współpracę. Trwają prace na ścianie południowej Kolegiaty, przygotowywane są tynki podokapowe, na których odtworzone będą malowidła, które nie przetrwały próby czasu. Kolegiata zyska także nowe, miedziane orynnowanie, aby nie zamakały mury i w ten sposób znacznie przedłużą się efekty renowacyjne. Ufamy, iż po zakończeniu tego etapu nasza świątynia nabierze nowego blasku i piękna. Wszystkim Ofiarodawcom - Kochanym Parafianom, Przyjaciołom Kolegiaty składamy staropolskie: "Bóg zapłać” za wsparcie i zrozumienie dla naszych działań.

2. W najbliższy czwartek tj. 12.07. Mszą św. o godz. 18.00 rozpocznie się nabożeństwo Jerycha Różańcowego, które potrwa do piątku wieczorem. Niech każdy z nas znajdzie chwilę czasu na adorację Najświętszego Sakramentu i osobistą modlitwę w intencji własnej bądź swojej rodziny. Chciejmy błagać Boga o deszcze, aby rolnicy i działkowcy, mogli się cieszyć obfitymi owocami swojej pracy i dobrymi zbiorami.

3. W sobotę 14.07. 2018 o godzinie 18.00 ks. Prał. Henryk Ozga będzie celebrował Mszę św. ku czci św. Henryka, w przededniu swoich imienin. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Po Mszy św. będzie okazja, aby złożyć Solenizantowi życzenia.

4. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie miłych gości, którzy odwiedzili nasz kościół i z nami się modlą. Niech czas wakacji przeżywany w naszym pięknym mieście będzie bogaty w duchowe przeżycia.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 1 lipca 2018 r.

1. W minioną środę Ks. Prałat Henryk Ozga celebrował Mszę św. dziękczynną z okazji 60 rocznicy święceń kapłańskich. Z całego serca dziękujemy za uczestnictwo w tym pięknym wydarzeniu. Chcielibyśmy wyrazić naszą wdzięczność wszystkim, którzy przyczynili się uświetnienia uroczystości: Chórowi Echo Arioso, Orkiestrze Dętej z Domu Kultury Kolejarza, Zespołowi Młodzieżowemu, Dyrekcji Zakładu Karnego za skierowanie w ramach projektu "Jestem potrzebny” osadzonych, którzy od strony technicznej przygotowywali świątynię.

2. W minioną niedzielę Caritas zebrała 1482 zł. na kolonie dla dzieci z rodzin najuboższych. Dziękuję Członkom Caritas za przeprowadzenie zbiórki, a Wam, Kochani, za wsparcie tego dzieła.

3. Parafialna Caritas zaprasza nas do włączenia się w Ogólnopolską Akcję "Tornister pełen uśmiechów”. Zakupione przez Caritas plecaki należy wypełnić według potrzeb przez osoby chcące wspomóc dzieci z rodzin najuboższych. Plecaki można odebrać w zakrystii.

4. W środę o 21:00 Apel Jasnogórski przy figurze Matki Bożej. Serdecznie zapraszamy.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek modlimy się o nowe, liczne powołania kapłańskie, misyjne i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek nie będzie Mszy św. o godz. 12:00. Wystawienie Najśw. Sakramentu i spowiedź od godz. 17:00. W sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 17:15.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 24 czerwca 2018 r.

1. W środę o godz. 17:00 serdecznie zapraszamy na Mszę św. jubileuszową Ks. Prałata Henryka Ozgi z okazji 60 rocznicy święceń kapłańskich. Jest to bardzo dobry czas, aby naszą obecnością i modlitwą podziękować Ks. Prałatowi za posługę kapłańską, którą od dziesięcioleci pełni w naszej wspólnocie parafialnej. Wypraszajmy też Dostojnemu Solenizantowi potrzebne łaski oraz Boże błogosławieństwo. Jubileusz kapłański jest także wspaniałą okazją, aby zintensyfikować modlitwę o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z naszej wspólnoty parafialnej.

2. Zgodnie z rozporządzeniem Caritas-Polska we wszystkich kościołach prowadzona jest zbiórka ofiar do puszek na sfinansowanie wakacji dla dzieci z rodzin ubogich. Stąd prośba o wsparcie tej pięknej inicjatywy.

3. Zapraszamy codziennie o godz. 17:30 na nabożeństwo czerwcowe. W środę nabożeństwo czerwcowe o godz. 16:30.

4. W środę o 21:00 Apel Jasnogórski przy figurze Matki Bożej. Serdecznie zapraszamy.

5. W piątek obchodzimy uroczystość świętych apostołów Piotra i Pawła. Nie zapominajmy w naszej modlitwie o następcach św. Piotra - papieżu Franciszku i Benedykcie. Tego dnia o godz. 11:00 zapraszamy na Mszę św. z udziałem Wojska Polskiego.

6. W sobotę o godz. 19:00 kurs przedmałżeński przygotowujący do zawarcia sakramentu małżeństwa.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 17 czerwca 2018 r.

1. Bóg zapłać za ofiary złożone w drugą niedzielę miesiąca podczas tzw. „niedzieli inwestycyjnej”. Zebraliśmy sumę 5.954 zł. Bardzo dziękuję za szczodrość serca i zrozumienie dla prac podejmowanych w naszej parafii. Trwają prace rekonstrukcyjne na wieży kościoła w Świętem. Przyznajemy, że nie spodziewaliśmy się, iż ta wybudowana ponad 170 la temu wieża jest tak zniszczona. Praktycznie był to ostatni moment, aby nie doprowadzić do dalszej degradacji konstrukcji wewnątrz wieży. Postępują prace także na naszej Kolegiacie oraz w tym tygodniu rozpoczynamy remont salek Caritasu. Chcemy zapewnić, że wszystkich dobrodziejów, dobroczyńców, cierpiących ofiarujących swoje cierpienia w intencjach parafii wspominamy w naszej kapłańskiej modlitwie i polecamy miłości samego Boga.

2. Jak wiem, ks. Prałat Henryk Ozga obchodzi w tym roku 60-ty Jubileusz święceń kapłańskich. Uroczysta Eucharystia dziękczynna sprawowana będzie przez Jubilata w środę 27.06. o godzinie 17.00. Już dziś zapraszamy do udziału w tym wspaniałym dziękczynieniu.

3. Kończy się rok szkolny i katechetyczny. Msza św. dziękczynna w intencji wszystkich uczniów i nauczycieli sprawowana będzie w czwartek o godz. 18.00. Wszystkim dzieciom, nauczycielom, katechetom życzymy udanych wakacji i wspaniałego wypoczynku.

4. W najbliższą sobotę o godz. 19.00 zapraszamy pary małżeńskie przygotowujące się do zawarcia sakramentalnego małżeństwa na kurs przygotowujący.

5. Jest do nabycia najnowsza prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny. Serdecznie zapraszamy do lektury. Chciejmy sięgać po prasę katolicką, to prawdziwe źródło obiektywnej wiedzy na tematy życia Kościoła w Polsce i świecie. W naszej Wspólnocie tylu jest ludzi inteligentnych, poszerzających horyzonty swojej wiedzy. Niech i ten kierunek zdobywania potrzebnej informacji będzie dla nas atrakcyjny.


 
projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. NMP Królowej Świata

ul. B. Krzywoustego 12
73-110 Stargard Szczeciński
Woj. Zachodniopomorskie
Diecezja Szczecińsko-Kamieńska


Home | Wydarzenia | Galerie | O parafii | Kościoły | Nabożeństwa | LSO | Wspólnoty | Kontakt | Historia parafii | Ludzie parafii | D K F