Niech będzie pochwalony
Jezus Chrystus.

Witamy na stronie internetowej parafii rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.

Dziękujemy że nas odwiedziliście
i zapraszamy do częstych wizyt.

Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz i księża wikariusze.

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica


Zapraszamy na XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na polach Lednickich w sobotę 6 czerwca 2008 r. Koszt wyjazdu 50 zł. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do księdza Grzegorza.

Program Spotkania...

Strona informacyjna...strona główna
Dziś poniedziałek, 24 czerwca 2019 r, imieniny: Danuty, Jana, Janiny

Ogłoszenia duszpasterskie na XXI niedzielę roku 22.08.2010 r.

1. Dzisiaj w naszej parafii uroczystość odpustowa ku czci naszej Patronki NMP Królowej Świata. O godz. 18.00 nabożeństwo maryjne, a następnie uroczysta, koncelebrowana suma odpustowa, której będzie przewodniczył ksiądz proboszcz z Krąpieli. Bardzo serdecznie zapraszamy naszych parafian i mieszkańców Stargardu na przedpołudniowy festyn odpustowy, a następnie na samą uroczystość odpustową.

2. Apel Jasnogórski w środę o godz. 21.00.

3. W czwartek - 26 sierpnia - uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej. Msze św. odprawimy o godz. 6.30, 7.00, 10.00 i 18.30. Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 18.00.

4. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 18.00.

5. Suma parafialna w przyszłą niedzielę na intencję kolejarzy i ich rodzin.

6. W przyszłą niedzielę - 29 sierpnia - odbędą się Archidiecezjalne Uroczystości Dożynkowe w Pyrzycach. Program uroczystości wywieszony jest w gablotach. Jak w latach poprzednich organizujemy autokar i darmowy przejazd do Pyrzyc. Autokar będzie podstawiony o godz. 11.00 na placu przy naszym kościele. Wieniec dożynkowy przygotowuje parafia Gogolewo. Uroczystości dożynkowe to przede wszystkim dziękczynienie za tegoroczne plony, za codzienny chleb. Zapraszamy do Pyrzyc.


 Ogłoszenia duszpasterskie na XX niedzielę roku Uroczystość Wniebowzięcia NMP 15.08.2010 r.

1. Dzisiaj zapraszamy na nabożeństwo maryjne przed wystawionym Najświętszym Sakramentem o godz. 18.00.

2. Apel Jasnogórski w środę o godz. 21.00.

3. W czwartek koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 18.00 i po niej Msza św. zbiorowa za zmarłych.

4. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 18.00.

5. W najbliższą sobotę - 21 sierpnia - w naszej świątyni będzie odprawiona uroczysta wigilia przed niedzielną uroczystością odpustową ku czci naszej Patronki NMP Królowej Świata. Weźmie w niej udział Stargardzka Kapituła Kolegiacka, a przewodniczyć będzie Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga - Metropolita Szczecińsko-Kamieński. O godz. 17.30 uroczyste Nieszpory maryjne, wręczenie dekretów funkcyjnych niektórym księżom kanonikom, a następnie Msza św. koncelebrowana z uroczystości NMP Królowej Świata. Serdecznie zapraszamy naszych parafian na tę niecodzienną uroczystość dla uczczenia naszej Patronki - Matki i Królowej Świata.

6. Suma odpustowa w sam dzień uroczystości, a więc w niedzielę - 22 sierpnia będzie sprawowana z udziałem księży z naszego dekanatu, o godz. 18.30. Poprzedzi ją nabożeństwo maryjne o godz. 18.00.


 Ogłoszenia duszpasterskie na XIX niedzielę roku 8.08.2010 r.

1. Dzisiaj zapraszamy na nieszpory niedzielne śpiewane o godz. 18.00.

2. Apel Jasnogórski w środę o godz. 21.00.

3. W czwartek koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 18.00 i po niej Msza św. zbiorowa za zmarłych.

4. W piątek - 13 sierpnia - przypada rocznica czwartego objawienia fatimskiego. W tym dniu o godz. 9.00 Msza św. dla chorych z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem i poświęceniem lekarstw; o godz. 15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego; o godz. 18.00 nowenna fatimska, a po niej Msza św., różaniec i procesja światła. Nie będzie w tym dniu Drogi Krzyżowej.

5. Już w najbliższą sobotę w naszej kolegiacie odbędzie się wspaniały koncert w ramach festiwalu "Na gotyckim szlaku", Wystąpią soliści polscy i zagraniczni, zespół wokalny oraz orkiestra. Początek koncertu o godz. 19.30. Wstęp bezpłatny.


 Ogłoszenia duszpasterskie na XVIII niedzielę roku 1.08.2010 r.

1. Dzisiaj zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o godz. 18.00.

2. Apel Jasnogórski w środę o godz. 21.00.

3. W czwartek koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 18.00 i po niej Msza św. za powołanych i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

4. W piątek przypada święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. o godz. 6.30 i 18.30 ze święta. Po nich wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dla chorych i za chorych Msza św. o godz. 12.00 w południe. Chorych w domach księża odwiedzą zgodnie z umową.

5. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 18.00.


 
projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. NMP Królowej Świata

ul. B. Krzywoustego 12
73-110 Stargard Szczeciński
Woj. Zachodniopomorskie
Diecezja Szczecińsko-Kamieńska


Home | Wydarzenia | Galerie | O parafii | Kościoły | Nabożeństwa | LSO | Wspólnoty | Kontakt | Historia parafii | Ludzie parafii | D K F