Niech będzie pochwalony
Jezus Chrystus.

Witamy na stronie internetowej parafii rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.

Dziękujemy że nas odwiedziliście
i zapraszamy do częstych wizyt.

Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz i księża wikariusze.

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica


Zapraszamy na XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na polach Lednickich w sobotę 6 czerwca 2008 r. Koszt wyjazdu 50 zł. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do księdza Grzegorza.

Program Spotkania...

Strona informacyjna...strona główna
Dziś źroda, 16 października 2019 r, imieniny: Ambrożego, Florentyny, Gawła

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 15.09.2019 r.

1. W Liturgii Kościoła jutro wspominamy św. Korneliusza i Cypriana, w środę św. Stanisława Kostkę, patrona dzieci i młodzieży; w sobotę obchodzimy święto św. Mateusza, Apostoła.

2. Zapraszamy serdecznie w najbliższą środę na Mszę św. o godz. 18.00 ku czci Najświętszej Maryi Panny, Matki Nieustającej Pomocy. Przy kaplicy Matki Bożej znajduje się skrzyneczka, do której można wrzucać kartki z intencjami, prośbami i podziękowaniami, które następnie będą wyczytywane podczas nabożeństwa.

3. W przyszłą niedzielę, na godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Rity, patronki kobiet pragnących wyprosić łaskę macierzyństwa.

4. W tym roku szkolnym dzieci do pierwszej Komunii św. przygotowywane będą przez panią Monikę i ks. Stanisława. Przypominamy, że dzieci oraz ich rodzice mają swoją Mszę św. inicjacyjną w każdą niedzielę o godz. 12.30. Bardzo prosimy, aby rodzice wypełniali deklaracje, zgłaszające dzieci do Komunii św. Pragnieniem naszym jest, aby dzieci klas trzecich, które przystąpią do I Komunii św. 30. 05. 2020 roku były dobrze przygotowane na przeżycie tego najwspanialszego momentu, kiedy Chrystus pod postacią Chleba zagości w ich sercu. Chcemy zachęcić szczególnie rodziców, aby razem z dziećmi podjęli trud i zadanie tego przygotowania. Dzieci otrzymują specjalnie dla nich zakupione książeczki, w które będą wklejały obrazki i tym samym potwierdzały swoją gotowość do jak najlepszego przygotowania się na moment przyjęcia Chrystusa. Ufamy, razem z katechetami, że taka forma zachęci do systematyczności i przede wszystkim pobudzi całe rodziny do modlitwy i wspólnotowego przeżywania Eucharystii. Spotkanie z rodzicami dzieci, które przygotowują się do sakramentu I Komunii świętej dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.30.

5. Bardzo prosimy, aby młodzież, pragnąca w tym roku szkolnym przystąpić do sakramentu bierzmowania zgłaszała się do ks. Bartosza po indeksy. Pierwsze spotkanie dla tej młodzieży będzie miało miejsce w przyszłą niedzielę, 22. 09. 2019 po Mszy św. o godz. 18.00. Niech czas bezpośredniego przygotowania do przyjęcia darów Ducha Świętego w sakramencie bierzmowania pobudzi młodzież do większej gorliwości w modlitwie osobistej i do pełniejszego uczestnictwa w Liturgii.

6. Tradycyjnie w miesiącu październiku chcemy polecać miłosierdziu Bożemu naszych zmarłych we Mszach świętych gregoriańskich. Przez cały miesiąc, codziennie, celebrować będziemy Mszę św. w intencji polecanych zmarłych. Kto chciałby jeszcze dołączyć imiona swoich zmarłych prosimy o kontakt z ks. Stanisławem. W końcowych dniach września przekażemy dokładny harmonogram celebracji.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 8.09.2019 r.

1. Dziś na godz. 12.30 zapraszamy wszystkie dzieci rozpoczynające naukę w szkole, ale także dzieci klas pierwszych, drugich i trzecich, na Mszę św. podczas której zostaną poświęcone tornistry i przybory szkolne. Niech Boże błogosławieństwo towarzyszy dzieciom i strzeże przed różnego rodzaju niepowodzeniami.

2. Dziś druga niedziela miesiąca ofiary złożone na tacę przeznaczone są na cele inwestycyjne. Z całego serca dziękujemy za zrozumienie dla naszych działań w obszarze przywracania naszej Kolegiacie pierwotnego piękna. Jest wiele do zrobienia, szczególnie że koszty pracy nieubłaganie rosną i trzeba się liczyć z dodatkowymi wydatkami. Zawierzamy nasz projekt naszej Patronce, Maryi Królowej Świata i wierzymy, że uda nam się wszystko zrealizować. O wszystkich ofiarodawcach i dobrodziejach pamiętamy w naszej kapłańskiej modlitwie.

3. W najbliższy czwartek, Mszą św. wieczorną rozpoczniemy czuwanie modlitewne w ramach "Jerycha Różańcowego”. Zapraszamy do wspólnotowej modlitwy, która potrwa przez całą dobę.

4. W najbliższy piątek, 13.09 br zapraszamy na godz. 17.15 na nabożeństwo fatimskie. Chcemy we wspólnocie wiary modlić się na różańcu w intencjach Kościoła, Ojczyzny i naszej Parafii.

5. W sobotę obchodzić będziemy święto Podwyższenia Krzyża. Dzień szczególny, w którym czcimy odnalezienie Krzyża Zbawiciela przez św. Helenę w Jerozolimie. W tym dniu w całej naszej Ojczyźnie ludzie wierzący pragną włączyć się w ogólnopolską inicjatywę "Polska u stóp krzyża”. My również pragniemy zgromadzić się wokół krzyża misyjnego przy naszej Kolegiacie o godz. 14.45, aby odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego, a następnie udać się w procesji ul. Mieszka I, plantami do statuy św. Jana Pawła II. Chcemy zwierzać Chrystusowi naszą Ojczyznę i nasze Miasto.

6. W przyszła niedzielę na godz. 12.30 zapraszamy rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii św. na spotkanie informacyjne z księdzem proboszczem. Prosimy o obecność na tym ważnym dla formacji dzieci spotkaniu.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 1.09.2019 r.

1. Obchodzimy dziś osiemdziesiątą rocznicę wybuchu II wojny światowej, która spowodowała śmierć milionów ludzi. To tragiczna data w historii nowożytnej, a jednocześnie dzień refleksji nad źródłami nienawiści, pogardy dla przykazań Bożych i odrzucenia Ewangelii. Nacjonalizm niemiecki doprowadził do rozlewu krwi. Powinna to być dla nas również lekcja, abyśmy jako chrześcijanie nie identyfikowali się z tym, co oddala nas od miłości bliźniego.

2. Dziś podczas wieczornej Mszy św. pragniemy wraz z nauczycielami, wychowawcami, pedagogami, dziećmi i młodzieżą modlić się o Boże błogosławieństwo w nowym roku szkolnym i katechetycznym. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. W przyszłą niedzielę na godzinę 12.30 zapraszamy wszystkie dzieci rozpoczynające naukę w szkole, ale także dzieci klas pierwszych, drugich i trzecich, na Mszę św. podczas której zostaną poświęcone tornistry i przybory szkolne. Niech Boże błogosławieństwo towarzyszy dzieciom i strzeże przed różnego rodzaju niepowodzeniami.

4. Decyzją ks. Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi do naszej wspólnoty zostali skierowani nowi wikariusze: ks. Bartosz Adamiak i ks. Stanisław Szlijan. Cieszymy się ich obecnością i życzymy z całego serca, aby rozwijali swoje umiejętności duszpasterskie i nie szczędzili kapłańskiego serca dla wiernych tej Wspólnoty parafialnej.

5. Z całego serca pragniemy podziękować wszystkim zaangażowanym w przygotowanie naszego parafialnego odpustu, "Misji u stóp Krzyża” oraz Jarmarku u Królowej Świata. Wszystkim paniom, które piekły ciasta, gotowały pierogi, grochówkę i to wszystko później sprzedawały z całego serca dziękuję. Nasza parafialna Caritas pozyskała środki finansowe, które będą potrzebne do organizacji pomocy dla osób potrzebujących. Bardzo dziękujemy młodzieży i lektorom za ich otwartość i pomoc przy organizacji naszej parafialnej uroczystości.

6. W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W piątek przed południem Ksiądz Prałat i księża wikariusze odwiedzą chorych z Komunią św. Od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja w ciszy i okazja do spowiedzi świętej. W sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 17.15.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 18.08.2019 r.

1. W Liturgii nadchodzącego tygodnia wspominamy: we wtorek św. Bernarda, w sobotę św. Bartłomieja Apostoła.

2. Trwają w naszej wspólnocie "Misje u stóp Krzyża”. W miniony piątek zostały intronizowane w naszej Kolegiacie relikwie Krzyża św. oraz "Krzyż Ottonowy”- najstarszy wizerunek Zbawiciela ukrzyżowanego, który został przywieziony przez św. Biskupa z Bambergu św. Ottona. Czas nawiedzenia świętych relikwii przeżywać będziemy przez najbliższy tydzień. Szczegółowy program został dostarczony wraz z najnowszym egzemplarzem Stargardzkiego Informatora Samorządowego, oraz można wziąć ze sobą przy wyjściu z kościoła.

3. Dziś o 15:00 Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta. Zapraszamy do uczestnictwa. Dajmy żywe świadectwo naszej wiary.

4. Bardzo dziękuję p. Antoniemu Matysowi, członkom Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich, ks. Marcinowi Kalacie i wszystkim pielgrzymom za zorganizowanie, udział i piękne świadectwo wiary podczas pielgrzymki do "Fatimskiej Pani na Os. Słonecznym”.

5. W najbliższy czwartek 22.08.2019 przeżywać będziemy nasz odpust parafialny: Święto NMP Królowej Świata. Eucharystia połączona będzie z procesją wokół Kolegiaty. Chcemy wyśpiewać Matce Bożej naszą wdzięczność za wszystkie dary i łaski, które otrzymaliśmy. W tym dniu także pragniemy podziękować za posługę kapłańską ks. Marcina Kalaty i ks. Marcina Miczkuły, którzy zostali skierowani przez księdza Arcybiskupa do nowych parafii. Ich praca i zaangażowanie zasługują na to, aby z serca wyrazić wdzięczność za duszpasterską troskę i postawę kapłańską.

6. Od piątku 23.08. do niedzieli 25.08.na naszym Rynku Staromiejskim organizowany jest "Jarmark u Królowej Świata”. To już trzecia edycja. Na naszą szczególną uwagę zasługują koncerty: w piątek: o 17.00 muzyka gospel pod dyrekcją pani Marii Pyry a potem muzyka szantowa w wykonaniu zespołu "Old Schmugler”; w sobotę cudowny, młodzieżowy koncert "Siewcy Lednicy”, a w niedzielę na zakończenie jarmarku o 16.00 w Kolegiacie "Stargardzka Camerata”. Program jest bogaty, przyjadą rożni wystawcy. Zapraszajmy naszych znajomych, sąsiadów, aby zarówno Kolegiata jak i Rynek Staromiejski zapełniały się. Jest to święto parafii, Kolegiaty i wszystkich mieszkańców Stargardu.


 
projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. NMP Królowej Świata

ul. B. Krzywoustego 12
73-110 Stargard Szczeciński
Woj. Zachodniopomorskie
Diecezja Szczecińsko-Kamieńska


Home | Wydarzenia | Galerie | O parafii | Kościoły | Nabożeństwa | LSO | Wspólnoty | Kontakt | Historia parafii | Ludzie parafii | D K F