Niech będzie pochwalony
Jezus Chrystus.

Witamy na stronie internetowej parafii rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.

Dziękujemy że nas odwiedziliście
i zapraszamy do częstych wizyt.

Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz i księża wikariusze.

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica


Zapraszamy na XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na polach Lednickich w sobotę 6 czerwca 2008 r. Koszt wyjazdu 50 zł. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do księdza Grzegorza.

Program Spotkania...

Strona informacyjna...strona główna
Dziś sobota, 21 września 2019 r, imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Ogłoszenia duszpasterskie na V niedzielę roku 5.02.2012 r.

1. Dzisiaj w pierwszą niedzielę miesiąca, na każdej Mszy świętej, w naszej wspólnocie parafialnej podejmujemy z racji na duchowe dobro, adorację Najświętszego Sakramentu. Decyzją Stolicy Apostolskiej taka wspólnotowa, czyli otwarta dla wszystkich parafian adoracja Najświętszego Sakramentu w pierwsze niedziele miesiąca, w obecnym roku jubileuszu 40 lecia w naszej Archidiecezji połączona jest z możliwością uzyskania odpustu zupełnego.

2. Wszystkim tym którzy w czasie kolędy przyjęli kapłana z Bożym błogosławieństwem w swoim domu składamy serdeczne Bóg zapłać.

3. KATECHEZA DLA DOROSŁYCH. Zapraszamy wszystkich dorosłych na katechezę we wtorek o godz. 18.30 po Mszy św. wieczornej.

4. BIERZMOWANIE DLA DOROSŁYCH. Wszystkich dorosłych od maturzystów wzwyż, którzy jeszcze nie przystąpili do sakramentu bierzmowania, a chcieliby się przygotować, zapraszamy aby się zapisywali w zakrystii lub w biurze parafialnym.

5. Biuro Parafialne czynne we wtorek i czwartek od godz. 16.00 do 17.00 i w sobotę przed południem od godz. 10.00 do 12.00. W nagłych wypadkach w miarę możliwości jesteśmy do dyspozycji wiernych.


 Ogłoszenia duszpasterskie na IV niedzielę zwykłą 29.01.2012 r.

1. Kolęda uzupełniająca dziś od 14.00.

2. W środę 25 stycznia zakończył się tydzień modlitw o jedność chrześcijan. Zwieńczeniem tego czasu jest dzisiejsze nabożeństwo ekumeniczne. W tym roku jego gospodarzem będzie nasza parafia. Będziemy gościć naszych braci chrześcijan innych wspólnot wyznaniowych: z kościoła grekokatolickiego, prawosławnego i zielonoświątkowego. Początek o 17.00 - zapraszamy!

3. Kancelaria parafialna czynna jest we wtorki i czwartki od 16.00 do 17.00, w soboty od 10.00 do 12.00. Godziny pracy kancelarii nie dotyczą wezwania do chorego i spraw związanych z załatwieniem pogrzebu.

4. W czwartek 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, zwane w tradycji polskiej Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. w tym dniu zostaną odprawione o 7.00, 10.00, 17.00 i 18.00. Pamiętajmy by zabrać ze sobą świece. W tym dniu modlimy się za osoby zakonne, jest to Światowy Dzień Życia Konsekrowanego.

5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
- dla chorych i w ich intencji Msza św. w piątek o 12.00;
- w piątek możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. od 17.00. Wieczorna Msza św. wotywna o NSPJ, po Mszy św. Nabożeństwo pierwszopiątkowe.
- w sobotę zapraszamy na wieczorną Mszę św. o Niepokalanym Sercu NMP i na nabożeństwo pierwszosobotnie.
- chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w piątek i sobotę wg stałego porządku.


 Ogłoszenia duszpasterskie na III niedzielę roku 22.01.2012 r.

1. Tegoroczny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan będzie miał w Stargardzie następujący przebieg: - Dzisiaj o godz. 17.00 rozpocznie się w kościele św. Jana koncert w wykonaniu "Echo Arioso" i chóru prawosławnego.
- Na nabożeństwo ekumeniczne w naszym kościele zapraszamy w niedzielę 29.01. o godz. 17.

2. BIERZMOWANIE DLA DOROSŁYCH. Wszystkich dorosłych od maturzystów wzwyż, którzy jeszcze nie przystąpili do sakramentu bierzmowania, a chcieliby się przygotować, zapraszamy aby się zapisywali w zakrystii lub w biurze parafialnym.

3. Wszystkich tych którzy w czasie kolędy nie byli w domu, czy też z innych powodów nie odbyła się kolęda, a chcieliby przyjąć kapłana z Bożym błogosławieństwem, zapraszamy do zakrystii lub biura parafialnego, aby podać adres zamieszkania. Kolęda uzupełniająca odbędzie się w niedzielę 29.01.od godz. 14.00.

4. W tym tygodniu wspominamy: we wtorek św. Franciszka Salezego bp dK, w środę Nawrócenie św. Pawła Ap, święto, w czwartek św. Tymoteusza i Tytusa bp, w piątek bł. Jerzego Matulewicza bp, w sobotę św. Tomasza z Akwinu prezb dK.

5. W ubiegłą niedzielę na prośbę Episkopatu Polski była zebrana ofiara do puszek z przeznaczeniem na wsparcie Stowarzyszenia - Pomoc Kościołowi w Potrzebie ("Kirche In Not"). Zebrano 640 zł.


 Ogłoszenia duszpasterskie na II niedzielę roku 15.01.2012 r.

1. W dzisiejszą niedzielę na prośbę Episkopatu Polski będzie zebrana ofiara do puszek z przeznaczeniem na wsparcie Stowarzyszenia - Pomoc Kościołowi w Potrzebie ("Kirche In Not").

2. W środę 18 stycznia br., rozpoczniemy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W tym roku będziemy go przeżywać pod hasłem: "Przemienieni przez zwycięstwo Jezusa Chrystusa".

3. Tegoroczny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan będzie miał w Stargardzie następujący przebieg:
- W piątek, na godz. 11.00, zapraszamy na nabożeństwo "Jordanu", czyli poświęcenia wody, które odbędzie się przy nowej cerkwi grekokatolickiej nad Iną. Prosimy zabrać ze sobą naczynia na poświęconą wodę.
- W niedzielę o godz. 17.00 rozpocznie się w kościele św. Jana koncert w wykonaniu "Echo Arioso" i chóru prawosławnego.
- Na nabożeństwo ekumeniczne w naszym kościele zapraszamy w niedzielę 29.01. o godz. 17.

4. W czwartek 19.01 ks. proboszcz Henryk Marczak będzie obchodził imieniny. Zapraszamy na Mszę św. dziękczynną na godz. 18.00.


 
projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. NMP Królowej Świata

ul. B. Krzywoustego 12
73-110 Stargard Szczeciński
Woj. Zachodniopomorskie
Diecezja Szczecińsko-Kamieńska


Home | Wydarzenia | Galerie | O parafii | Kościoły | Nabożeństwa | LSO | Wspólnoty | Kontakt | Historia parafii | Ludzie parafii | D K F