Niech będzie pochwalony
Jezus Chrystus.

Witamy na stronie internetowej parafii rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.

Dziękujemy że nas odwiedziliście
i zapraszamy do częstych wizyt.

Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz i księża wikariusze.

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica


Zapraszamy na XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na polach Lednickich w sobotę 6 czerwca 2008 r. Koszt wyjazdu 50 zł. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do księdza Grzegorza.

Program Spotkania...

Strona informacyjna...strona główna
Dziś wtorek, 23 października 2018 r, imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 4 lutego 2018 r.

1. W przyszłą niedzielę druga niedziela miesiąca. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na cele inwestycyjne.

2. Na prośbę wielu parafian, by w Wielkim Poście celebrować Mszę św. gregoriańską zbiorową, informujemy, że imiona zmarłych, których chcemy polecać modlitwie Kościoła można przekazywać ks. Marcinowi Miczkule. Gregorianka zbiorowa rozpocznie się 28 lutego br.

3. Kończy się czas karnawału, zbliżamy się nieuchronnie do czasu Wielkiego Postu. Niech w naszej modlitwie nie zabraknie prośby do Miłosiernego Boga, aby czas pokuty był dla nas okazją do odnowienia naszej relacji z Bogiem.

4. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas III we wtorek o godz. 17:00.

5. W poniedziałek wspominamy św. Agatę, dziewicę i męczennicę. Z tej okazji podczas Mszy św. wieczornej poświęcenie chleba.

6. Informujemy, że w każdą sobotę o godz. 19:00 organizowany jest kurs przedmałżeński przygotowujący do zawarcia sakramentu małżeństwa. Bardzo prosimy o zainteresowanie tym wydarzeniem osoby, o których wiemy, że pragną zawrzeć ten sakrament.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 28 stycznia 2018 r.

1. Zakończyły się ferie zimowe dzieci i młodzieży. Ufamy, że był to dobry czas wypoczynku, regeneracji sił. Niech nowy semestr dla wszystkich uczących się będzie owocny i dostarcza wiele satysfakcji.

2. Dziś, 28.01.2018 o godzinie 17.00 w kościele św. Ducha w Stargardzie, Chór „Echo Arioso” wykona najpiękniejsze kolędy i pastorałki polskie. Będzie to jednocześnie ostatni koncert kolędowy Echo Arioso w tym roku. Okazja więc jest wyjątkowa! Serdecznie zapraszamy.

3. W tym tygodniu przypada I. czwartek, I. piątek i I. sobota miesiąca. W piątek jest to także Uroczystość Ofiarowania Pańskiego, tradycyjnie zwana uroczystością Marki Bożej Gromnicznej. Msze św. w Kolegiacie będą sprawowane o godz. 7.00, 9.00. 12.00 (w intencji chorych i cierpiących) oraz wieczorem o godz. 18.00. Na Eucharystię przynieśmy ze sobą gromnice. Podczas wieczornej Mszy św. śpiewać będzie Chór „Echo Arioso”. W tym dniu ks. Marcin Miczkuła i ks. Prałat odwiedzą chorych z Komunią św. Msza św.. W Strachocinie o godz. 17.00 uroczysta Eucharystia.

4. W pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo wynagradzające ku czci Niepokalanego Serca NMP rozpocznie się o godz. 17.15, a następnie będzie celebrowana Eucharystia. W tym dniu ks. Marcin Kalata odwiedzi chorych z posługą sakramentalną.

5. Spełniając prośbę wielu Parafian, aby w okresie Wielkiego Postu były sprawowane Msze św. gregoriańskie zbiorowe, informujemy, że pierwsza Msza św. w intencji polecanych zmarłych będzie celebrowana 28.02.2018. Wszystkich zainteresowanych podaniem imion i nazwisk zmarłych, których polecać będziemy modlitwie Kościoła prosimy o kontakt z ks. Marcinem Miczkułą.

6. Od najbliższej soboty tj. 3.02. 2018 zapraszamy na kurs przedmałżeński, który stanowi bezpośrednie przygotowanie przed zawarciem sakramentalnego małżeństwa. Prosimy o poinformowanie zainteresowanych. Kurs rozpoczyna się o godz. 19.00 w salce parafialnej,


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 21 stycznia 2018 r.

1. Trwają ferie zimowe, szczególny czas wypoczynku dla dzieci i młodzieży, ale także dla nauczycieli i wychowawców. Wszystkim udającym się na zimowiska życzymy wspaniałych wrażeń i szczęśliwego powrotu do domu. Cieszy nas, że grupa ministrantów i lektorów pod przewodnictwem ks. Marcina Miczkuły udała się na zimowy wypoczynek w okolice Władysławowa. Takie wyjazdy służą budowaniu silniejszych więzi międzyludzkich. Z relacji uczestników wiemy, że był to bardzo interesujący i pełen przygód czas.

2. Zakończyła się w naszej wspólnocie kolęda, wizyta duszpasterska. Bardzo dziękujemy za serdeczne przyjęcie, za życzliwość, za wspólną modlitwę, i poświęcony czas. Podczas rozmów z Parafianami wysunięto wiele ciekawych propozycji duszpasterskich, które będziemy realizować. Dziękujemy także za ofiary składane na potrzeby naszej Kolegiaty. Wielu Parafian wspiera upiększanie naszej Kolegiaty, prace renowacyjne. Wszystkich Parafian otaczamy naszą modlitwą, ale jednocześnie prosimy o modlitwę w instancjach zamierzonych prac i projektów. Czynimy nadal starania, aby pozyskać środki na gruntowy remont Kolegiaty. Wstępne zapewnienia p. Premiera Piotra Glińskiego pozwalają nam spać spokojniej, nie mniej jak uczy doświadczenie cieszyć się będziemy najbardziej, w momencie otrzymania środków.

3. W minioną niedzielę na cele inwestycyjne zebraliśmy sumę 7.012. zł. Dzięki tym środkom systematycznie spłacamy zobowiązania wynikające z remontu domu parafialnego. Na wiosnę chcemy przystąpić do remontu domu, w którym mieści się sklepik Caritas. Koniecznym jest wymiana dachu, okien, ogrzewania, instalacji elektrycznej. Naszym pragnieniem jest udostepnienie salki do spotkań dla dzieci młodzieży, aby grupy duszpasterskie miały swoją przestrzeń i miejsce, w którym będą się dobrze czuli. Bóg zapłać wszystkim Dobroczyńcom i Przyjaciołom naszej Kolegiaty.

4. W przyszłą niedzielę 28.01.2018 o godzinie 17.00 w kościele św. Ducha w Stargardzie, Chór "Echo Arioso” wykona najpiękniejsze kolędy polskie. Będzie to jednocześnie ostatni koncert kolędowy Echo Arioso w tym roku. Okazja więc jest wyjątkowa! Serdecznie zapraszamy.

5. Parafialna Caritas prosi o przekazanie 1% podatku dochodowego na rzecz wsparcia najuboższych z naszej wspólnoty. Kartki z danymi, które należy wpisać na formularzach zeznań podatkowych, dostępne są w sklepiku Caritas i na stoliku przy zakrystii. W razie trudności panie z Caritas pomogą wypełnić formularz PiT. W ubiegłym roku podatkowym "Caritas” otrzymała z odpisu 1% sumę 2.530 zł. To znacząca suma i jak widać warto zbierać grosz do grosza.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 14 stycznia 2018 r.

1. Dziś druga niedziela miesiąca. Ofiary, które złożymy na tacę przeznaczone są na cele inwestycyjne. Cieszy nas, że systematycznie możemy regulować zobowiązania wynikające z remontu domu parafialnego. To bardzo duże wsparcie i pomoc. Niech Dobroczyńcom Bóg wynagrodzi hojnym błogosławieństwem.

2. Dziś o godz. 17:00 w naszej Kolegiacie podczas nabożeństwa ekumenicznego będziemy się modlić o dar jedności wspólnoty Kościoła. W nabożeństwie uczestniczyć będą duchowni różnych wyznań. Razem pragniemy zanosić modlitwę do Boga: "Spraw Panie, aby stanowili jedno!”.

3. Rozpoczęły się ferie zimowe dla dzieci i młodzieży. Wszystkim udającym się na wypoczynek życzymy szerokiej podróży.

4. Kończy się w naszej wspólnocie kolęda, wizyta duszpasterska. Bardzo dziękujemy za serdeczne przyjęcie, za życzliwość, za wspólną modlitwę, i poświęcony czas. Dziękujemy także za ofiary składane na potrzeby naszej Kolegiaty. Wszystkich Parafian otaczamy naszą modlitwą. Jeśli z różnych powodów losowych kolęda nie odbyła się, prosimy zgłaszać do zakrystii informacje na ten temat, a wtedy kapłan odwiedzi te domy dziś lub w poniedziałek. Plan kolędy:

niedziela, 14 stycznia, ul. Złotników 5-7, Szewska 3-4, kolęda uzupełniająca,

poniedziałek, 15 stycznia, ul. Szewska 6-10, kolęda uzupełniająca.

Kolędę rozpoczynamy dziś o 14:00 a jutro o 16:00.

5. W czwartek, 18 stycznia, odbędą się uroczystości związane z pierwszą rocznicą śmierci prezydenta naszego miasta śp. Sławomira Pajora. O godz. 12:00 w Ratuszu Staromiejskim podczas uroczystej sesji Rady Miasta odbędzie się uhonorowanie tytułem Zasłużony dla Stargardu. Natomiast o godz. 16:00 w naszej Kolegiacie sprawowana będzie Msza św. w intencji zmarłego prezydenta.


 
projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. NMP Królowej Świata

ul. B. Krzywoustego 12
73-110 Stargard Szczeciński
Woj. Zachodniopomorskie
Diecezja Szczecińsko-Kamieńska


Home | Wydarzenia | Galerie | O parafii | Kościoły | Nabożeństwa | LSO | Wspólnoty | Kontakt | Historia parafii | Ludzie parafii | D K F