Niech będzie pochwalony
Jezus Chrystus.

Witamy na stronie internetowej parafii rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.

Dziękujemy że nas odwiedziliście
i zapraszamy do częstych wizyt.

Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz i księża wikariusze.

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica


Zapraszamy na XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na polach Lednickich w sobotę 6 czerwca 2008 r. Koszt wyjazdu 50 zł. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do księdza Grzegorza.

Program Spotkania...

Strona informacyjna...strona główna
Dziś źroda, 16 października 2019 r, imieniny: Ambrożego, Florentyny, Gawła

Ogłoszenia duszpasterskie na III niedzielę roku 26.01.2014 r.


1. Dzisiaj o godz. 18.00 w Cerkwi Prawosławnej odbędzie się IV Koncert Kolęd WSCHODNIOSŁOWIAŃSKICH. Do udziału serdecznie zapraszamy.

2. Zapraszamy do udziału w sympozjum naukowym: Bł. Jan Paweł II - Pamięć i wdzięczność na Pomorzu Zachodnim, które odbędzie się w poniedziałek, 27 stycznia br., na Wydziale Teologicznym US, przy ul. Papieża Pawła VI 2, od 9.00 do 13.30. Szczegółowy program został zamieszczony w gablocie parafialnej. Po sympozjum zapraszamy do uczestnictwa w Uroczystej Mszy Świętej pod przewodnictwem Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza, która odbędzie się w Bazylice św. Jana Chrzciciela, przy ul. Bogurodzicy, o godz. 15.00.

3. BIERZMOWANIE DLA DOROSŁYCH. Wszystkich dorosłych od maturzystów wzwyż, którzy jeszcze nie przystąpili do sakramentu bierzmowania, a chcieliby się przygotować, zapraszamy aby się zapisywali w zakrystii lub w biurze parafialnym.

4. NAUKI PRZEDŚLUBNE. Wszystkich tych którzy w tym roku będą zawierać sakramentalny związek małżeński zapraszamy aby zapisywali się na kurs przedmałżeński w zakrystii lub w biurze parafialnym.

5. Wszystkich tych którzy w czasie kolędy nie byli w domu, czy też z innych powodów nie odbyła się kolęda, a chcieliby przyjąć kapłana z Bożym błogosławieństwem, zapraszamy do zakrystii dzisiaj, aby podać adres zamieszkania. Kolęda uzupełniająca odbędzie się dzisiaj od godz. 14.00.


 Ogłoszenia duszpasterskie na II niedzielę roku 20.01.2014 r.

1. Od 18-25 stycznia przeżywamy tydzień modlitw o jedność chrześcijan. Tegoroczny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan będzie miał w Stargardzie następujący przebieg:
- W niedzielę 19.01., o godz. 09.30 Msza św. w Cerkwi Greckokatolickiej nad Iną, a o koło godz. 11.00 zapraszamy na nabożeństwo "Jordanu", czyli poświęcenia wody, które odbędzie się przy
cerkwi nad Iną. Prosimy zabrać ze sobą naczynia na poświęconą wodę.
- W piątek 24.01 o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo ekumeniczne również Cerkwi Greckokatolickiej nad Iną.
- 26.01.2014 r. o godz. 18.00 w Cerkwi Prawosławnej odbędzie się IV Koncert Kolęd WSCHODNIOSŁOWIAŃSKICH. Do udziału serdecznie zapraszamy.

2. W dzisiejszą niedzielę na prośbę Episkopatu Polski będzie zebrana ofiara do puszek z przeznaczeniem na wsparcie Stowarzyszenia - Pomoc Kościołowi w Potrzebie ("Kirche In Not").

3. W poniedziałek o godz. 18.00 zapraszamy wszystkich parafian na Mszę świętą wotywną do Ducha Świętego.

4. Wszystkich tych którzy w czasie kolędy nie byli w domu, czy też z innych powodów nie odbyła się kolęda, a chcieliby przyjąć kapłana z Bożym błogosławieństwem, zapraszamy do zakrystii lub biura parafialnego, aby podać adres zamieszkania. Kolęda uzupełniająca odbędzie się w niedzielę 26.01.od godz. 15.00.


 Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Chrztu Pańskiego 12.01.2014 r.

1. W dzisiejszą Niedzielę przeżywamy święto Chrztu Pańskiego który kończy okres Bożego Narodzenia.

2. W sobotę 18 stycznia o godz. 13.00 odbędzie się uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. Abp Andrzeja Dzięgi z udziałem Władz miasta i powiatu oraz Wojska Polskiego. Po Mszy św. nastąpi poświęcenie tablicy upamiętniającej katastrofę lotniczą pod Smoleńskiej. Do modlitwy w intencji zmarłych oraz udziału w poświęceniu tablicy serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców miasta.

3. W piątek w Kościele katolickim w Polsce obchodzimy Dzień Judaizmu. W sobotę od 18-25 stycznia tydzień modlitw o jedność chrześcijan. Tegoroczny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan będzie miał w Stargardzie następujący przebieg:
- W niedzielę 19.01., o godz. 09.30 Msza św. w Cerkwi Greckokatolickiej nad Iną, a o koło godz. 11.00 zapraszamy na nabożeństwo "Jordanu", czyli poświęcenia wody, które odbędzie się przy cerkwi nad Iną. Prosimy zabrać ze sobą naczynia na poświęconą wodę.
W piątek 24.01 o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo ekumeniczne również Cerkwi Greckokatolickiej nad Iną.

4. W trzecią niedzielę stycznia tj. 19.01.2014 r. na prośbę Episkopatu Polski będzie zebrana ofiara do puszek z przeznaczeniem na wsparcie Stowarzyszenia - Pomoc Kościołowi w Potrzebie ("Kirche In Not").

5. Za tydzień 19.01 ks. proboszcz Henryk Marczak będzie obchodził imieniny. Zapraszamy na Mszę św. dziękczynną na godz. 12.30.


 Ogłoszenia duszpasterskie na II niedzielę w oktawie Bożego Narodzenia 05.01.2014 r.

1. Za tydzień Niedziela Chrztu Pańskiego.

2. Zapraszamy w każdą środę na Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00, a po Nabożeństwie Msza święta.

3. W tym tygodniu wspominamy: W poniedziałek uroczystość Objawienia Pańskiego.

4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki naszej patronki NMP Królowej Świata. Bóg zapłać za ofiary złożone na Kościół w tym tygodniu na ten cel złożono 2800 zł.

5. W tym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej: + Janina Wiśniewska + Piotr Miecznik + Bożena Gałązka + Zbigniew Wawrzyniak + Leon Mizera. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...


 
projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. NMP Królowej Świata

ul. B. Krzywoustego 12
73-110 Stargard Szczeciński
Woj. Zachodniopomorskie
Diecezja Szczecińsko-Kamieńska


Home | Wydarzenia | Galerie | O parafii | Kościoły | Nabożeństwa | LSO | Wspólnoty | Kontakt | Historia parafii | Ludzie parafii | D K F