Niech będzie pochwalony
Jezus Chrystus.

Witamy na stronie internetowej parafii rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.

Dziękujemy że nas odwiedziliście
i zapraszamy do częstych wizyt.

Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz i księża wikariusze.

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica


Zapraszamy na XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na polach Lednickich w sobotę 6 czerwca 2008 r. Koszt wyjazdu 50 zł. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do księdza Grzegorza.

Program Spotkania...

Strona informacyjna...strona główna
Dziś źroda, 16 października 2019 r, imieniny: Ambrożego, Florentyny, Gawła

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 31 marca 2019 r.

1. Rozpoczęliśmy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które prowadzi ks. Karol Karwowski, kapłan naszej diecezji, pracujący na co dzień na Ukrainie. Serdecznie ks. Karola witamy w naszej Kolegiacie i życzymy, aby czas wspólnego rozważania Słowa Bożego był dla nas wszystkich błogosławiony. Plan rekolekcji: w niedzielę na wszystkich Mszach św. nauka ogólna; w poniedziałek, wtorek i środę nauki rekolekcyjne o godz. 9.00 i 18.00. Na wtorek na Mszę św. o godz. 9.00 zapraszamy wszystkich chorych, cierpiących. Podczas Mszy się zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych. W Strachocinie rekolekcje w tych dniach o godz. 17.00. Wiernych ze Świętego prosimy o przyjście do kościoła w Strachocinie.

2. Zapraszamy w najbliższy piątek na nabożeństwo drogi krzyżowej o godz. 7.30; 16.30 ( nabożeństwo dla dzieci); 17.30 i o godz. 19.00 ulicami Starego Miasta – początek w Kolegiacie. Dziś rozważania Męki Chrystusa, Gorzkie Żale o godz. 17.30.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek ks. Prałat i księża wikariusze odwiedzą chorych z Komunią św.. Od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. nabożeństwo pierwszosobotnie- wyjątkowo- z racji na uroczystości wieczorne będzie sprawowanie w naszej kolegiacie o godz. 7.30 rano.

4. W najbliższą sobotę o godz. 18.00 grupa młodzieży i dorosłych z naszej wspólnoty parafialnej przez posługę ks. biskupa Henryka Wejmana otrzyma sakrament bierzmowania. Bardzo dziękujemy ks. Marcinowi Kalacie za całoroczne przygotowywanie młodzieży do przyjęcia sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.

5. Nasza parafialna "Caritas” przy wyjściu z kościoła sprzedaje symbole wielkanocne, które mogą posłużyć w przygotowaniu świąt: baranki wielkanocne, kartki świąteczne. Nabywając wspomniane symbole przyczyniamy się do przygotowania paczek świątecznych dla osób samotnych, biednych. Wszystkim Wam, najmilsi, ludzi o wrażliwym sercu za tę pomoc i wsparcie z całego serca dziękujemy!

6. Jest do nabycia prasa katolicka. W najnowszej Niedzieli i Gościu Niedzielnym, znajdują się informacje na tematy aktualne z życia Kościoła. Także w tym tygodniu ks. Marcin Miczkuła, nasz wikariusz, napisał do "Niedzieli” dwa ciekawe artykuły. Chciejmy więc tym bardziej przeczytać ten najnowszy egzemplarz.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 24 marca 2019 r.

1. W Liturgii nadchodzącego tygodnia jutro obchodzimy uroczystość Zwiastowania NMP.

2. Przezywamy okres Wielkiego postu, nasze serca przygotowujemy do obchodów Świąt Zmartwychwstania. Zapraszamy bardzo serdecznie i gorąco do udziału w nabożeństwach pasyjnych: drodze krzyżowej, Gorzkich żalach. Rozważania Męki Pańskiej koncentrują naszą uwagę na cierpieniu Chrystusa, który czyni to z miłości do człowieka i dla jego odkupienia. Zapraszamy w najbliższy piątek na nabożeństwo drogi krzyżowej o godz. 7.30; 16.30 (nabożeństwo dla dzieci) i 17.30. Dziś rozważania Męki Chrystusa, Gorzkie Żale o godz. 17.30.

3. W przyszłą niedzielę rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. Karol Karwowski, kapłan naszej diecezji, pracujący na co dzień na Ukrainie. Plan rekolekcji: w niedzielę na wszystkich Mszach św. nauka ogólna; w poniedziałek, wtorek i środę nauki rekolekcyjne o godz. 9.00 i 18.00. Na wtorek na Mszę św. o godz. 9.00 zapraszamy wszystkich chorych, cierpiących. Podczas Mszy się zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych. W Strachocinie rekolekcje w tych dniach o godz. 17.00. Wiernych ze Świętego prosimy o przyjście do kościoła w Strachocinie.

4. Jutro o godz. 18:30 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum.

5. Chcemy przygotować się w naszej wspólnocie do przeżycia wspomnienia św. Rity, które przypada 22 maja. Z tego względu rozpoczynamy nowennę do św. Rity. Przez kolejne 9 tygodni będziemy gromadzić się na modlitwie w środę o godz. 17:30 upraszając wstawiennictwa patronki spraw beznadziejnych.

6. W piątek, 29 marca, odbędzie się Wielkopostne Czuwanie Młodzieży z bratem ze wspólnoty Taize w Cerkwi Greckokatolickiej nad Iną przy ul. Młyńskiej. Czuwanie rozpocznie się o godz. 19:00.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 17 marca 2019 r.

1. W Liturgii nadchodzącego tygodnia we wtorek obchodzimy Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP. W parafii Księży Chrystusowców odpust o godz. 18.00, na który ks. proboszcz Adam Staszczak serdecznie zaprasza.

2. Jutro o godz. 17:00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum.

3. Jutro po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Ducha Świętego.

4. Wielki Post, czas naszego nawrócenia, pokuty, świętych postanowień. Zapraszamy bardzo serdecznie i gorąco do udziału w nabożeństwach pasyjnych: drodze krzyżowej, Gorzkich żalach. Rozważania Męki Pańskiej koncentrują naszą uwagę na cierpieniu Chrystusa, który czyni to z miłości do człowieka i dla jego odkupienia. Zapraszamy w najbliższy piątek na nabożeństwo drogi krzyżowej o godz. 7.30; 16.30 ( nabożeństwo dla dzieci); 17.30 i o godz. 19.00. Dziś rozważania Męki Chrystusa, Gorzkie Żale o godz. 17.30.

5. Z całego serca dziękujemy za ofiary złożone w minioną niedzielę na cele inwestycyjne. Zebraliśmy kwotę 7.233 zł. To znaczna suma, świadczy o wielkim zaufaniu dla realizowanych przez nas zadań. Bardzo dziękujemy za zrozumienie i wsparcie naszych działań.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 10 marca 2019 r.

1. Rozpoczęliśmy Wielki Post, czas naszego nawrócenia, pokuty, świętych postanowień. Dobrze by było podjęć się w tym okresie zadania, które pozwoliłoby nam pokonać nasze słabości, złe przyzwyczajenia, nałogi. Wielu podejmuje konkretne działanie w celu wyeliminowania alkoholu, nikotyny, innych używek. Bardzo pomocnym w pokonywaniu naszych słabości będzie uczestnictwo w nabożeństwach pasyjnych: drodze krzyżowej, Gorzkich żalach. Rozważania Męki Pańskiej koncentrują naszą uwagę na cierpieniu Chrystusa, który czyni to z miłości do człowieka i dla jego odkupienia. Zapraszamy w najbliższy piątek na nabożeństwo drogi krzyżowej o godz. 7.30; 16.30 ( nabożeństwo dla dzieci); 17.30 i o godz. 19.00. Dziś rozważania Męki Chrystusa, Gorzkie Żale o godz. 17.30.

2. Dziś druga niedziela miesiąca. Ofiary złożone na tacę są przeznaczone na cele inwestycyjne. W dalszym ciągu regulujemy zobowiązania za remont kościoła filialnego w Świętem i domu "Caritas”. W związku z planowanym remontem ul. Krzywoustego jesteśmy zmuszeni podjąć jeszcze jedno wyzwanie wykonania izolacji pionowej i poziomej fundamentów "Organistówki”. Niestety stan techniczny fundamentów jest w opłakanym stanie, występuje zawilgocenie ścian. Bardzo prosimy o modlitwę w tej intencji. Wszystkim Ofiarodawcom - Kochanym Parafianom, Przyjaciołom Kolegiaty składamy staropolskie "Bóg zapłać”.

3. W poniedziałek o godz. 18:45 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum.

4. We wtorek po Mszy św. wieczornej rozpocznie się Jerycho Różańcowe, które potrwa do Mszy św. wieczornej w środę.

5. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że wkrótce w naszej świątyni parafialnej pojawi się nowy witraż poświęcony św. Jadwidze Śląskiej, patronce budujących się kościołów. Ofiarodawcami są Państwo Jadwiga i Zbigniew Waniakowie. Z całego serca Państwu za ten dar serca dziękujemy!

6. W dniach 30 września – 10 października br. planujemy pielgrzymkę autokarowo-samolotową do Lourdes, Fatimy i La Salette. Zapisy w zakrystii lub biurze parafialnym.


 
projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. NMP Królowej Świata

ul. B. Krzywoustego 12
73-110 Stargard Szczeciński
Woj. Zachodniopomorskie
Diecezja Szczecińsko-Kamieńska


Home | Wydarzenia | Galerie | O parafii | Kościoły | Nabożeństwa | LSO | Wspólnoty | Kontakt | Historia parafii | Ludzie parafii | D K F