Niech będzie pochwalony
Jezus Chrystus.

Witamy na stronie internetowej parafii rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.

Dziękujemy że nas odwiedziliście
i zapraszamy do częstych wizyt.

Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz i księża wikariusze.

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica


Zapraszamy na XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na polach Lednickich w sobotę 6 czerwca 2008 r. Koszt wyjazdu 50 zł. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do księdza Grzegorza.

Program Spotkania...

Strona informacyjna...strona główna
Dziś sobota, 23 marca 2019 r, imieniny: Feliksa, Konrada, Zbysławy

Ogłoszenia duszpasterskie na II! niedzielę Adwentu 15.12.2013 r.

1. W Adwencie Msze św. roratnie codziennie o godz. 7.00. Dla dzieci w tym tygodniu w środę i piątek o godz. 18.00. Dzieci przychodzą z lampionami.

2. Dzisiaj w III Niedzielę Adwentu w naszej wspólnocie parafialnej rozpoczynamy Rekolekcje które poprowadzi ks. kan. dr Krzysztof Łuszczek. Błogosławiony Jan Paweł II do Polaków, temat na każmy dzień, w niedzielę RODZINA, w poniedziałek PRACA, we wtorek WIARA. Msze św. w czasie rekolekcji w poniedziałek i wtorek o godz. 09.00 i 18.00.

3. W poniedziałek w ramach rekolekcji o godz. 18.00 zapraszamy wszystkich parafian na Mszę świętą wotywną i nabożeństwo do Ducha Świętego.

4. W środę ks. Gracjan obchodzi imieniny, serdecznie zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00. pamiętajmy o solenizancie w modlitwach osobistych.

5. W czwartek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie rodziców ministrantów, a w sobotę zapraszamy ministrantów i ich rodziców na spotkanie opłatkowe o godz. 19.30.

6. Dzisiaj o godz. 13.30 na Rynku Staromiejskim odbędzie się plenerowy koncert charytatywny pt. "Podziel się Wigilią-Kolęda Pod Szczęśliwą gwiazdą 2013" program wywieszony jest w gablotce, serdecznie zapraszamy. Na rynku Harcerze uroczyście wręczą światełko Betlejemskie władzą miasta i wszystkim ludziom dobrej woli.


 Ogłoszenia duszpasterskie na II niedzielę Adwentu 8.12.2013 r.

1. ADWENT - to czas radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie i poważnego przygotowania duszy do bliższego spotkania z Bogiem. Pamiętajmy o modlitwie, zaplanujmy spowiedź przedświąteczną.

2. Dzisiaj II Niedzielę Adwentu przeżywamy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. O godz. 11.00 na zakończenie Mszy św. będzie można przyjąć cudowny medalik Matki Bożej Niepokalanej. Poświęcenie medalików dla dzieci o godz. 12.30. W poniedziałek dodatkowa Msza św. o godz. 10.00 będzie odprawiona z Uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP.

3. W poczuciu solidarności z odradzającym się Kościołem za wschodnią granicą Polski oraz w trosce o naszych braci i siostry katolików, dzisiaj przeżywamy Dzień modlitw za Kościół na Wschodzie, który będziemy wspierać ofiarami, zbieranymi do puszek po Mszy św.

4. KATECHEZA DLA DOROSŁYCH. Zapraszamy wszystkich dorosłych na katechezę we wtorek po Mszy św. wieczornej.

5. W czwartek uroczysta Msza św. pontyfikalna pod przewodnictwem ks. Abp Andrzeja Dzięgi z okazji wizytacji kanonicznej, serdecznie zapraszamy wszystkich parafian o godz. 17.30.

6. Za tydzień w III Niedzielę Adwentu w naszej wspólnocie parafialnej rozpoczniemy Rekolekcje które poprowadzi ks. kan. dr Krzysztof Łuszczek. Błogosławiony Jan Paweł II do Polaków, temat na każmy dzień, w niedzielę RODZINA, w poniedziałek PRACA, we wtorek WIARA. Módlmy się o to, aby jak najwięcej osób skorzystało z Rekolekcji świętych.

7. W Adwencie Msze św. roratnie codziennie o godz. 7.00. Msza św. ranna w Adwencie w dużym kościele. Dla dzieci w poniedziałek, w środę i piątek o godz. 18.00. Dzieci przychodzą z lampionami.


 Ogłoszenia duszpasterskie na I niedzielę Adwentu 1.12.2013 r.

1. ADWENT - Okres Adwentu ma podwójny charakter: jest bowiem czasem przygotowania do uroczystości Bożego Narodzenia, przez którą wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi, jest też zarazem czasem, w którym nasza uwaga skierowana jest na oczekiwanie powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu czasów. Z tych dwóch powodów Adwent jest czasem świętego i radosnego oczekiwania.

2. Zapraszamy Członków Żywego Różańca na Mszę św. o godz. 11.00 i na spotkanie po Mszy w kaplicy.

3. W Adwencie Msze św. roratnie codziennie o godz. 7.00. Msza św. ranna w Adwencie w dużym kościele. Dla dzieci w poniedziałek, w środę i piątek o godz. 18.00. Dzieci przychodzą z lampionami.

4. Od dziś będzie można nabyć wigilijną świecę Caritasu. Mała świeca 5 zł. Świeca kula i duża świeca 15 zł. Kartki świąteczne w kościele i sklepiku. Wzorem lat ubiegłych, wystawione jest drzewko a na nim serduszka. Serdecznie prosimy wiernych z wrażliwym sercem o zrobienie paczki świątecznej dla dziecka. Ufundowaną paczkę wraz z serduszkiem należy złożyć do kosza pod drzewkiem do 15-go grudnia. Decyzję o przygotowaniu paczki podejmują jedynie osoby dorosłe. W dzisiejszą niedzielę po Mszy św. poświęcenie opłatków wigilijnych. Opłatki można nabyć w zakrystii, w sklepiku i w biurze parafialnym.

5. W tym tygodniu 1-szy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek zapraszamy na Mszę św. na godz. 18.00 ministrantów, lektorów, rodziców. Będziemy się modlić o powołania kapłańskie. W piątek o godz. 18.00 Msza św. wotywna o Najśw. Sercu Pana Jezusa. Chorych zapraszamy na Mszę św. na godz. 12.00 w południe, od godz. 17.00 okazja do spowiedzi. W sobotę o 18.00 Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi, po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do 21.00, zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej.

6. W tym tygodniu I piątek miesiąca, odwiedziny chorych z komunią św. w piątek i w sobotę według stałego porządku.


 Ogłoszenia duszpasterskie na XXXIII niedzielę roku 17.11.2013 r.

1. W dzisiejszą niedzielę na Mszach świętych o godz. 8.00 i 12.30 gościmy Jego Ekscelencję ks. Abp. Andrzeja Dzięgę, w ramach wizytacji kanonicznej.

W kończącym się Roku Wiary z godnie z wolą ks. Abp. Andrzeja Dzięgi od soboty, 16.11.2013 r. do soboty 23.11.2013 r. po wieczornej Mszy św. będziemy odmawiać Litanię do Chrystusa Króla z modlitwą osobistego uznania Jezusa Chrystusa jako Króla i Pana. Diecezjalne Zamknięcie Roku Wiary odbędzie się w sobotę, 23 listopada br., podczas Uroczystej Mszy Świętej o godz. 11.00 w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie. Liturgię poprzedzi czuwanie modlitewne od godz. 10.00. Ks. Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga zaprasza wszystkich do wspólnotowego dziękczynienia za łaski Roku Wiary, a szczególnie Kapłanów i delegacje każdej parafii. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy: katolików świeckich, rodziny, siostry zakonne wszystkich zgromadzeń, członków organizacji, stowarzyszeń, ruchów i wspólnot kościelnych z pocztami sztandarowymi, członków rad diecezjalnych, katechetów, duszpasterstwa akademickie, młodzież, dzieci, a w szczególny sposób członków Akcji Katolickiej i KSM, którzy złożą przysięgi.

2. W odpowiedzi na apel Ojca Świętego Franciszka dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej trwamy na modlitwie i duchowej jedności z cierpiącymi mieszkańcami Filipin. Po każdej Mszy świętej Caritas przeprowadzi zbiórkę do puszek na ten cel.

3. Modlitwa wypominkowa za naszych bliskich zmarłych codziennie o godz. 17.30.

4. W poniedziałek o godz. 18.00 zapraszamy wszystkich parafian na Mszę świętą wotywną i nabożeństwo do Ducha Świętego. Jest to propozycja kierowana również dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Zapraszamy was i waszych rodziców – abyśmy wszyscy mogli doświadczyć działania i żywej obecności Boga pośród nas.

5. KATECHEZA DLA DOROSŁYCH. Zapraszamy wszystkich dorosłych na katechezę we wtorek o godz. 18.30 po Mszy św. wieczornej.


 
projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. NMP Królowej Świata

ul. B. Krzywoustego 12
73-110 Stargard Szczeciński
Woj. Zachodniopomorskie
Diecezja Szczecińsko-Kamieńska


Home | Wydarzenia | Galerie | O parafii | Kościoły | Nabożeństwa | LSO | Wspólnoty | Kontakt | Historia parafii | Ludzie parafii | D K F