Niech będzie pochwalony
Jezus Chrystus.

Witamy na stronie internetowej parafii rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.

Dziękujemy że nas odwiedziliście
i zapraszamy do częstych wizyt.

Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz i księża wikariusze.

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica


Zapraszamy na XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na polach Lednickich w sobotę 6 czerwca 2008 r. Koszt wyjazdu 50 zł. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do księdza Grzegorza.

Program Spotkania...

Strona informacyjna...strona główna
Dziś źroda, 17 stycznia 2018 r, imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana

Ogłoszenia duszpasterskie na XX niedzielę roku 18.08.2013 r.

1. ODPUST PARAFIALNY - Zapraszamy dzisiaj na festyn po każdej Mszy św. W czwartek 22.08 będziemy obchodzić wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej. ODPUST PARAFIALNY z udziałem Kanoników Stargardzkiej Kapituły Kolegiackiej. Zapraszamy na uroczystą Msze św. Odpustową o godz. 18.00, koncelebrowaną z udziałem Jubilatów 25-lecia kapłaństwa ks. kan. Roberta Gołębiowskiego, ks. kan. Janusza Szczepaniaka - byłych wikariuszy kolegiaty, ks. kan. Wojciecha Helaka, parafianina. Z udziałem prepozyta Kapituły Kolegiaty Stargardzkiej z ks. prałatem Zygmuntem Zawitkowskim.

2. Dożynki Archidiecezjalne - Organizujemy wyjazd autokarem do Pyrzyc na Archidiecezjalne Dożynki. Są jeszcze wolne miejsca. Chętnych prosimy o zapisywanie się w zakrystii lub w biurze parafialnym. Wyjazd z parkingu za kościołem o godz. 13.00.

3. Dotarła do nas smutna informacja, że w piątek, 16 sierpnia 2013 r., w godzinach wieczornych, w swoim mieszkaniu w Choszcznie, zmarł ks. kan. Adolf Tarnowski, który w latach 1965-1970 był wikariuszem w naszej Parafii. Wolą zmarłego było, aby po jego śmierci ciało spoczęło na cmentarzu w Stargardzie. Plan uroczystości pogrzebowych jest następujący: jutro tj. w poniedziałek o godz. 9.30 - wprowadzenie trumny z ciałem Zmarłego Kapłana do kościoła pw. NMP Królowej Świata w Stargardzie oraz czuwanie modlitewne przy trumnie. O godz. 10.00 - Msza Święta pogrzebowa za Zmarłego Kapłana. Po liturgii odprowadzenie na cmentarz w Stargardzie i złożenie do grobu.

4. Zapraszamy w każdą środę na Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. Na Apel Jasnogórski zapraszamy w środę o godz. 21.00.

5. W tym tygodniu wspominamy: we wtorek św. Bernarda op dK, w środę św. Piusa X Pp, w czwartek Najśw. Maryi Panny Królowej, w sobotę św. Bartłomieja Ap.


 Ogłoszenia duszpasterskie na XIX niedzielę roku 11.08.2013 r.

1. W dzisiejszą niedzielę taca przeznaczona jest na KUL i Wydział Teologiczny US.

2. We wtorek 13 sierpnia po Mszy św. wieczornej Różaniec Fatimski i procesja światła. Na zakończenie Apel Jasnogórski.

3. W czwartek 15.08. w Uroczystość Wniebowzięcia NMP, Święto Wojska Polskiego, Msza święta za Ojczyznę o godz. 11.00.

4. Msze św. 15.08. w Uroczystość Wniebowzięcia NMP o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, i 18.00. W tym dniu na zakończenie każdej Mszy św. poświęcenie ziół leczniczych, kłosów zbóż, kwiatów, roślin zielonych.

5. ODPUST PARAFIALNY - Za tydzień w niedzielę zapraszamy na festyn po każdej Mszy św. W czwartek 22.08 będziemy obchodzić wspomn. Najśw. Maryi Panny Królowej. ODPUST PARAFIALNY z udziałem Kanoników Stargardzkiej Kapituły Kolegiackiej. Zapraszamy na uroczystą Msze św. Odpustową o godz. 18.00, koncelebrowaną z udziałem Jubilatów 25 lecia kapłaństwa ks. kan. Roberta Gołębiowskiego, ks. kan. Janusza Szczepaniaka-byłych wikariuszy kolegiaty, ks. kan. Wojciecha Helaka, parafianina. Z udziałem prepozyta Kapituły Kolegiaty Stargardzkiej z ks. prałatem Zygmuntem Zawitkowskim.

6. Dożynki Archidiecezjalne - w niedzielę, 25.08 w Pyrzycach odbędą się Centralne Uroczystości Dożynkowe, o godz. 14.00 nastąpi prezentacja wieńców dożynkowych a o godz. 15.00 Uroczysta Msza święta pod przewodnictwem ks. Abp Andrzeja Dzięgi. Organizujemy wyjazd autokarem do Pyrzyc z parkingu za kościołem o godz. 13.00. Chętnych prosimy o zapisywanie się w zakrystii lub w biurze parafialnym.


 Ogłoszenia duszpasterskie na XVIII niedzielę roku 04.08.2013 r.

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, na każdej Mszy świętej, w naszej wspólnocie parafialnej podejmujemy z racji na duchowe dobro, adorację Najświętszego Sakramentu.

2. Parafia NMP Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim zaprasza 15.08.2012r. na XXV Pieszą Pielgrzymkę do Sanktuarium MB Fatimskiej na Osiedlu Słonecznym w Szczecinie. Wymarsz o godz. 04.00 z Kolegiaty NMP Królowej Świata, zakończenie Mszą św. w Sanktuarium w Szczecinie o godz. 13.00.

3. W następną niedzielę taca przeznaczona jest na KUL i Wydział Teologiczny US.

4. Caritas naszej parafii organizuje akcję "Tornister Pełen Uśmiechów" polegającą na przygotowaniu wyprawek szkolnych dla dzieci. Tornistry zostaną przekazane ludziom dobrej woli którzy wyposażą w najbardziej potrzebne elementy wyprawki szkolnej ( są to m. inn. zeszyty, długopisy, ołówki, kredki, farby).

5. Zapraszamy w każdą środę na Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00, a po Nabożeństwie Msza święta. Na Apel Jasnogórski zapraszamy w środę o godz. 21.00.


 Ogłoszenia duszpasterskie na XVII niedzielę roku 28.07.2013 r.

1. Dzisiaj w Kościele w Polsce czytany jest Apel Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości na sierpień 2013 r.

2. Zapraszamy w każdą środę na Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00, a po Nabożeństwie Msza święta. Na Apel Jasnogórski zapraszamy o godz. 21.00.

3. W tym tygodniu 1-szy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek od godz. 17-18 będzie spowiadał penitencjarz naszej kolegiaty ks. kan. January Żelawski. W sposób szczególny zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 ministrantów, lektorów, rodziców. Będziemy się modlić prosząc Chrystusa Kapłana o świętość kapłanów, przygotowujących się do kapłaństwa i o powołania. W piątek o godz. 18.00 Msza św. wotywna o Najśw. Sercu Pana Jezusa. Chorych zapraszamy na Mszę św. na godz. 12.00 w południe. O 18.30 Litania do Serca Jezusowego. W sobotę Msza św. wieczorna o Niepokalanym Sercu Maryi, po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do 21.00, zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej.

4. W tym tygodniu I piątek miesiąca, odwiedziny chorych z komunią św. w piątek przez ks. Prałata i ks. Proboszcza.

5. W piątek o godz. 18.00 Msza święta wynagradzająca od Straży Honorowej. W przyszłą niedzielę na sumie parafialnej o godz. 11.00 Msza św. w intencji Żywego Różańca. Po Mszy św. spotkanie w kaplicy.

6. Caritas naszej parafii organizuje akcję "Tornister Pełen Uśmiechów" polegającą na przygotowaniu wyprawek szkolnych dla dzieci. Tornistry zostaną przekazane ludziom dobrej woli którzy wyposażą w najbardziej potrzebne elementy wyprawki szkolnej ( są to m. inn. zeszyty, długopisy, ołówki, kredki, farby).


 
projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. NMP Królowej Świata

ul. B. Krzywoustego 12
73-110 Stargard Szczeciński
Woj. Zachodniopomorskie
Diecezja Szczecińsko-Kamieńska

biuro@parafia.stargard.pl


Home | Wydarzenia | Galerie | O parafii | Kościoły | Nabożeństwa | LSO | Wspólnoty | Kontakt | Historia parafii | Ludzie parafii | D K F