Niech będzie pochwalony
Jezus Chrystus.

Witamy na stronie internetowej parafii rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.

Dziękujemy że nas odwiedziliście
i zapraszamy do częstych wizyt.

Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz i księża wikariusze.

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica


Zapraszamy na XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na polach Lednickich w sobotę 6 czerwca 2008 r. Koszt wyjazdu 50 zł. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do księdza Grzegorza.

Program Spotkania...

Strona informacyjna...strona główna
Dziś źroda, 16 października 2019 r, imieniny: Ambrożego, Florentyny, Gawła

Ogłoszenia Duszpasterskie. - niedziela 22 maja 2016 r.

1. W najbliższy czwartek 26.05. przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Boże Ciało. Tradycyjnie o godz. 9.30 zostanie odprawiona uroczysta Msza Św., po której wyruszy procesja do ołtarzy. Z Chrystusem ukrytym w Najświętszym Sakramencie wyruszymy ulicami naszej parafii. W tym dniu Msze Św. o godz. 8.00, 9.30 i 18.00.

2. W Uroczystość Bożego Ciała o godz. 12.30 wyruszy procesja ze Świętego do Strachocina. Na zakończenie procesji w Strachocinie przewidziana jest agapa.

3. W dniu 28.05.2016r. w Obrze nasz były parafianin diakon Tomasz Szura otrzyma w Obrze święcenia kapłańskie. Ks. Neoprezbiter odprawi swoją Mszę Św. prymicyjną 04.06.2016 r. o godz. 13.00. Zapraszamy do modlitwy w intencji naszego kapłana i do uczestnictwa w uroczystej liturgii prymicyjnej.

4. Wyjazd na nabożeństwo i modlitwę młodych w Lednicy organizuje p. Małgosia ze scholii. Wyjazd 4.06.! Zapraszamy!

5. Zapraszamy codziennie na nabożeństwo majowe po Mszy Św. o godz. 18.00. Codziennie także gromadzimy się przy figurze Matki Bożej o godz. 21.00 na Apelu Jasnogórskim. Modlimy się w intencji naszej Ojczyzny.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela Zesłania Ducha Św. 15 maja 2016 r.

1. Dziś Niedziela Zesłania Ducha Św. Uroczystość, która w swojej treści teologicznej przypomina nam narodzenie się Kościoła. Apostołowie wraz z Maryją otrzymują dar z Nieba. Łaskę zapowiedzianą przez Zmartwychwstałego Pana. Otwórzmy i my nasze serca na ten bezcenny dar i pozwólmy, aby łaska Ducha Św. przemieniła nasze życie.

2. Wyrażamy nasze podziękowania wszystkim rodzicom zarówno dzieci które przyjęły pierwszy raz Jezusa pod postacią chleba jak i dzieci rocznicowych za przygotowanie tych pięknych uroczystości. Szczególne podziękowanie kieruję do Pań Katechetek, które poświęciły wiele godzin na próby związane z przygotowaniami.

3. Zapraszamy codziennie na Mszę Św. wieczorną połączoną z nabożeństwem ku czci Najświętszej Maryi Panny.

4. Codziennie o godz. 21:00 gromadzimy się przy figurze Matki Bożej, aby uczestniczyć w Apelu Jasnogórskim. Modlimy się za przyczyną Maryi w intencji naszej Ojczyzny.

5. Tradycyjnie w naszej kolegiacie odbędzie się koncert śpiewów maryjnych. 21.05. zapraszamy o godz. 16:00. To wielkie wydarzenie dla naszej parafii, ale także dla wszystkich mieszkańców naszego miasta.

6. Pani Małgorzata z naszej scholii organizuje wyjazd na Spotkanie Młodych na Polach Lednickich 04.06.2016 r. Zainteresowanych prosimy o kontakt bezpośrednio u p. Małgosi lub w biurze parafialnym.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 8 maja 2016 r.

1. Jest to dzień wielkiej radości z faktu, że tak piękna grupa dzieci z naszej parafii przystąpiła dziś do I Komunii Św. Niech to wydarzenie przyczyni się do duchowego wzrostu nie tylko samych dzieci, ale także rodziców, krewnych, przyjaciół. Dzieci wraz z rodzicami zapraszamy na "biały tydzień” – codziennie o godz. 18.00 Msza Św. połączona z nabożeństwem majowym. Zapraszamy dzieci do zdjęć portretowych. 09.05. – 2 B, C godz. 17.20, 10.05. – 2 D, F godz. 17.20, 11.05. – 2 E, H godz. 17.20.

2. W przyszłą niedzielę o godz. 12.30 dzieci, które rok temu przystąpiły do I Komunii Św. będą miały swoją rocznicę. Okazja do spowiedzi św. dla dzieci rocznicowych i ich rodziców w sobotę od godz. 9.00.

3. Przez cały miesiąc maj zapraszamy na apel Jasnogórski przy figurze Matki Bożej. Jest to wyraz naszej miłości do Maryi i jednocześnie modlitwa za naszą Ojczyznę.

4. Zapraszamy na Jerycho Różańcowe. Rozpoczęcie 12.05. o godz. 18.00.

5. Procesja fatimska odbędzie się 13.05. Będziemy modlić się o pokój w naszych rodzinach.

6. Składamy serdeczne podziękowanie władzom naszego miasta, powiatu, służbom mundurowym: wojsku, policji, straży pożarnej, straży miejskiej, wszystkim pocztom sztandarowym, Chórowi Echo – Arioso i Orkiestrze z Domu Kolejarza w Stargardzie, zaproszonym gościom, naszym Parafianom za wspaniałe uczczenie Uroczystości Matki Bożej Królowej Polski. Bóg zapłać za wspólną modlitwę w intencji naszej Ojczyzny, Polski !


 Ogłoszenia Duszpasterskie - niedziela 1 maja 2016 r.

1. Dzisiaj o godz. 15.00 Nabożeństwo pokutno-błagalne połączone z przejściem przez Bramę Miłosierdzia. Na zakończenie nabożeństwa adoracja krzyża i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

2. W uroczystość Matki Bożej Królowej Polski zapraszamy na Msze Św. według stałego porządku: 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00. Msza Św. o godz. 11.00 w intencji naszej Ojczyzny. Modlimy się o pomyślność dla Polski i Polaków.

3. Nabożeństwa majowe: niedziele i uroczystość Matki Bożej Królowej Polski 17.30, w tygodniu po Mszy Św. wieczornej.

4. Codziennie apel Jasnogórski prze figurze M.B. o godz. 21.00.

5. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy do wspólnej modlitwy ministrantów, lektorów i ich rodziców. Prosić będziemy o nowe, liczne i święte powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.

6. W pierwszy piątek miesiąca o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi św. Ksiądz Prałat odwiedzi w tym dniu chorych.


 
projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. NMP Królowej Świata

ul. B. Krzywoustego 12
73-110 Stargard Szczeciński
Woj. Zachodniopomorskie
Diecezja Szczecińsko-Kamieńska


Home | Wydarzenia | Galerie | O parafii | Kościoły | Nabożeństwa | LSO | Wspólnoty | Kontakt | Historia parafii | Ludzie parafii | D K F