Niech będzie pochwalony
Jezus Chrystus.

Witamy na stronie internetowej parafii rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.

Dziękujemy że nas odwiedziliście
i zapraszamy do częstych wizyt.

Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz i księża wikariusze.

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica


Zapraszamy na XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na polach Lednickich w sobotę 6 czerwca 2008 r. Koszt wyjazdu 50 zł. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do księdza Grzegorza.

Program Spotkania...

Strona informacyjna...strona główna
Dziś źroda, 16 października 2019 r, imieniny: Ambrożego, Florentyny, Gawła

Ogłoszenia Duszpasterskie - niedziela 19 czerwca 2016 r.

1. Kończy się rok katechetyczny i szkolny. W najbliższy piątek dzieci, młodzież zakończą naukę. Zapraszamy na Mszę Św. 24.06.2016r. o godz. 18.00. Chcemy podziękować Bogu za wszystkie łaski – udzielone w minionym roku szkolnym: nauczycielom, wychowawcom, młodzieży, dzieciom.

2. W piątek także obchodzimy Uroczystość Narodzin św. Jana Chrzciciela. Msze Św. będą sprawowane w tych dniach o godz. 7.00 i 18.00. W tym dniu swój odpust parafialny przeżywa parafia Księży Chrystusowców.

3. Bardzo dziękujemy za ofiary złożone w II niedzielę miesiąca – tzw. taca inwestycyjna. Zebraliśmy sumę 3.958 zł. Jak widzimy prowadzone są prace przy naszej kolegiacie, ale także na plebanii. Zdaję sobie sprawę, że czasy są trudne i nie jest łatwo żyć, ale ufam, iż z pomocą wszystkich Parafian uda się nam przeprowadzić konieczne inwestycje. Wszystkim ofiarodawcom składam serdeczne, staropolskie - „Bóg zapłać”.

4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Z całą pewnością najnowsze egzemplarze „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego” dostarczą nam wszelkich cennych informacji na temat życia Kościoła w Polsce.

5. Wszystkim Drogim Parafianom udającym się na wakacje życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - niedziela 12 czerwca 2016 r.

1. Dziś druga niedziela miesiąca – taca zebrana przeznaczona jest na cele inwestycyjne. Kontynuujemy remont kapitalny plebanii polegający na wymianie instalacji elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej oraz przebudowie pomieszczeń mieszkalnych. Bóg zapłać wszystkim za pomoc w finansowaniu tej ważnej dla nas inwestycji. Jak widzimy trwają także prace związane z konserwacją wieży zachodniej. Czynimy wszystko, by nasza kolegiata piękniała i była prawdziwą perłą naszego miasta.

2. W przyszłą niedzielę parafialny zespół „Caritas” będzie prowadził zbiórkę do puszek na sfinansowanie wakacji dla dzieci z rodzin ubogich. Każdego roku dzięki ofiarom wiernych kilkaset dzieci może skorzystać z wypoczynku w różnych ośrodkach prowadzonych przez „Caritas”. Za każdy gest pomocy składam serdeczne „Bóg zapłać”.

3. W poniedziałek 13.06. o godz. 18.00 Msza Św. połączona z procesją fatimską. Chcemy łączyć się duchowo z Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej i wypraszać błogosławieństwo dla naszych Rodzin.

4. Zapraszamy na Jerycho Różańcowe. Rozpoczęcie dzisiaj po Mszy Św. wieczornej.

5. Zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy o godz. 18.00. Intencje i prośby do Matki Bożej prosimy składać do skarbony przy kaplicy Cudownej Ikony. W każdą środę do końca sierpnia zapraszamy na Apel Jasnogórski o godz. 21.00.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - niedziela 5 czerwca 2016 r.

1. Niedziela Dziękczynienia za odzyskanie przez Polskę niepodległości. W tym ważnym dla naszej historii dniu chcemy w sposób szczególny pamiętać o tych, którzy na przestrzeni wieków walczyli o wolną, niepodległą Polskę. Jak słyszeliśmy w liście Ks. Kardynała Nycza, w Warszawie wznoszone jest Wotum – Centrum Opatrzności Bożej. Zechciejmy, by przez złożenie ofiary do puszek – po Mszy Św. wesprzeć tę cenną inicjatywę.

2. Dzisiaj o godz. 15.00 zapraszamy na nabożeństwo pokutno-błagalne. Gromadzimy się przed bramą miłosierdzia, aby móc uzyskać dar odpustu zupełnego połączonego z przeżywaniem Roku Świętego – Roku Miłosierdzia.

3. W najbliższą środę 8.06. o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę Św. imieninową ks. Norberta.

4. Zapraszamy w niedzielę 12.06. na Jerycho Różańcowe. Rozpoczęcie po Mszy Św. o godz. 18.00. Zakończenie 13 czerwca przed Mszą Św. wieczorną.

5. Prosimy o podpisy na liście w obronie życia. Listy wyłożone są w sklepiku.

6. Biuro pielgrzymkowe Santiago organizuje pielgrzymkę do Włoch i Medjugorie. Więcej informacji u ks. Marcina.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - niedziela 29 maja 2016 r.

1. Gościmy dziś w naszej parafii kleryków Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie. Dzieląc się swoim świadectwem powołania, przybliżając młodym ludziom swoją drogę ku kapłaństwu, razem z nami modlą się o nowe, liczne, święte powołania do kapłaństwa.

2. Bóg zapłać wszystkim za przygotowanie Uroczystości Bożego Ciała. Procesja była przepiękną manifestacją i uwielbieniem Chrystusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie Ołtarza.

3. Najbliższy czwartek to pierwszy czwartek miesiąca. Modlimy się o nowe, liczne, święte powołania do kapłaństwa. Naszym dziękczynieniem ogarniamy wszystkich kapłanów, siostry zakonne, które pochodzą z naszej wspólnoty.

4. W pierwszy piątek miesiąca o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, od godz. 17.00 okazja do spowiedzi św. Ks. Prałat odwiedzi w tym dniu chorych z Najświętszym Sakramentem.

5. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na wspólną modlitwę o godz. 18.00. Księża wikariusze oraz ks. proboszcz odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.
W tym dniu o godz. 13.00 Ks. Tomasz Szura, oblat, odprawi Mszę Św. prymicyjną i udzieli nam błogosławieństwa. Gorąco zapraszamy na to dziękczynienie za dar kapłaństwa ks. Tomasza.


 
projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. NMP Królowej Świata

ul. B. Krzywoustego 12
73-110 Stargard Szczeciński
Woj. Zachodniopomorskie
Diecezja Szczecińsko-Kamieńska


Home | Wydarzenia | Galerie | O parafii | Kościoły | Nabożeństwa | LSO | Wspólnoty | Kontakt | Historia parafii | Ludzie parafii | D K F