Niech będzie pochwalony
Jezus Chrystus.

Witamy na stronie internetowej parafii rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.

Dziękujemy że nas odwiedziliście
i zapraszamy do częstych wizyt.

Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz i księża wikariusze.

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica


Zapraszamy na XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na polach Lednickich w sobotę 6 czerwca 2008 r. Koszt wyjazdu 50 zł. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do księdza Grzegorza.

Program Spotkania...

Strona informacyjna...strona główna
Dziś piątek, 19 kwietnia 2019 r, imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 23 grudnia 2018 r.

1. Rozpoczęliśmy w naszej Wspólnocie rekolekcje adwentowe, które prowadzi ks. dr Marek Eliasz. Rozważania adwentowe będziemy przeżywać przez trzy dni: dziś, w niedzielę Ogłoszenia Duszpasterskie. Niedziela 23 grudnia 2018 r.

1. Dziś czwarta niedziela adwentu, podczas Mszy św. okazja do spowiedzi św. Jutro tzn. w wigilię jest możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania od godz. 8.00 – 10.00

2. Przy wyjściu z kościoła można nabyć jeszcze poświęcone opłatki na stół wigilijny, chciejmy zachować tę piękną tradycję i po wspólnotowej modlitwie przed wieczerzą wigilijną połamać się tym białym chlebem na znak przebaczenia i wyrażenia naszej wzajemnej miłości i szacunku. Ofiary składane przy okazji opłatków przeznaczone są na utrzymanie naszego Wyższego Seminarium Duchownego. Harcerze rozprowadzają sianko na stół wigilijny.

3. Jutro, w wigilię Bożego Narodzenia, ostatnie roraty o godz. 7:00.

4. Tradycyjnie w wigilię Bożego Narodzenia celebrowane są Mszę św.- pasterski. W naszej Kolegiacie pasterki będą sprawowane o godz. 21.00; 22.30 i o godz. 24.00. Przed Mszą św. o północy zostanie poświęcony nowy witraż ufundowany przez Państwo Urszulę i Zdzisława Pałackich. Jesteśmy wdzięczni fundatorom za ich dar serca dla Kolegiaty. W Strachocinie i Świętem pasterki będą sprawowane o godz. 20.00

5. Jest nam bardzo miło zakomunikować, iż zostały zakupione nowe figury do żłóbka betlejemskiego. Dar serca złożyli Państwo Irena i Mirosław Łukomscy. To wielka radość dla nas! Bardzo dziękujemy za ten przemiły gest i jednocześnie dar dla naszej Kolegiaty! Msza św. w intencji Fundatorów będzie sprawowana 26.12. o godz. 18.00. Bardzo dziękujemy ks. Marcinowi Miczkule, który w tym roku wraz z woluntariuszami przygotował żłóbek i wystrój kościoła. Śmiało możemy powiedzieć, że takiego żłóbka w Stargardzie jeszcze nie było! Ks. Marcin również kontynuuje współpracę z ośrodkami wychowawczymi i dydaktycznymi, które także w tym roku przystroiły choinki. Z racji setnej rocznicy Niepodległości Polski przybrały kolory narodowe. Przedszkolakom, dzieciom, młodzieży, nauczycielom i wychowawcom za zaangażowanie z całego serca dziękujemy!


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 16 grudnia 2018 r.

1. Rozpoczęliśmy w naszej Wspólnocie rekolekcje adwentowe, które prowadzi ks. dr Marek Eliasz. Rozważania adwentowe będziemy przeżywać przez trzy dni: dziś, w niedzielę nauki rekolekcyjne na wszystkich Mszach św., poniedziałek Msze św. z nauką ogólną o godz. 9.00 i o godz. 18.00; oraz we wtorek o godz. 9.00 i wieczorem o godz. 18.00. Pół godziny przed Mszą św. i w czasie Eucharystii okazja do spowiedzi świętej. Wiernych ze Świętego i Strachocina zapraszamy w poniedziałek i wtorek na godzinę 17.00 do kościoła w Strachocinie.

2. Czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia jest szczególnie radosny. Temu przygotowaniu służą roraty. Codziennie od poniedziałku do piątku Msza św. roratnia o godzinie 6.30, a w sobotę o godzinie 7.00. Dzieci zapraszamy na Mszę św. roratnią w poniedziałek i środę na godz. 16.30.

3. Jutro po Mszy św. wieczornej nabożeństwo uwielbienia i modlitwa do Ducha Świętego o dary i łaski dla naszych rodzin, wspólnot. Będziemy się modlili o Boże błogosławieństwo dla nas, aby czas Bożego Narodzenia był owocny w duchowym przezywaniu Świąt.

4. W minioną niedzielę na cele inwestycyjne zebraliśmy sumę 7.364 zł. Regulujemy systematycznie zaległości związane z remontem domu Caritasu i kościoła filialnego w Świętem. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za zrozumienie i wsparcie dl podejmowanych prac. Wielu parafian tak wspaniałomyślnie i serdecznie podchodzi do podejmowanych projektów. To nas bardzo cieszy i motywuje do dalszej, efektywnej pracy. Wszystkim ofiarodawcom składamy podziękowanie i zapewniamy o naszej kapłańskiej modlitwie.
5. Dziś na wszystkich Mszach św. święcimy opłatki na stów wigilijny, a także sianko. Poświęcony chleb to symbol obecności Chrystusa. To na Jego przyjście się przygotowujemy, to On jest źródłem błogosławieństwa. Niech ten pobłogosławiony chleb zapewni nam, naszym bliskim obfitość Bożych łask podczas Świąt Bożego Narodzenia, a także w Nowym 2019 Roku. Ofiary składane przy okazji opłatków przeznaczone są na utrzymanie naszego Wyższego Seminarium Duchownego.

5. Od dziś Caritas parafialna rozprowadza świece na stół wigilijny w ramach „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Ta mała świeca na stole wigilijnym niech nam przypomina o tych, którzy nie mają tak wspaniałych świat, o biednych, opuszczonych, samotnych. Dzięki środkom uzyskanym ze sprzedaży tych świec każdego roku przekazywane są paczki świąteczne dla potrzebujących.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 9 grudnia 2018 r.

1. W nadchodzącym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: w czwartek 13.12- św. Łucji a w piątek św. Jana od Krzyża.

2. Trwamy w radosnym czasie oczekiwania na przyjście Zbawiciela, Adwencie. Cieszymy się bardzo, że na poranne Msze św. roratnie przychodzi tak wielu wiernych, młodzieży. Nasza schola pod dyrekcją p. Małgosi towarzyszy w radosnym przezywaniu Liturgii. Codziennie od poniedziałku do piątku Msza św. roratnia o godzinie 6.30, a w sobotę o godzinie 7.00. Dzieci zapraszamy na Mszę św. roratnią w poniedziałek i środę.

3. W przyszłą niedzielę rozpoczną się w naszej Wspólnocie rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. dr Marek Eliasz. Rozważania adwentowe będziemy przezywać przez trzy dni: niedzielę (na wszystkich Mszach św), poniedziałek o godz. 9.00 i o godz. 18.00; oraz we wtorek o godz. 9.00 i wieczorem o godz. 18.00. Wiernych ze Świętego i Strachocina zapraszamy w poniedziałek i wtorek na godzinę 17.00 do kościoła w Strachocinie.

4. Dziś druga niedziela miesiąca, ofiary złożone na tacę przeznaczone są na inwestycje w naszej parafii. Praktycznie zakończyliśmy renowację ściany południowej naszej Kolegiaty. Stoją co prawda jeszcze rusztowania, ale to już sprawa firmy budowlanej, która w najbliższym czasie zabierze swoje wyposażenie. Wojewódzki Konserwator Zabytków wyraził uznanie dla przeprowadzonych prac, podkreślając fachowość i pietyzm w odtworzeniu malowideł- laserunków w blendach. Cieszy również fakt, że zostały zamontowane nowe rynny.

5. Dziś na wszystkich Mszach św. święcimy opłatki na stów wigilijny, a także sianko. Podobnie jak święcimy pokarmy w Wielką Sobotę, aby spożyć śniadanie wielkanocne, tak i przed Bożym Narodzeniem święcimy opłatki, aby tym chlebem jedności i miłości połamać się z najbliższymi. Zatroszczmy się o to, aby ten poświęcony opłatek trafił, a także do osób chorych, cierpiących, samotnych. Ofiary składane przy okazji opłatków przeznaczone są na utrzymanie naszego Wyższego Seminarium Duchownego.

6. Od dziś Caritas parafialna rozprowadza świece na stół wigilijny w ramach „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Ta mała świeca na stole wigilijnym niech nam przypomina o tych, którzy nie mają tak wspaniałych świat, o biednych, opuszczonych, samotnych. Dzięki środkom uzyskanym ze sprzedaży tych świec każdego roku przekazywane są paczki świąteczne dla potrzebujących. Dziś można zabrać do domu papierową torbę, aby włożyć do niej produkty spożywcze o dłuższym terminie przydatności do spożycia. Panie z Caritasu podpowiedzą, co najlepiej włożyć do takiej torby.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 2 grudnia 2018 r.

1. W nadchodzącym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek św. Franciszka Ksawerego, w piątek św. Ambrożego.

2. Rozpoczęliśmy adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Jest piękną tradycją, oczekiwać narodzin Zbawiciela razem z Maryją. Codziennie od poniedziałku do piątku Msza św. roratnia o godzinie 6.30, a w sobotę o godzinie 7.00. Dzieci zapraszamy na Mszę św. roratnią w poniedziałek i środę na godz. 16.30. Niech uczestnictwo w tym wyjątkowym nabożeństwie przysłuży się do naszego duchowego odrodzenia.

3. Dziś na wszystkich Mszach św. święcimy opłatki na stów wigilijny, a także sianko. Podobnie jak święcimy pokarmy w Wielką Sobotę, aby spożyć śniadanie wielkanocne, tak i przed Bożym Narodzeniem święcimy opłatki, aby tym chlebem jedności i miłości połamać się z najbliższymi. Zatroszczmy się o to, aby ten poświęcony opłatek trafił, a także do osób chorych, cierpiących, samotnych. Ofiary składane przy okazji opłatków przeznaczone są na utrzymanie naszego Wyższego Seminarium Duchownego.

4. Cieszymy się, że od dzisiejszej niedzieli na nowo funkcjonuje nasz punkt „Caritas”. Jestem wdzięczny paniom, za poświęcony czas i przygotowanie tego miejsca, które służyć będzie naszej Wspólnocie. Od przyszłej niedzieli Caritas będzie rozprowadzała świece na stół wigilijny w ramach „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. W przyszłą niedzielę także będzie można zabrać papierową torbę, którą można wypełnić produktami spożywczymi, o dłuższym terminie do spożycia. Zebrana żywność zostanie przekazana potrzebującym. Bóg zapłać za ofiarne i wrażliwe na biedę ludzką serca!

5. W najbliższą sobotę obchodzić będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Maryja wybrana przez Boga na Matkę Zbawiciela została przez Stwórcę ustrzeżona od zmazy grzechu pierworodnego. W tym uroczystym dniu Msze św. w Kolegiacie będą sprawowane o godz. 7.00, 9.00 i wieczorem o godz. 18.00. O 17.15 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.


 
projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. NMP Królowej Świata

ul. B. Krzywoustego 12
73-110 Stargard Szczeciński
Woj. Zachodniopomorskie
Diecezja Szczecińsko-Kamieńska


Home | Wydarzenia | Galerie | O parafii | Kościoły | Nabożeństwa | LSO | Wspólnoty | Kontakt | Historia parafii | Ludzie parafii | D K F