Niech będzie pochwalony
Jezus Chrystus.

Witamy na stronie internetowej parafii rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.

Dziękujemy że nas odwiedziliście
i zapraszamy do częstych wizyt.

Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz i księża wikariusze.

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica


Zapraszamy na XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na polach Lednickich w sobotę 6 czerwca 2008 r. Koszt wyjazdu 50 zł. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do księdza Grzegorza.

Program Spotkania...

Strona informacyjna...strona główna
Dziś sobota, 21 września 2019 r, imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 11 września 2016 r.

1. W liturgii w najbliższą środę tj. 14.09 obchodzić będziemy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Natomiast w czwartek 15.09 wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.

2. Dziś druga niedziela miesiąca ofiary składane na tace przeznaczone są na cele inwestycyjne. Jak widzimy prace na wieży Kolegiaty dobiegają końca i jesteśmy szczęśliwi, że udało się pozyskać dodatkowe środki, aby odnowić w całości portal wejściowy. Wewnątrz kościoła wyremontowana została jedna z kaplic: wymieniono instalację elektryczną, położono nowy tynk, pomalowano ściany, ułożono posadzkę. Trwają prace na plebanii. Zakres podjętych zadań jest szeroki, ale dzięki wsparciu Kochanych Parafian można być pewnym, że wszystko zostanie ukończone na czas. Wszystkim ofiarodawcom składam serdeczne podziękowanie. Zapewniamy o naszej kapłańskiej modlitwie.

3. Został przeprowadzony przegląd instalacji przeciwpożarowej: wymienione zostały uszkodzone czujniki dymu, złożono nowe baterie. Nasza Kolegiata jest zabytkiem, w którym musi sprawienie funkcjonować system przeciw pożarowy. Koszt przeglądu i wymiany wspomnianych elementów wyniósł 9.000 zł. Bardzo dziękuję za zrozumienie dla wszystkich podejmowanych w parafii działań, także tych związanych z bezpieczeństwem naszej świątyni.

4. Przypominamy, że w każdą niedzielę o godz. 12.30 dzieci przygotowujące się do I. Komunii św. wraz z rodzicami, mają swoją Mszę św. inicjacyjną. Bardzo prosimy, aby rodzice wypełniali deklaracje zgłaszające dzieci do I Komunii św.. Naszym pragnieniem jest, aby dzieci klas III, które przystąpią do I Komunii św. 27.05.2017 roku dobrze były przygotowane na przeżycie tego najwspanialszego momentu, kiedy Chrystus pod postacią chleba zagości w ich sercu. Chcemy zachęcić szczególnie rodziców, aby razem z dziećmi podjęli to przygotowanie. Dzieci otrzymają indeksy, w których będą wklejały obrazki i tym samym potwierdzały swoją gotowość do jak najlepszego przygotowania do przyjęcia Chrystusa. Ufamy, razem z wszystkimi katechetami, że taka forma zachęci do systematyczności i przede wszystkim pobudzi całe rodziny do wspólnej modlitwy i przeżywania wspólnotowego Eucharystii.

5. Bardzo prosimy, aby młodzież pragnąca w przyszłym roku przystąpić do sakramentu bierzmowania zgłaszała się do ks. Marcina Kalaty po indeksy. Zapraszamy młodzież gimnazjalną na Mszę św. w każdą niedzielę o godzi, 9.30. Niech czas bezpośredniego przygotowania do przyjęcia darów Ducha Świętego w sakramencie bierzmowania, pobudzi młodzież do większej gorliwości gdy idzie o modlitwę osobistą i uczestnictwo w Liturgii.

6. Zapraszamy do modlitwy w ramach Jerycha Różańcowego. Rozpoczęcie modlitewnego czuwania 12.09 podczas Mszy św. i całodobowe czuwanie w kaplicy mariackiej do wieczora dnia następnego. Chciejmy się Kochani włączyć w tę modlitwę Kościoła i błagać w intencjach, które w sposób szczególny lezą nam na sercu.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 4 września 2016 r.


1. Dziś o godzinie 15.00 gromadzimy się przed bramą Miłosierdzia, aby uczestniczyć w nabożeństwie pokutno- błagalnym połączonym z możliwością uzyskania odpustu zupełnego. Podczas tego nabożeństwa modlić się będziemy również w intencji osób, które dopuściły się świętokradztwa. W Lipianach kilka dni temu złodzieje włamali się do kościoła parafialnego i wynieśli tabernakulum z Najświętszym Sakramentem. Znieważona została największa Świętość. Błagać będziemy Boga o miłosierdzie dla tych, którzy dopuścili się tego haniebnego czynu.

2. Za tydzień 2. Niedziela miesiąca. Ofiary, które będziemy składać na tacę przeznaczone są na cele inwestycyjne. Jak widzimy w dalszym ciągu prowadzone są prace na wieży kościoła, wewnątrz naszej świątyni i na plebanii.

3. Przypominamy, że w każdą niedzielę o godz. 12.30 dzieci przygotowujące się do I. Komunii św. wraz z rodzicami, mają swoją Mszę św. inicjacyjną. Bardzo prosimy, aby rodzice wypełniali deklaracje zgłaszające dzieci do I Komunii św.

4. Jest do nabycia najnowsza pasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny. Serdecznie zapraszamy do lektury. Chciejmy sięgać do gazet katolickich. Znajdziemy zawsze wiele ciekawych artykułów, które ubogacą naszą wiedzę na temat życia Kościoła w Polsce i w świecie.

5. Wszystkim solenizantom i Jubilatom, którzy obchodzą swoje uroczystości składamy nasze najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego, opieki świętych Patronów.

6. Wszystkim kochanym parafianom, miłym gościom uczestniczącym z nami na Eucharystii życzymy błogosławionej niedzieli i udanego tygodnia.

ks. dr Janusz Posadzy, proboszcz


 
 Ogłoszenia Duszpasterskie - niedziela 28 sierpnia 2016 r.

1. Tydzień temu przeżywaliśmy nasz odpust parafialny, który poprzedził fantastyczny festyn parafialny. Mam nadzieję, że wszystkim naszym parafianom festyn się podobał i wszystkie przygotowane potrawy, ciasto smakowały. Z całego serca chciałbym podziękować wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tego pięknego wydarzenia. Dopisała nam pogoda, mogliśmy cieszyć się występami Zespołu Folklorystycznego z Pęzina. Dziękuję za upieczenie wykwintnych ciast, które były sprzedawane. Wszyscy znamy te osoby, które już od wielu lat podejmują się organizacji festynu więc nie będziemy wymieniali ich imiennie, ale wszystkim z serca mówię: Bóg Wam zapłać.

2. Stargardzkie Stowarzyszenie Muzyczne „Cantore Gospel” zaprasza dziś do Parku Chrobrego na Koncert Finałowy „Stargard Gospel Days”. Rozpoczęcie koncertu o godzinie 17.00.

3. Serdecznie witamy w naszej parafii ks. Marcina Miczkułę, który będzie pracowała jako wikariusz. Otoczmy naszego nowego księdza życzliwością i naszą modlitwą. Ufam, że ks. Marcin będzie równie owocnie pracował jak w poprzedniej parafii. Ks. Marcin Miczkuła pochodzi z parafii pw. św. Rodziny ze Szczecina. Został wyświęcony na kapłana w 2010 roku i przed sześć lat posługiwał w parafii Niepokalanego Serca NMP w Barlinku.

4. 1.09 br. rozpoczniemy nowy rok szkolny i katechetyczny. Wieczorem o godz.18.00 uroczysta Eucharystia w intencji dzieci i młodzieży rozpoczynających naukę. W tym dniu wspominamy także wszystkich, którzy oddali swoje życie w obronie Ojczyzny.

5. W pierwszy czwartek miesiąca będziemy się modlili i intencji nowych, licznych powołań kapłańskich i zakonnych. Msza św. o godz. 18.00. Musimy więcej się modlić o nowe powołania kapłańskie, aby nie brakowało tych, którzy głosić będą Chrystusa Zmartwychwstałego.

6. W pierwszy piątek miesiąca o godz. 12. Msza św. w intencji chorych. O godzinie 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i medytacja w ciszy. Chciejmy w Roku Miłosierdzia znaleźć czas na osobistą modlitwę przed Chrystusem utajonym w Sakramencie Ołtarza. Od 17.00 okazja do spowiedzi św. Ks. Prałat odwiedzi chorych z Komunią św.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - niedziela 21 sierpnia 2016 r.

1. Dziś od godziny 9.00-16.00 przy naszym kościele odbywa się Festyn Odpustowy- zorganizowany przez parafialny zespół Caritas i przemiłych parafian, którzy przez przygotowanie ciasta i innych smakołyków chcą po prostu dzielić się radością wspólnoty. Zapraszamy więc na kawę, herbatę, ciasto. Wszyscy są mile widziani. Jutro o godzinie 18.00 Ks. bp Henryk Wejman sprawować będzie Mszę św. ku czci Patronki Naszej Parafii MB Królowej Świata. Zapraszam serdecznie na wspólne dziękczynienie. Podczas Mszy św. w roku, w którym wspominamy 1050 rocznicę chrztu Polski odnowimy nasze przyrzeczenia chrzcielne.

2. Bóg zapłać za ofiary złożone w drugą niedzielę miesiąca podczas tzw. „niedzieli inwestycyjnej”. Zebraliśmy sumę 4.954 zł. Bardzo dziękuję za szczodrość serca i zrozumienie dla prac podejmowanych w naszej Kolegiacie i plebanii. Wielu parafian poczuwa się do tego, aby wspierać dzieła renowacji naszych obiektów i to także dodaje mi sił i motywacji. Jak widzimy trwają dalsze prace renowacyjne wieży zachodniej. Ponad 10 pracowników pracuje nad elewacją, aby została gruntownie oczyszczona, zakonserwowana, ale również aby blendy stargardzkie na nowo odzyskały blask. Poza na naszej plebanii trwają prace wykończeniowe w biurze parafialnym. Wymieniana jest całkowicie instalacja wodna, kanalizacyjna, elektryczna. Możemy mówić o dużym szczęściu i łaskawości płynącej od samego Boga, że nasza plebania nie spaliła się. Wewnątrz poniemieckiej instalacji elektrycznej widoczne są liczne nadpalenia i widać, że dochodziło do zwarć instalacji elektrycznej. Teraz mamy nadzieję założona nowoczesna instalacja elektryczna będzie służyła przez kolejne lata. Chciałbym zapewnić, że wszystkich dobrodziejów, dobroczyńców, cierpiących ofiarujących swoje cierpienia w intencjach parafii wspominamy w naszej kapłańskiej modlitwie i polecamy miłości samego Boga.

3. W środę 24.08. o godz. 18.00 ks. Norbert Krawczyk odprawi Mszę św. dziękczynną za rok pracy w naszej Wspólnocie i niestety pożegna się z nami, gdyż ks. Abp Metropolita skierował go do parafii MB Fatimskiej w Dębnie. Jesteśmy mu bardzo wdzięczni za jego piękną posługę kapłańską, pełną uśmiechu i otwartości. Ks. Norbert opiekował się wspólnotą ministrantów, uczył w Liceum Ogólnokształcącym. Jestem mu osobiście wdzięczny za pomoc, kiedy przychodziłem do parafii, wykazywał wiele zainteresowania, aby wspomóc, doradzić i być obecnym. W przyszłą niedzielę przywitamy w naszej parafii ks. Marcina Miczkułę, który dotychczas posługiwał w Barlinku. Ufam, że ks. Marcin Miczuła będzie owocnie pracował dla dobra naszej Wspólnoty.

4. W piątek 26.08. Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Pamiętajmy, aby uczcić Matkę, która promieniuje na nasz Naród z Jasnej Góry. Uroczysta Msza św. o godz. 18.00 połączona z Aktem Zawierzenia Narodu Polskiego Matce Bożej. W piątek także wystawienie Najświętszego Sakramentu od godziny 15.00 i adoracja w ciszy. Od godziny 17.00 okazja do spowiedzi świętej. Przeżywamy Rok Święty, Rok Miłosierdzia, obyśmy wszyscy skorzystali z owoców tego wyjątkowego czasu. Osobiste nawrócenie, spowiedź święta, Komunia święta- to wszystko jest w zasięgu naszych możliwości, wystarczy pójść i rzucić się w ramiona Miłosiernego Boga.

5. Z całego serca dziękuję wszystkim naszym parafianom, za posprzątanie i przygotowanie naszej Kolegiaty na dzisiejszą niedzielę i odpust parafialny. Dbałość o naszą świątynię jest wyrazem miłości Kościoła Powszechnego. Pracy było bardzo dużo, gdyż przez całe wakacje wykonywane były prace archeologiczne, zostały usunięte przepierzenia drewniane z dwóch kaplic, został zbity tynk zmurszały w tychże kaplicach, nic więc dziwnego, że nazbierało się dużo kurzu. Ufam, że będzie przybywało osób, które poświęca parę godzin na posprzątanie naszej świątyni. Nam wszystkim powinno zależeć, aby Kolegiata Mariacka lśniła i przede wszystkim, by była miejscem modlitwy i medytacji.


 
projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. NMP Królowej Świata

ul. B. Krzywoustego 12
73-110 Stargard Szczeciński
Woj. Zachodniopomorskie
Diecezja Szczecińsko-Kamieńska


Home | Wydarzenia | Galerie | O parafii | Kościoły | Nabożeństwa | LSO | Wspólnoty | Kontakt | Historia parafii | Ludzie parafii | D K F