Niech będzie pochwalony
Jezus Chrystus.

Witamy na stronie internetowej parafii rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.

Dziękujemy że nas odwiedziliście
i zapraszamy do częstych wizyt.

Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz i księża wikariusze.

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica


Zapraszamy na XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na polach Lednickich w sobotę 6 czerwca 2008 r. Koszt wyjazdu 50 zł. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do księdza Grzegorza.

Program Spotkania...

Strona informacyjna...strona główna
Dziś wtorek, 21 maja 2019 r, imieniny: Jana, Moniki, Wiktora

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela Zesłania Ducha Św. 15 maja 2016 r.

1. Dziś Niedziela Zesłania Ducha Św. Uroczystość, która w swojej treści teologicznej przypomina nam narodzenie się Kościoła. Apostołowie wraz z Maryją otrzymują dar z Nieba. Łaskę zapowiedzianą przez Zmartwychwstałego Pana. Otwórzmy i my nasze serca na ten bezcenny dar i pozwólmy, aby łaska Ducha Św. przemieniła nasze życie.

2. Wyrażamy nasze podziękowania wszystkim rodzicom zarówno dzieci które przyjęły pierwszy raz Jezusa pod postacią chleba jak i dzieci rocznicowych za przygotowanie tych pięknych uroczystości. Szczególne podziękowanie kieruję do Pań Katechetek, które poświęciły wiele godzin na próby związane z przygotowaniami.

3. Zapraszamy codziennie na Mszę Św. wieczorną połączoną z nabożeństwem ku czci Najświętszej Maryi Panny.

4. Codziennie o godz. 21:00 gromadzimy się przy figurze Matki Bożej, aby uczestniczyć w Apelu Jasnogórskim. Modlimy się za przyczyną Maryi w intencji naszej Ojczyzny.

5. Tradycyjnie w naszej kolegiacie odbędzie się koncert śpiewów maryjnych. 21.05. zapraszamy o godz. 16:00. To wielkie wydarzenie dla naszej parafii, ale także dla wszystkich mieszkańców naszego miasta.

6. Pani Małgorzata z naszej scholii organizuje wyjazd na Spotkanie Młodych na Polach Lednickich 04.06.2016 r. Zainteresowanych prosimy o kontakt bezpośrednio u p. Małgosi lub w biurze parafialnym.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 8 maja 2016 r.

1. Jest to dzień wielkiej radości z faktu, że tak piękna grupa dzieci z naszej parafii przystąpiła dziś do I Komunii Św. Niech to wydarzenie przyczyni się do duchowego wzrostu nie tylko samych dzieci, ale także rodziców, krewnych, przyjaciół. Dzieci wraz z rodzicami zapraszamy na "biały tydzień” – codziennie o godz. 18.00 Msza Św. połączona z nabożeństwem majowym. Zapraszamy dzieci do zdjęć portretowych. 09.05. – 2 B, C godz. 17.20, 10.05. – 2 D, F godz. 17.20, 11.05. – 2 E, H godz. 17.20.

2. W przyszłą niedzielę o godz. 12.30 dzieci, które rok temu przystąpiły do I Komunii Św. będą miały swoją rocznicę. Okazja do spowiedzi św. dla dzieci rocznicowych i ich rodziców w sobotę od godz. 9.00.

3. Przez cały miesiąc maj zapraszamy na apel Jasnogórski przy figurze Matki Bożej. Jest to wyraz naszej miłości do Maryi i jednocześnie modlitwa za naszą Ojczyznę.

4. Zapraszamy na Jerycho Różańcowe. Rozpoczęcie 12.05. o godz. 18.00.

5. Procesja fatimska odbędzie się 13.05. Będziemy modlić się o pokój w naszych rodzinach.

6. Składamy serdeczne podziękowanie władzom naszego miasta, powiatu, służbom mundurowym: wojsku, policji, straży pożarnej, straży miejskiej, wszystkim pocztom sztandarowym, Chórowi Echo – Arioso i Orkiestrze z Domu Kolejarza w Stargardzie, zaproszonym gościom, naszym Parafianom za wspaniałe uczczenie Uroczystości Matki Bożej Królowej Polski. Bóg zapłać za wspólną modlitwę w intencji naszej Ojczyzny, Polski !


 Ogłoszenia Duszpasterskie - niedziela 1 maja 2016 r.

1. Dzisiaj o godz. 15.00 Nabożeństwo pokutno-błagalne połączone z przejściem przez Bramę Miłosierdzia. Na zakończenie nabożeństwa adoracja krzyża i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

2. W uroczystość Matki Bożej Królowej Polski zapraszamy na Msze Św. według stałego porządku: 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00. Msza Św. o godz. 11.00 w intencji naszej Ojczyzny. Modlimy się o pomyślność dla Polski i Polaków.

3. Nabożeństwa majowe: niedziele i uroczystość Matki Bożej Królowej Polski 17.30, w tygodniu po Mszy Św. wieczornej.

4. Codziennie apel Jasnogórski prze figurze M.B. o godz. 21.00.

5. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy do wspólnej modlitwy ministrantów, lektorów i ich rodziców. Prosić będziemy o nowe, liczne i święte powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.

6. W pierwszy piątek miesiąca o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi św. Ksiądz Prałat odwiedzi w tym dniu chorych.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - niedziela 24 kwietnia 2016 r.

1. W niedzielę 1.05. br. o godz. 15.00, w pierwszą niedzielę miesiąca gromadzimy się przed Bramą Miłosierdzia, aby uczestniczyć w nabożeństwie eucharystycznym, podczas którego będzie można uzyskać odpust zupełny. Podczas adoracji krzyża wszyscy obecni zostaną pobłogosławieni Najświętszym Sakramentem.

2. W Uroczystość NMP Królowej Polski 3 Maja Msze Św. w naszej świątyni będą sprawowane według porządku niedzielnego. O godz. 11.00 uroczysta suma. Będziemy modlili się w intencji naszej Ojczyzny, prosząc o zgodę i jedność Polaków.

3. Tradycyjnie w miesiącu maju zapraszamy na nabożeństwo ku czci Najświętszej Maryi Panny. Po każdej Mszy Św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania loretańska.

4. Zapraszamy w każdą środę na nabożeństwo ku Czci NMP Nieustającej Pomocy. Za wstawiennictwem Matki Bożej modlimy się w intencjach poleconych przez parafian. Prośby i podziękowania można składać do skarbony przy Cudownym Obrazie Matki Bożej.

5. I Komunia Święta będzie w naszej wspólnocie parafialnej 08.05. o godz. 11.00. Otoczmy dzieci, rodziców, krewnych naszą modlitwą, aby dzień I Komunii Świętej był momentem odrodzenia życia chrześcijańskiego, nie tylko dzieci przyjmujących Pana Jezusa, ale także całej naszej parafii.

6. 27.04. o godz. 16.00 J. E. Ks. Abp. Andrzej Dzięga udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży i dorosłym. Chciejmy zaplanować sobie czas, aby uczestniczyć w naszym radosnym święcie, kiedy młodzi ludzi otrzymają dary Ducha Św.


 
projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. NMP Królowej Świata

ul. B. Krzywoustego 12
73-110 Stargard Szczeciński
Woj. Zachodniopomorskie
Diecezja Szczecińsko-Kamieńska


Home | Wydarzenia | Galerie | O parafii | Kościoły | Nabożeństwa | LSO | Wspólnoty | Kontakt | Historia parafii | Ludzie parafii | D K F