Niech będzie pochwalony
Jezus Chrystus.

Witamy na stronie internetowej parafii rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.

Dziękujemy że nas odwiedziliście
i zapraszamy do częstych wizyt.

Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz i księża wikariusze.

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica


Zapraszamy na XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na polach Lednickich w sobotę 6 czerwca 2008 r. Koszt wyjazdu 50 zł. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do księdza Grzegorza.

Program Spotkania...

Strona informacyjna...strona główna
Dziś źroda, 21 sierpnia 2019 r, imieniny: Franciszka, Kazimiery, Ruty

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 18 września 2016 r.


1. Konferencja Episkopatu Polski zdecydowała, aby we wszystkich kościołach w Polsce przeprowadzić zbiórkę dla poszkodowanych w trzęsieniu ziemi we Włoszech. Po Mszy św. będzie taka możliwość, abyśmy wspomogli tych, którzy ucierpieli podczas tego tragicznego wydarzenia.

2. Z całego serca dziękuję za ofiary złożone w minioną niedzielę na cele inwestycyjne. Zebraliśmy sumę 5.832 zł Jest to znaczna kwota i świadczy, że naszym Parafianom zależy, aby nasza Kolegiata piękniała i była ozdobą miasta. Wszystkich Ofiarodawców otaczamy naszą modlitwą.

3. Bardzo prosimy rodziców dzieci klas III o wypełnianie deklaracji przed przyjęciem dziecka do grupy komunijnej. Zależy nam, aby dzieci i rodzice wspólnie uczestniczyli w bezpośrednim przygotowaniu do I Komunii św.

4. W najbliższą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 12:30 zostaną poświęcone tornistry dzieci, które rozpoczęły nowy rok szkolny. Będziemy się modlili, aby dla wszystkich dzieci ten rok był udany i szczęśliwy, a dla nauczycieli i wychowawców był źródłem satysfakcji.

5. W każdą środę od 17:00 do 18:00 czynna jest nasza biblioteka parafialna. Serdecznie zapraszamy do korzystania z tej sposobności wypożyczenia książek i uprzyjemniania sobie wypoczynku.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 11 września 2016 r.

1. W liturgii w najbliższą środę tj. 14.09 obchodzić będziemy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Natomiast w czwartek 15.09 wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.

2. Dziś druga niedziela miesiąca ofiary składane na tace przeznaczone są na cele inwestycyjne. Jak widzimy prace na wieży Kolegiaty dobiegają końca i jesteśmy szczęśliwi, że udało się pozyskać dodatkowe środki, aby odnowić w całości portal wejściowy. Wewnątrz kościoła wyremontowana została jedna z kaplic: wymieniono instalację elektryczną, położono nowy tynk, pomalowano ściany, ułożono posadzkę. Trwają prace na plebanii. Zakres podjętych zadań jest szeroki, ale dzięki wsparciu Kochanych Parafian można być pewnym, że wszystko zostanie ukończone na czas. Wszystkim ofiarodawcom składam serdeczne podziękowanie. Zapewniamy o naszej kapłańskiej modlitwie.

3. Został przeprowadzony przegląd instalacji przeciwpożarowej: wymienione zostały uszkodzone czujniki dymu, złożono nowe baterie. Nasza Kolegiata jest zabytkiem, w którym musi sprawienie funkcjonować system przeciw pożarowy. Koszt przeglądu i wymiany wspomnianych elementów wyniósł 9.000 zł. Bardzo dziękuję za zrozumienie dla wszystkich podejmowanych w parafii działań, także tych związanych z bezpieczeństwem naszej świątyni.

4. Przypominamy, że w każdą niedzielę o godz. 12.30 dzieci przygotowujące się do I. Komunii św. wraz z rodzicami, mają swoją Mszę św. inicjacyjną. Bardzo prosimy, aby rodzice wypełniali deklaracje zgłaszające dzieci do I Komunii św.. Naszym pragnieniem jest, aby dzieci klas III, które przystąpią do I Komunii św. 27.05.2017 roku dobrze były przygotowane na przeżycie tego najwspanialszego momentu, kiedy Chrystus pod postacią chleba zagości w ich sercu. Chcemy zachęcić szczególnie rodziców, aby razem z dziećmi podjęli to przygotowanie. Dzieci otrzymają indeksy, w których będą wklejały obrazki i tym samym potwierdzały swoją gotowość do jak najlepszego przygotowania do przyjęcia Chrystusa. Ufamy, razem z wszystkimi katechetami, że taka forma zachęci do systematyczności i przede wszystkim pobudzi całe rodziny do wspólnej modlitwy i przeżywania wspólnotowego Eucharystii.

5. Bardzo prosimy, aby młodzież pragnąca w przyszłym roku przystąpić do sakramentu bierzmowania zgłaszała się do ks. Marcina Kalaty po indeksy. Zapraszamy młodzież gimnazjalną na Mszę św. w każdą niedzielę o godzi, 9.30. Niech czas bezpośredniego przygotowania do przyjęcia darów Ducha Świętego w sakramencie bierzmowania, pobudzi młodzież do większej gorliwości gdy idzie o modlitwę osobistą i uczestnictwo w Liturgii.

6. Zapraszamy do modlitwy w ramach Jerycha Różańcowego. Rozpoczęcie modlitewnego czuwania 12.09 podczas Mszy św. i całodobowe czuwanie w kaplicy mariackiej do wieczora dnia następnego. Chciejmy się Kochani włączyć w tę modlitwę Kościoła i błagać w intencjach, które w sposób szczególny lezą nam na sercu.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 4 września 2016 r.


1. Dziś o godzinie 15.00 gromadzimy się przed bramą Miłosierdzia, aby uczestniczyć w nabożeństwie pokutno- błagalnym połączonym z możliwością uzyskania odpustu zupełnego. Podczas tego nabożeństwa modlić się będziemy również w intencji osób, które dopuściły się świętokradztwa. W Lipianach kilka dni temu złodzieje włamali się do kościoła parafialnego i wynieśli tabernakulum z Najświętszym Sakramentem. Znieważona została największa Świętość. Błagać będziemy Boga o miłosierdzie dla tych, którzy dopuścili się tego haniebnego czynu.

2. Za tydzień 2. Niedziela miesiąca. Ofiary, które będziemy składać na tacę przeznaczone są na cele inwestycyjne. Jak widzimy w dalszym ciągu prowadzone są prace na wieży kościoła, wewnątrz naszej świątyni i na plebanii.

3. Przypominamy, że w każdą niedzielę o godz. 12.30 dzieci przygotowujące się do I. Komunii św. wraz z rodzicami, mają swoją Mszę św. inicjacyjną. Bardzo prosimy, aby rodzice wypełniali deklaracje zgłaszające dzieci do I Komunii św.

4. Jest do nabycia najnowsza pasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny. Serdecznie zapraszamy do lektury. Chciejmy sięgać do gazet katolickich. Znajdziemy zawsze wiele ciekawych artykułów, które ubogacą naszą wiedzę na temat życia Kościoła w Polsce i w świecie.

5. Wszystkim solenizantom i Jubilatom, którzy obchodzą swoje uroczystości składamy nasze najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego, opieki świętych Patronów.

6. Wszystkim kochanym parafianom, miłym gościom uczestniczącym z nami na Eucharystii życzymy błogosławionej niedzieli i udanego tygodnia.

ks. dr Janusz Posadzy, proboszcz


 
 Ogłoszenia Duszpasterskie - niedziela 28 sierpnia 2016 r.

1. Tydzień temu przeżywaliśmy nasz odpust parafialny, który poprzedził fantastyczny festyn parafialny. Mam nadzieję, że wszystkim naszym parafianom festyn się podobał i wszystkie przygotowane potrawy, ciasto smakowały. Z całego serca chciałbym podziękować wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tego pięknego wydarzenia. Dopisała nam pogoda, mogliśmy cieszyć się występami Zespołu Folklorystycznego z Pęzina. Dziękuję za upieczenie wykwintnych ciast, które były sprzedawane. Wszyscy znamy te osoby, które już od wielu lat podejmują się organizacji festynu więc nie będziemy wymieniali ich imiennie, ale wszystkim z serca mówię: Bóg Wam zapłać.

2. Stargardzkie Stowarzyszenie Muzyczne „Cantore Gospel” zaprasza dziś do Parku Chrobrego na Koncert Finałowy „Stargard Gospel Days”. Rozpoczęcie koncertu o godzinie 17.00.

3. Serdecznie witamy w naszej parafii ks. Marcina Miczkułę, który będzie pracowała jako wikariusz. Otoczmy naszego nowego księdza życzliwością i naszą modlitwą. Ufam, że ks. Marcin będzie równie owocnie pracował jak w poprzedniej parafii. Ks. Marcin Miczkuła pochodzi z parafii pw. św. Rodziny ze Szczecina. Został wyświęcony na kapłana w 2010 roku i przed sześć lat posługiwał w parafii Niepokalanego Serca NMP w Barlinku.

4. 1.09 br. rozpoczniemy nowy rok szkolny i katechetyczny. Wieczorem o godz.18.00 uroczysta Eucharystia w intencji dzieci i młodzieży rozpoczynających naukę. W tym dniu wspominamy także wszystkich, którzy oddali swoje życie w obronie Ojczyzny.

5. W pierwszy czwartek miesiąca będziemy się modlili i intencji nowych, licznych powołań kapłańskich i zakonnych. Msza św. o godz. 18.00. Musimy więcej się modlić o nowe powołania kapłańskie, aby nie brakowało tych, którzy głosić będą Chrystusa Zmartwychwstałego.

6. W pierwszy piątek miesiąca o godz. 12. Msza św. w intencji chorych. O godzinie 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i medytacja w ciszy. Chciejmy w Roku Miłosierdzia znaleźć czas na osobistą modlitwę przed Chrystusem utajonym w Sakramencie Ołtarza. Od 17.00 okazja do spowiedzi św. Ks. Prałat odwiedzi chorych z Komunią św.


 
projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. NMP Królowej Świata

ul. B. Krzywoustego 12
73-110 Stargard Szczeciński
Woj. Zachodniopomorskie
Diecezja Szczecińsko-Kamieńska


Home | Wydarzenia | Galerie | O parafii | Kościoły | Nabożeństwa | LSO | Wspólnoty | Kontakt | Historia parafii | Ludzie parafii | D K F