Niech będzie pochwalony
Jezus Chrystus.

Witamy na stronie internetowej parafii rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.

Dziękujemy że nas odwiedziliście
i zapraszamy do częstych wizyt.

Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz i księża wikariusze.

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica


Zapraszamy na XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na polach Lednickich w sobotę 6 czerwca 2008 r. Koszt wyjazdu 50 zł. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do księdza Grzegorza.

Program Spotkania...

Strona informacyjna...strona główna
Dziś czwartek, 18 kwietnia 2019 r, imieniny: Apoloniusza, Bogusławy,

Ogłoszenia Duszpasterskie - niedziela 3 lipca 2016 r.

1. Dziś o godz. 15.00 gromadzimy się przed bramą miłosierdzia, a następnie rozpocznie się nabożeństwo pokutno – błagalne z racji Roku Świętego. Przechodząc przez bramę miłosierdzia i modląc się w intencjach Ojca Św. możemy uzyskać odpust zupełny. Gorąco zapraszamy na to modlitewne czuwanie.

2. W przyszłą niedzielę tzw. „drugą niedzielę” miesiąca składamy ofiary przeznaczone na cele inwestycyjne. Trwają prace remontowe na plebanii. Należało wymienić: całą instalację elektryczną, wodno – kanalizacyjną, gazową. Zakres prac jest bardzo szeroki. Poza tym, trwają prace związane z odnowieniem elewacji kolegiaty. Bóg zapłać za ofiary składane na ten cel. Dzięki życzliwości naszych parafian, władz naszego miasta, możliwe jest podjęcie dalszych prac.

3. Biuro parafialne czynne jest we wtorki, czwartki od godz. 16.00 – 17.00 i w soboty od 10.00 – 12.00. W sprawach związanych z pogrzebem bardzo prosimy o kontakt po Mszy Św. wieczornej.

4. Wszystkim naszym drogim Parafianom udającym się na wakacje życzymy dobrego i przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku. Jako duszpasterze zapewniamy o naszej łączności modlitewnej.

5. Wszystkim solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy nasze najlepsze i najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa i opieki św. Patronów.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - niedziela 26 czerwca 2016 r.

1. Rozpoczął się czas wakacji, wypoczynku. Wszystkim udającym się na urlopy życzymy dobrej regeneracji sił. Serdecznie witamy także w naszym kościele miłych gości, którzy są z nami na Eucharystii.

2. W najbliższy czwartek o godz. 18.00 modlić się będziemy o nowe, liczne i święte powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Zapraszamy na tę Mszę Św. wszystkich, a w szczególności ministrantów, lektorów oraz ich rodziców.

3. W pierwszy piątek miesiąca o godz. 12.00 Msza Św. w intencji Chorych. O godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i od godz. 17.00 okazja do spowiedzi św. W tym dniu Ks. Prałat odwiedzi chorych z posługą sakramentalną.

4. W pierwszą sobotę miesiąca Ks. Proboszcz i Ks. Norbert odwiedzą chorych i udzielą Komunii Św.

5. W niedzielę o godz. 11.00 Uroczysta Msza Św. dla członków Żywego Różańca. Po Mszy Św. wymiana tajemnic różańcowych.

6. W środę 29.06. obchodzimy Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu modlimy się szczególnie w intencji Ojca Świętego Franciszka. W tym dniu taca przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - niedziela 19 czerwca 2016 r.

1. Kończy się rok katechetyczny i szkolny. W najbliższy piątek dzieci, młodzież zakończą naukę. Zapraszamy na Mszę Św. 24.06.2016r. o godz. 18.00. Chcemy podziękować Bogu za wszystkie łaski – udzielone w minionym roku szkolnym: nauczycielom, wychowawcom, młodzieży, dzieciom.

2. W piątek także obchodzimy Uroczystość Narodzin św. Jana Chrzciciela. Msze Św. będą sprawowane w tych dniach o godz. 7.00 i 18.00. W tym dniu swój odpust parafialny przeżywa parafia Księży Chrystusowców.

3. Bardzo dziękujemy za ofiary złożone w II niedzielę miesiąca – tzw. taca inwestycyjna. Zebraliśmy sumę 3.958 zł. Jak widzimy prowadzone są prace przy naszej kolegiacie, ale także na plebanii. Zdaję sobie sprawę, że czasy są trudne i nie jest łatwo żyć, ale ufam, iż z pomocą wszystkich Parafian uda się nam przeprowadzić konieczne inwestycje. Wszystkim ofiarodawcom składam serdeczne, staropolskie - „Bóg zapłać”.

4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Z całą pewnością najnowsze egzemplarze „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego” dostarczą nam wszelkich cennych informacji na temat życia Kościoła w Polsce.

5. Wszystkim Drogim Parafianom udającym się na wakacje życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - niedziela 12 czerwca 2016 r.

1. Dziś druga niedziela miesiąca – taca zebrana przeznaczona jest na cele inwestycyjne. Kontynuujemy remont kapitalny plebanii polegający na wymianie instalacji elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej oraz przebudowie pomieszczeń mieszkalnych. Bóg zapłać wszystkim za pomoc w finansowaniu tej ważnej dla nas inwestycji. Jak widzimy trwają także prace związane z konserwacją wieży zachodniej. Czynimy wszystko, by nasza kolegiata piękniała i była prawdziwą perłą naszego miasta.

2. W przyszłą niedzielę parafialny zespół „Caritas” będzie prowadził zbiórkę do puszek na sfinansowanie wakacji dla dzieci z rodzin ubogich. Każdego roku dzięki ofiarom wiernych kilkaset dzieci może skorzystać z wypoczynku w różnych ośrodkach prowadzonych przez „Caritas”. Za każdy gest pomocy składam serdeczne „Bóg zapłać”.

3. W poniedziałek 13.06. o godz. 18.00 Msza Św. połączona z procesją fatimską. Chcemy łączyć się duchowo z Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej i wypraszać błogosławieństwo dla naszych Rodzin.

4. Zapraszamy na Jerycho Różańcowe. Rozpoczęcie dzisiaj po Mszy Św. wieczornej.

5. Zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy o godz. 18.00. Intencje i prośby do Matki Bożej prosimy składać do skarbony przy kaplicy Cudownej Ikony. W każdą środę do końca sierpnia zapraszamy na Apel Jasnogórski o godz. 21.00.


 
projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. NMP Królowej Świata

ul. B. Krzywoustego 12
73-110 Stargard Szczeciński
Woj. Zachodniopomorskie
Diecezja Szczecińsko-Kamieńska


Home | Wydarzenia | Galerie | O parafii | Kościoły | Nabożeństwa | LSO | Wspólnoty | Kontakt | Historia parafii | Ludzie parafii | D K F