Niech będzie pochwalony
Jezus Chrystus.

Witamy na stronie internetowej parafii rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.

Dziękujemy że nas odwiedziliście
i zapraszamy do częstych wizyt.

Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz i księża wikariusze.

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica


Zapraszamy na XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na polach Lednickich w sobotę 6 czerwca 2008 r. Koszt wyjazdu 50 zł. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do księdza Grzegorza.

Program Spotkania...

Strona informacyjna...strona główna
Dziś źroda, 16 października 2019 r, imieniny: Ambrożego, Florentyny, Gawła

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 25 grudnia 2016 r.

1. Uroczystość Bożego Narodzenia skłania nasze serca ku tajemnicy wcielenia Słowa, które „stało się ciałem”. Pochylamy się nad żłóbkiem betlejemskim pragnąc zobaczyć w nim maleńkiego Jezusa. Niech Boża Dziecina obdarza potrzebnymi łaskami, ale przede wszystkim niech wnosi Boży pokój i radość do naszych serc.

2. Z całego serca dziękuję wszystkim Kochanym Parafianom, iż w dniach poprzedzających Boże Narodzenie przynieśli i ofiarowali – za pośrednictwem naszej parafialnej „Caritas” – konkretną pomoc dla rodzin potrzebujących. Setki kilogramów żywności, środki czystości, słodyczy. Te dary serca zostały zapakowane oraz dostarczone osobom biednym i samotnym. To zdziałały cudowne ręce naszych niezłomnych współpracowników „Caritas”. Na ręce Pani Ireny składam moje najszczersze podziękowanie za tę dyspozycję i pomoc wszystkim działającym w naszej parafialnej „Caritas”.

3. Bóg zapłać wszystkim Paniom i Panom, którzy w miniony czwartek poświęcili swój czas, aby przygotować nasz kościół na święta. Kolegiata jest ogromna, ale potu i łez nikt nie żałował, aby na Boże Narodzenie nasz świątynia lśniła. Księżom Wikariuszom jestem bardzo wdzięczny za przygotowanie wraz z lektorami, ministrantami i młodzieżą złóbka betlejemskiego. Jedno możemy powiedzieć – jest w innym miejscu niż zwykle. Choinki przy żłóbku oprócz wartości estetycznej mają znaczenie symboliczne, bowiem oznaczają poszczególne kontynenty: biała udekorowana przez uczniów Szkoły Podstawowej w Strachocinie symbolizuje Europę; zielona udekorowana przez uczniów II Liceum Ogólnokształcącego symbolizuje Afrykę; żółta udekorowana przez uczniów Przedszkola i Szkoły Podstawowej Uśmiech oraz Ośrodka Rehabilitacyjno- Edukacyjno-Wychowawczego symbolizuje Azję; niebieska udekorowana przez Szkołę Podstawową nr 5 symbolizuje Australię i Oceanię; czerwona udekorowana przez Przedszkole Miejskie nr 2 symbolizuje obie Ameryki.

4. Jutro w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia Msze św. według porządku niedzielnego. W tym dniu chcemy wesprzeć naszymi ofiarami Katolicki Uniwersytet Lubelski.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 18 grudnia 2016 r.

1. Rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe, jest to nasze bezpośrednie przygotowanie do wigilii i Świąt Bożego Narodzenia. Otwierajmy nasze serce na słowo Boże, szukajmy światła płynącego od Boga, aby rozświetliło nasze serca i umysły. Zapraszamy serdecznie w poniedziałek, wtorek i środę na nauki rekolekcyjne o godz. 9:00 i 18:00. Nauka rekolekcyjna w Strachocinie i Świętym o godz. 16:30. W czasie rekolekcji możliwość spowiedzi będzie podczas Mszy św. Spowiedź w wigilię od godz. 9:00 do 12:00.

2. W dalszym ciągu jest możliwość nabycia poświęconych opłatków na stół wigilijny. Ofiary, które składamy przy tej okazji przeznaczone są na utrzymanie naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie. Bóg zapłać.

3. W minioną niedzielę, podczas tzw. niedzieli inwestycyjnej zebraliśmy sumę 6235 zł. Z całego serca wszystkim ofiarodawcom składam moje serdeczne podziękowanie. Bogu dzięki zakończyły się prace na plebanii Pozostały jeszcze prace w piwnicy, ale to wyzwanie podejmiemy na wiosnę.

4. Nasza parafialna Caritas rozprowadziła dla rodzin potrzebujących ponad 150 paczek żywnościowych. Jestem ogromnie wdzięczny Paniom i Panom zaangażowanym w to wielkie dzieło. Często członkowie Caritas przez wiele godzin pracowali, aby przygotować i przekazać zebrane produkty żywnościowe. Oczywiście nie pobierają za to jakiejkolwiek zapłaty, czynią to z miłości dla Pana Boga i bliźniego. Wam, Kochani Parafianie, również dziękuję za wrażliwe serca i przekazywaną pomoc dla potrzebujących, czy to w postaci pieniężnej, czy też w formie żywności lub innych darów materialnych. Przy wyjściu z kościoła są jeszcze do nabycia świece i kartki świąteczne Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

5. Msza św. roratnia dla dzieci w poniedziałek, środę i piątek o godz. 16:30.

6. W wigilię Bożego Narodzenia pasterki sprawowane będą o godz. 21:00, 22:30 i o północy. Pasterki w Strachocinie i Świętym o godz. 20:00.

7. We wtorek, 27 grudnia, rozpoczniemy wizyty kolędowe. Odwiedzimy rodziny zamieszkałe przy ul. Orkana, Jesionowej i Alei Dębowej. W środę, 28 grudnia, ul. Andersa; w czwartek, 29 grudnia, ul. Sikorskiego numery parzyste i Tuwima; w piątek, 30 grudnia, ul. Sikorskiego numery nieparzyste i Okrężna numery parzyste.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 11 grudnia 2016 r.

1. Trwamy w naszym duchowym przygotowaniu do Świąt Bożego Narodzenia. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Nauka ogólna podczas wszystkich Mszy św. w niedzielę. W poniedziałek, wtorek i środę nauki rekolekcyjne o godz. 9:00 i 18:00. Chciejmy w tym czasie skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania, aby Święta Bożego Narodzenia były naszym duchowym odrodzeniem.

2. Po każdej Mszy św. można nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na utrzymanie naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie. Bóg zapłać za wsparcie i pomoc dla przyszłych kapłanów. Caritas rozprowadza świece i kartki świąteczne Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Niech nie zabraknie w naszych domach tego symbolu światła i jednocześnie znaku solidarności z potrzebującymi.

3. Dziś druga niedziela miesiąca. Ofiary, które składaliśmy na tacę przeznaczone są na cele inwestycyjne. Bogu i Wam, Drodzy Parafianie, trzeba dziękować, że po 6 latach na nowo do domu parafialnego mogą się wprowadzić księża wikariusze. Dom został gruntownie wyremontowany, wszystkie instalacje wymienione. Jeszcze należy wymienić okna, ale ta inwestycja musi poczekać do wiosny. Jestem szczęśliwy, że wspólnota kapłańska będzie mogła się rozwijać w przeznaczonym do tego celu budynku.

4. W poniedziałek, 12 grudnia, o godz. 18:00 rozpocznie się Jerycho Różańcowe i potrwa do wtorku wieczorem. Nabożeństwo będzie miało miejsce w salce strażaków.

5. Msza św. roratnia dla dzieci w poniedziałek i piątek o godz. 16:30, a w środę wyjątkowo o 17:00.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 4 grudnia 2016 r.

1. Po każdej Mszy św. można nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na utrzymanie naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie. Caritas rozprowadza świece i kartki świąteczne Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Niech nie zabraknie w naszych domach tego symbolu światła i jednocześnie znaku solidarności z potrzebującymi.

2. W kaplicy Matki Bożej Nieustającej Pomocy na symbolicznym drzewku wiszą "serduszka" z prośbą o przygotowanie świątecznej paczki dla dziecka z rodziny potrzebującej wsparcia. Paczkę z serduszkiem prosimy złożyć w siedzibie Caritasu do 12 grudnia.

3. Dnia 08 grudnia obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu zapraszamy na Msze św. o godz. 7:00, 9:00 i 18:00. O godz. 16:30 procesja różańcowa, na którą zapraszają członkowie wspólnoty Żywego Różańca.

4. Zapraszamy młodzież klas I i II gimnazjum na spotkanie w poniedziałek, 05 grudnia, o godz. 17:00 i młodzież klas III gimnazjum na spotkanie we wtorek, 06 grudnia, o godz. 17:00.

5. Codziennie o godz. 7:00 sprawowana jest Msza św. roratnia. Dzieci zapraszamy na roraty w poniedziałek, środę i piątek o godz. 16:30.

6. W przyszłą niedzielę ofiary zbierane na tacę są przeznaczone na cele inwestycyjne. Wszystkich Ofiarodawców zapewniamy o naszej kapłańskiej modlitwie.


 
projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. NMP Królowej Świata

ul. B. Krzywoustego 12
73-110 Stargard Szczeciński
Woj. Zachodniopomorskie
Diecezja Szczecińsko-Kamieńska


Home | Wydarzenia | Galerie | O parafii | Kościoły | Nabożeństwa | LSO | Wspólnoty | Kontakt | Historia parafii | Ludzie parafii | D K F