Niech będzie pochwalony
Jezus Chrystus.

Witamy na stronie internetowej parafii rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.

Dziękujemy że nas odwiedziliście
i zapraszamy do częstych wizyt.

Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz i księża wikariusze.

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica


Zapraszamy na XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na polach Lednickich w sobotę 6 czerwca 2008 r. Koszt wyjazdu 50 zł. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do księdza Grzegorza.

Program Spotkania...

Strona informacyjna...strona główna
Dziś źroda, 16 października 2019 r, imieniny: Ambrożego, Florentyny, Gawła

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 22 stycznia 2017 r.

1. Jutro w naszej Kolegiacie odbędą się uroczystości żałobne śp. Pana Prezydenta Sławomira Pajora, które będą miały następujący przebieg: godz. 11:00 wystawienie trumny z ciałem Zmarłego i czuwanie modlitewne prowadzone przez ks. kan. Wiesława Rozdebę; 11:45 wprowadzenie asysty wojskowej; 12:00 Msza św. pod przewodnictwem Ks. Abp. Andrzeja Dzięgi; ok. 13:30 procesja żałobna ulicami miasta na Cmentarz Komunalny przy ul. Kościuszki. Pamiętajmy w naszych modlitwach o zmarłym Panu Prezydencie naszego miasta.

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek św. Franciszka Salezego, w środę nawrócenie św. Pawła, w czwartek św. Tytusa i Tymoteusza, w piątek bł. Jerzego Matulewicza, a w sobotę św. Tomasza z Akwinu.

3. Kończy się wizyta kolędowa w naszej wspólnocie parafialnej. Z całego serca dziękujemy za życzliwe przyjmowanie kolędy, za wspólną modlitwę i możliwość dzielenia się świadectwem wiary. Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz naszej parafii. Dziękujemy za wszelkie sugestie dotyczące funkcjonowania naszej parafii, które postaramy się jak najszybciej zrealizować.

4. Zapraszamy kandydatów, którzy chcą zostać ministrantami, oraz ministrantów i lektorów na zbiórkę w czwartek po Mszy św. wieczornej.

5. W maju planujemy pielgrzymkę na Kielecczyznę. Szczegóły są wywieszone w gablocie, a zapisy w zakrystii.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 15 stycznia 2017 r.

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w czwartek, 19 stycznia, św. Józefa Sebastiana Pelczara Biskupa, a w sobotę, 21 stycznia, św. Agnieszkę Dziewicę i Męczennicę.

2. Trwa wizyta kolędowa w naszej wspólnocie parafialnej. Z całego serca dziękujemy za życzliwe przyjmowanie kolędy, za wspólną modlitwę i możliwość dzielenia się świadectwem wiary. Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz naszej parafii. Zebrane środki posłużą do realizacji kolejnych etapów inwestycyjnych.

3. W minioną niedzielę, tzw. niedzielę inwestycyjną zebraliśmy kwotę 5337 zł. Bardzo dziękuję za hojność serca. Pod koniec tego miesiąca, o ile pozwoli na to pogoda, zostaną wymienione okna i drzwi w salce katechetycznej. Chcemy, aby ogrzewana i docieplana salka służyła wszystkim wspólnotom duszpasterskim.

4. W sobotę, 21 stycznia, obchodzić będziemy Dzień Babci, a w niedzielę, 22 stycznia, Dzień Dziadka. Podczas wieczornych Mszy św. modlić się będziemy za tych, bez których nie wyobrażamy sobie naszego życia, bowiem Dziadkowie są zawsze wspomagającymi rodziców w wychowaniu dzieci. Już dziś wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy wielu łask Bożych, opieki świętych Patronów i dobrego zdrowia na dalsze lata życia.

5. W przyszłą niedzielę, podczas Mszy św. o godz. 12:30, dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5, przygotowane przez katechetów, przedstawią jasełka. Serdecznie zapraszamy.

6. Parafialna Caritas prosi o przekazanie 1% podatku dochodowego na rzecz wsparcia najuboższych z naszej wspólnoty. Kartki z danymi, które należy wpisać na formularzach zeznań podatkowych, wyłożone są na stoliku przy zakrystii. Bóg zapłać za hojność serca.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 8 stycznia 2017 r.

1. Dziś druga niedziela miesiąca. Ofiary, które składamy na tacę są przeznaczone na cele inwestycyjne. Wiele prac udało nam się zakończyć przed zimą, ale jest jeszcze wiele obszarów, które wymagają przygotowania inwestycji; przede wszystkim potrzebna jest rzetelna dokumentacja przed przystąpieniem do prac. Bóg zapłać wszystkim dobroczyńcom i ofiarodawcom za wsparcie i konkretną pomoc.

2. W czwartek, 12 stycznia, wieczorną Mszą św. rozpocznie się nabożeństwo w ramach Jerycha Różańcowego. Modlitwa wspólnotowa potrwa do piątku 13 stycznia. Nabożeństwo odbędzie się w salce katechetycznej. Zapraszamy do modlitwy w intencji naszej Ojczyzny, Kościoła i naszych osobistych.

3. Zainteresujmy się prasą katolicką. Na stoliku są wyłożone egzemplarze Niedzieli i Gościa Niedzielnego. Zapraszamy do lektury.

4. Wszystkich Solenizantów i Jubilatów którzy w tym tygodniu obchodzą swoje święto, otaczamy naszą życzliwością i składamy najlepsze życzenia. Niech Bóg Wam błogosławi. Życzymy Wam, Kochani Parafianie, jak również wszystkim modlącym się z nami na Eucharystii, wspaniałej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

5. W minionym tygodniu odeszli do domu Ojca: śp. Helena Grzesiak, Milena Edyk, Genowefa Pawluk, Stefania Sala, Zbigniew Przygocki, Henryka Kowańska, Anna Gościk, Stefan Gwiazdowski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

ks. dr Janusz Posadzy, proboszcz


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 1 stycznia 2017 r.

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca, Nowy Rok. Życzę Wszystkim Drogim Parafianom oraz Miłym Gościom, modlącym się z nami, obfitego błogosławieństwa na kolejne dni i miesiące Nowego 2017 Roku.

2. W piątek, 06 stycznia, Uroczystość Objawienia Pańskiego, tradycyjnie zwana Uroczystością Trzech Króli. Msze św. w Kolegiacie będą sprawowane w porządku niedzielnym. W tym dniu zostaną poświęcone: złoto, kadzidło i mirra. Ofiary, które złożymy tego dnia przeznaczone są na pomoc dla misjonarzy i misjonarek na całym świecie, którzy głoszą Chrystusa Zmartwychwstałego na wszystkich kontynentach.

3. Za tydzień zmiana tajemnic Żywego Różańca i spotkanie opłatkowe wszystkich członków wspólnoty różańcowej.

4. W przyszłą niedzielę ofiary, które złożymy na tacę przeznaczone są na cele inwestycyjne. Trwają prace projektowe związane z wymianą instalacji elektrycznej i całej posadzki w Kolegiacie.

5. Zakończyliśmy 2016 rok. W naszej wspólnocie parafialnej był to rok zmian. W marcu odszedł z parafii ks. Henryk Marczak i z dniem 15 marca objął urząd proboszcza ks. Janusz Posadzy. W sierpniu pożegnaliśmy ks. Norberta Krawczyka, na którego miejsce przybył ks. Marcin Miczkuła. Od września zamieszkał także w parafii ks. Andrzej Posadzy. W minionym roku sakrament chrztu św. otrzymało 83 dzieci, sakrament bierzmowania przyjęły 63 osoby, a do I Komunii św. przystąpiło 126 dzieci. Kapłani systematycznie odwiedzają z posługą sakramentalną, w każdy I piątek miesiąca 63 chorych. Do Domu Ojca odeszło 117 naszych parafian. Miniony rok to czas dużych wyzwań inwestycyjnych. Przede wszystkim nowego blasku nabrała fasada zachodnia kolegiaty. Zostały zdjęte przepierzenia w kaplicach bocznych, zostały przeprowadzone ekshumacje grobów z XVIII w., założono nowe posadzki, a jedna z kaplic przyozdobiona została witrażem patrona Stargardu - św. Jana Chrzciciela. Na plebanii przeprowadzono całkowity remont: wymieniono instalacje – elektryczną, wodną, centralnego ogrzewania, ocieplono stropy, wymieniono tynki. Jest za co Bogu i ludziom dziękować. Bóg zapłać za okazywaną życzliwość i dobro. Niech Bóg wszystkich dobroczyńców wynagrodzi hojnym błogosławieństwem.


 
projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. NMP Królowej Świata

ul. B. Krzywoustego 12
73-110 Stargard Szczeciński
Woj. Zachodniopomorskie
Diecezja Szczecińsko-Kamieńska


Home | Wydarzenia | Galerie | O parafii | Kościoły | Nabożeństwa | LSO | Wspólnoty | Kontakt | Historia parafii | Ludzie parafii | D K F